Fibroadenomy v prsu. Mohou souviset s hormon.stimulací při IVF?

danulka04
11. lis 2019

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je zde někdo, kdo má podobnou zkušenost jako já s tzv. fibroadenomy v prsu. Byla jsem na utz prsou před dvěma lety, kdy bylo vše v pořádku, bez jakéhokoli nálezu a bylo mi řečeno, že mám na další preventivní kontrolu přijít za 2 roky. Poté jsem absolvovala dva bohužel neúspěšné cykly IVF (v 2/2018 a 9/2019). Nyní v říjnu jsem šla po dvou letech tedy znovu na sono prsou a lékařka mi v jednom prsu objevila asi 3 ložiska nezhoubných nádorů, zřejmě tzv. fibroadeomů. A další cyklus IVF mi nedoporučila, nejméně do doby, než absolvuji další kontrolní vyšetření, které vyloučí další růst nebo nějaké změny v prsu. Tato kontrola by měla proběhnout za dalších 5 měsíců. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli po novém roce zkusit další IVF mě to samozřejmě dost zaskočilo. Má někdo zkušenost, že tyto nezhoubné nádory mají souvislost s hormonální stimulací při IVF? Měla jste některá podobná nález? Já samozřejmě vím, že tam rizika jsou, četla jsem příbalové letáky léků, které jsem užívala, ale zároveň ze všech stran slyším kolik cyklů kdo absolvoval, že se jim třeba zadařilo na podesáté apod. Tak nechápu jakto, že já mám takové problémy s IVF. Mě celý ten proces nedělá dobře ani po psychické stránce a při představě absolvování např. deseti cyklů na mě jdou mrákoty a do toho ještě tyto zdravotní komplikace.
Děkuji.