Opakované neúspěšné IVF, co mám dál dělat?

ojejej
6. led 2015

Ahojky, jsem bezradná, zoufalá a nevím, jak dál... nemůžu otěhotnět přirozeně, tak jsme se rozhodli pro IVF, chodíme do Zlína. Podstoupila jsem již 2 stimulace. U prvního bylo zavedeno 1 embryo, to nevyšlo.. víc embryí nebylo. U druhé stimulace jsem měla 21 vajíček, vzniklo 8 embryí. Prvně jsme zavedli jedno, pak dvě, pak opět dvě, vždy neúspěšně, zbývají 3 embrya. Máte někdo zkušenosti se zavedením 3 embryí? Když tak čtu a slyším, tak se alespoň embryo uchytí a třeba pak žena potratí, ale mě je divné, že se ani neuchytí. Změnila jsem práci, ať jsem víc v klidu, zůstala jsem i měsíc doma marodit po zavedení embrya, jindy jsem po zavedení chodila do práce.. nevím, co dál, co mám dělat? Kdyby se neuchytily ani ty poslední embrya, doporučujete jít třeba na jinou kliniku? Máte tipy kam jít? Stalo se třeba někomu, že jste vyčerpali všechny pokusy dotované pojišťovnou a neotěhotněly jste?

bubinko1506
22. led 2015

ahojte, pridam sa k vam do diskusie. chodim v bratislave do gyn fiv, a o par dni ma caka odber vajicok pred prvym IVF. prekvapuje ma, ze mnoho zien, resp. parov nema spravene vysetrenia na protilatky alebo genetiku. my sme to absolvovali hned na zaciatku - mne zistili hranicne hodnoty protilatok proti spermiam, takze uzivam prednison. okrem toho zistili aj problem na genetike, takze nam automaticky v CAR navrhli PGS.
Kocky drzim nam vsetkym palce, nech sa nam coskoro podari mat babo 🙂

ojejej
autor
4. únor 2015

Tak jsme byli ve Zlíně na takové informativní schůzce, zda mám či nemám všechna možná vyšetření, přišla jsem tam s papírem, kde jsem měla vypsány dotazy.. takže ve Zlíně opravdu super, pan doktor nám vše vysvětlil, a v závěru tedy - všechna možná vyšetření máme. Teď nás čeká dlouhááá cesta do Plzně, kde nám třeba na něco můžou přijít, ale jinak je vše v naprostém pořádku. Což jsem samozřejmě ráda, jen nerozumím tedy tomu, když je vše ukázkové, tak jak má být, proč se embrya neuchytí.. no nevzdáme to, snad to někdy vyjde vám všem přeji taky hodně úspěchů!

sikulik
4. únor 2015

@ojejej ahojky, držím ti moc palce a hlavně to nikdy nesmíš vzdát, každá se nakonec dočká, musí jen bojovat a bojovat! 😉 Taky jsem si tím prošla, nikdy mně ani manželovi nic nezjistili. Vyčerpala jsem všechny tři pokusy IVF na pojišťovnu (nebudu se dlouze rozepisovat co všechno jsem zkoušela než jsme do IVF šli - od vitaminů, přes cvičení Mojžíšové, čaje na podporu otěhotnění až k břišním tancům 🙂 a spoustu dalšího ) a stále se nedařilo, nikdy nic na mražení a co bylo zavedeno (vždy dvě embrya), nikdy se nic neuchytilo, vždy jsem cca 8 den začala silně krvácet. Čtvrtý pokus jsme už byli samoplátci, a tak to byla jen minimální stimulace. Nakonec mi zavedli tři embrya, protože prý žádné nebylo nějaké extra kvality. Z nich se uchytilo jedno a mám z něj syna. Na mražení prý opět nic, až za měsíc přišla faktura na placení mražáčka. Tak jsem volala, že se spletli, a oni, že prý jedno se začalo až šestý den strašně rychle vyvíjet, tak ho zamrazili. Pak jsem otěhotněla přirozeně, z čehož jsme měli s manželem obrovskou radost, ale v 10tt přestalo miminku bít srdíčko. Ten šok byl strašnej. No a tak jsme si nakonec šli pro toho našeho jedinýho mrazáčka a z něj máme dceru. Tak se drž a hlavně bojuj a nikdy to nevzdávej 😉

ojejej
autor
5. únor 2015

@sikulik Ty jo, to jsou mi osudy! Dopadli jste dobře, ale dokážu si představit, čím jste prošli, si myslím že člověk přijde o tolik nervů.. no ale pak to stojí za to 🙂.

sikulik
12. únor 2015

@ojejej věř mi, že to byly opravdu nervy a proplakala jsem tolik slz, ale až jsem měla v náručí svoje děti nejmilovanější, na všechno jsem rázem zapomněla 😉 , tak se drž a mooooc ti přeju, abyste si tím vším nemuseli projít 😉

januleh84
28. únor 2015

Zdravím. Prosím o radu. Připravují se už na 2. KET,první ET dopadl neuspesne ,měla jsem nízkou sliznici,embryo se neuhnizdilo. Bohužel před 1.KET výška sliznice 7mm,ustoupili a odložili. Včera 9. Den cyklu výška sliznice 5 mm,dávka estrofem 3x2tbl. Pila jsem i kontryhel a bez úspěchu,dá se růst sliznice jeste něčím ovlivnit k růstu? Nebo je třeba nějaká potravina ,která naopak působí proti?
Děkuji předem za odpověď.

p1983k
28. únor 2015

@ojejej Ahoj a zkoušela jsi embryoglue? Někdo říká že je to blbost,vyhozené peníze,ale myslím že za tu zkoušku to stojí. Ve Zlíně stojí 3 tisíce. 😉

tulda3
28. únor 2015

Ahoj Holky, i já k vám patřím už máme za sebou 2x IVF a 3x KET ani jednou se embryjko nechytlo. U posledního jsem dávala embryoglue ale ani to nepomohlo. Snažíme se už skoro 8let . Ted mam podanou žádost o Lázně tak čekám až to doktorka vypíše a ja donesu na pojištovnu. Jinak vyšetření máme snad už všechny a podle toho je asi vada u mě 😒 mám protilátky ve štítné žláze, alergii na sperma a leydenskou mutaci. No já doufám že Lázně pomůžou 😉

nelinori
28. únor 2015

ahoj holky, nedočítám ale...... I já mám dvě děti po IVF. Po druhém IVF pokusu máme holčičku 6let a pak byly dva nativ pokusy a 2IVF a nic apo dalším IVF máe holčičku bude mít 3 roky. Prošla jsem celkem 4mi centry AR a musím říct, že rozdíl je opravdu veliký. Jak v přístupu tak např v různých vyšetřeních, které jsou schopni udělat ( že je to teda napadne) a kvalitě lékařů. Mě přišli naposledy i na Leidenskou mutaci a hlavně je velmi důlěžitá hladina progesteronu v krvi po transferu, pokud je nízký je to vlastně na nic....moje kamarádka tak díky píchání agolutinu cca 2měsíce po transferu má chlapečka, jinak by neměla žádnou šanci.

ewik84
28. únor 2015

My 2x neúspěšné IVF, pak jsem to přerušila, protože jsem ty neúspěchy tak rychle za sebou nedala. A řekla jsem, že dokud se nevyštěrří ještě něco dalšího, do dalšího pokusu nejdu. U nás hodně umírají embrya. Vždy do třetího dne jedničkové kvality a po třetím dni začnou spomalovat a pak umírat. 1.IVF - já 18 vajíček - z toho 9 embryí, 2.IVF - 20 vajíček - z toho 10 embryí. Na po prvé zaváděno jedno 3 - kové kvality, na podruhé jedno 1 - čkové kvality. Nechytlo se ani jedno. Na mrazák taky nic. V mezičase jsme zkusili 1x IUI, ale to mi přišlo jako úplná ztráta času - v našem případě. Já nadváha a hodně PCO, manžel oligoazoospermie. Chce si ještě vyžádat laparoskopické vyšetření a pro manžela DNA fragmentaci spermií.

eviks
1. bře 2015

@tulda3 Ahojky, muzu se zeptat, mam to same jako ty, zjistena stitna zlaza-zalecena, alergie na sperma - mirna. Jake jste meli vysledky u tech jednotlivych IVF? Ja mam vzdycky nejaka vajicka, ale zbyde nam malo embrii a jeste silena kvalita, vicemene se vsechny rozpadnou. Doktor rikal, ze to muze byt i problem u chlapa, ale spermio mame fajn. Jsem uz docela bezradna, cim by to mohlo byt...

tulda3
1. bře 2015

@eviks Ahojky, no při prvním IVF jsme měli 12 vajíček a z toho zůstaly jen 4 Blastocysty a podle enbriologa se krásně klubala. Transferovaný byla pouze tři jedno nezvládlo rozražení. Při druhém IVF bylo 36 vajíček ( transfer odložen, náběh na OHSS) a kvalitních pouze 10. Všechna se oplodnila ale během tech pěti dní se postupně rozpadala. Nakonec zamrazené dvě embrya. Jedno bylo v super kvalitě a to druhé vhodné k zamražení ale kvalita nic moc. Při plánovaném transferu rozmrazili obě embrya a zavedli jen jedno lepší. To které mělo horší kvalitu nechali do druhého dne kultivovat a vse krásně dohnalo. Zamrazili a bylo připravené na další pokus. I když to byl bojovník a zvládnul dvě rozmrazení u mě bohužel nezůstal.
U nás je ještě jedna věc a to při dalším IVF nechat udělat genetiku embrya a spermii. To podle centra stojí 10000kč co hradíme z našeho. Jinak už nevím co více pro to udělat...

victoireux
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karolinkak
6. dub 2015

@victoireux Ahoj, to bohužel nevím, my jsme v Plzni na genetice nebyli. Ale test fragmentace DNA spermií nám udělali v Heliosu v Brně.

mia236
23. říj 2015

@ojejej Máme to tak nějak hodně podobný... 4 roky snažení, prošli jsme spoustou vyšetření a vše perfektně ukázkové. Oba jsme v pořádku a lékaři neví, kde je problém. 2 zavedení IVF a nic.. Embrya se z nějakého důvodu neudržela. Říkala jsem si, že když je vlastně vše v pořádku, navíc tomu dopomůžeme IVF a stále nic, tak na to mé tělo prostě z nějakého důvodu není připravené.
Dala jsem si skoro rok pauzu, zvolnila a hledala i jiné cesty, možnosti. Bylo mi doporučeno vysadit lepek, posilovat pánevní dno a hlavně se snažit být v pohodě. Cvičím 5 cviků od Mojžíšové - skvěle se mi upravila menstruace - už ani nevím co to je PMS nebo menstruace samotná. Naprosto pravidelná, slabá, bezbolestná. Myslím, že mé tělo teď funguje mnohem líp a že se nám to podaří. Kdyby to ještě nějakou dobu nešlo, tak zkusím opět CRM, ale začala bych znovu IUI a v dalším kroku IVF, možná pak i jinou kliniku. Tak snad nám to všem klapne holky ;)

adrusenkaaa
22. zář 2016

@ojejej ahoj,jak jsi na tom dnes jestli se mohu zeptat?jsem na tom stejnem 4x vkozeni a ani jednou tehotenstvi...

ojejej
autor
24. zář 2016

@adrusenkaaa Ahojky, tak jsem tady po dlouhé době zavítala.. přišlo mě upozornění na zprávu 🙂. Nechodím tady, nějak jsem to všechno už vzdala.. byli jsme na té genetice v Plzni, opět vše v pořádku. Ze zbylých mražáčků, co nám zůstali z 2. stimulace, po zavedení 2 embyí jsem otěhotněla a těsně před srdeční akcí jsem potratila. Pak mi tady jedna holčina poradila, ať zkusím lázně. Zkusila jsem, byly to nejúžasnější 3 týdny v mém životě, nic lepšího jsem nezažila, moc kamarádek, super počasí, bylo léto (teď už je to rok), dobré procedury, každý večer pivko, vínko, dokonalé jídlo, prostě líp jsem se v životě neměla. To určitě všem holkám tady po neúspěších doporučuji!! Po lázních, jsem pak šla na 3. stimulaci. Pouze jsem na stejné klinice změnila doktora, šli jsme k dr. Rumpíkovi, byl super. V lázních mi ho doporučil doktor Uzel 🙂. Z cca 10 vyvíjejích se embryí zůstalo pouze jedno, to jsme nechali zmrazit a s odstupem zavedli. Nezavedlo se hned, chtěli jsme PSG, ale nikdo nepředpokládal, že bude jen jedno. Tak nám doporučili ho netrápit, prý se malinko oslabí při tom vyšetření, že se to doporučuje, když je jich víc. Po KETu jsem opět před srdeční akcí plodu opět potratila, to bylo letos v červnu. Teď můžu říct, že jsem to úplně vzdala. Píšou tu holky, hlavně nevzdávat, ale já už nemůžu ☹. Jsem psychicky vyčerpaná, už nemůžu dál. Jeli jsme pak na super dokonalou dovolenou, tam jsem zas nabrala sil, ale už ne na další IVF. Třeba k tomu někdy zas dojdu, máme ještě poslední pokus hrazený pojišťovnou. Teď nedokážu říct kdy, nevím, jestli to bude letos, když k tomu nedojde do příštího léta, zkusím opět lázně. A pak třeba zas naberu sílu a zkusíme to naposled 🙂.
Jinak co jsem měla kamarádky, i z lázní, i odtud, miminka už mají, zůstala jsem v tom jediná.
Jejda jsem se vypovídala, ale pomohlo to, situace u mě je stejná, že se nemám komu vypovídat, tak aspoň tady.
A teď k tobě.. jak to myslíš "4x vkozeni"? Tak pověz, jak jsi na tom ty..

ojejej
autor
24. zář 2016

@nelinori Ahojky, prosím tě, na které klinice ti zjistili tu Leidenskou mutaci?

adrusenkaaa
25. zář 2016

@ojejej Moooc me to mrzi.🍀 verim,ze se i na tebe dostane rada!Mam za sebou 1 ivf vlozena 1 blastocysta po Et neuspesne.Po te 2 ivf 1 blastocysta Et neuspech.A 2 x krat ket a nic.Mame posledniho mrazacka.To by byla sranda kdyby ten posledni bylo nase mimi😄😄 uvidime.Trosku se zacinam bat,zda budu mit nekdy deti...

tertomi
3. říj 2016

Ahoj holky...mám za sebou x IVF, Ketů, kromě hysteroskopie, laparoskopie (odebrání vejcovodů), pití čajů, různých kapek a "podpůrných léků", cvičení, návštěvy dr. a šarlatánů a.....až se to nakonec povedlo.

Tady je ve velké krátkosti můj příběh, (psala jsem jej do jiné diskuze, tady si myslím, že patří možná i více)...chci, aby byl pro vás všechny aspoň trošku malým povzbuzením.
https://www.modrykonik.cz/forum/jdeme-na-to/nemysli-na-to-2/

ojejej
autor
9. říj 2016

@adrusenkaaa Určitě budeš, pokud to nevzdáš ☹. Třeba právě ten poslední mražáček je to vše štěstíčko 🙂. 3 páry co znám (2 z rodiny) si dítě adoptovaly, když to nešlo přirozeně. Já bych to možná nevzdala, ale mám teď i nějaké zdravotní problémy, nastaly po těch IVF, je škoda, že nikdo nemluví o zdraví po IVF, může se to podepsat i někde jinde.. a vůbec ne dobře..

adrusenkaaa
15. říj 2016

@ojejej nikdy to nevzdam!O komplikaci po ivf radeji nevedet.

vvercatkoo
28. říj 2016

Ahojky, já mám za sebou 3ivf a 3 minimalky. Začli jsme minulý rok v lednu. Nikdy žádný KET. U nás se embrijka ani neuchytila. Problém u nás špatný spermogram. Letos jsem byla i v lázních. Teď mám za sebou ET a začínám být smířená, že to zase nevyšlo.

hope01
28. říj 2016

Ženy, co děláte, aby vám z toho všeho nehrabalo? Já už si připadám jak hysterka. Začali jsme chodit do Zlína a pokaždé se jim tam rozbulím. V prvním cyklu s injekcema byla ve vaječníku cysta, takže se to přerušilo, další cyklus jsme zkusili minimál. s clostilbegytem a folikulů tam pár bylo, ale vůbec nerostly, takže zase další přerušení. Na další cyklus mi zkusí nasadit silnější dávky injekcí :(. No a dr. mi v podstatě řekl, že su stará :((, a že kdyžtak by pak ještě byla možnost s darovanýma vajíčkama.
Do toho má manžel klineferterův syndrom, tak jsme původně ještě chtěli podstoupit MESA/TESE a to zas byla komplikace kvůli naplánování termínu (abychom měli operace ve stejný den a nebyl to svátek, ani víkend a já abych měla uzrálá vajíčka). Jak na nás vypálili tu možnost s darovanýma vajíčkama, tak jsme si řekli, že to MESA raději vynecháme (stejně prakticky nulová šance, že by něco našli), ať se z toho úplně nezblázníme. Takže teď popíjím čaje a snažím se nějak uklidnit, ale leze mi to čímdál víc na mozek. Proč zrovna my? Co to má za smysl? Manžel by byl ten nejúžasnější táta na světě. Všude vidím břicha, všichni okolo těhotní, většina ani neví jak, ani dítě nechtěli...V celém širém okolí známe jen jeden pár jako jsme my ☹ Není se komu svěřit, není kde se vyplakat... Tak aspoň tady.. hysterický výlev 🙂

leniii
28. říj 2016

@hope01 můžu se zeptat, kolik ti je let?

hope01
29. říj 2016

@leniii zítra 37 🙂

p1983k
29. říj 2016

@hope01 Nevzdavej to a hlavně z toho neblazni...taky jsme měli šance 0% a nakonec se stalo pár zázraků a podařilo se. Když se nad tím zamyslím zpětně tak jsem to taky tak viděla,že každý tehotni a my nic. Chce to prostě zkoušet,nevzdavat a vytrvat..je to běh na dlouhou trať a popravdě uz by jsem do toho kolotoče asi znovu nešla,ale uvidíš ze az se povede tak si na to všechno ani nevzpomenes. Taky jsme chodili do Zlína a vyšel nám třetí pokus. To první jsem dokonce potratila,bylo to těžké ☹ Zkuste všechno možné i nemožné než půjdete do darovaných..my taky měli vypsané papíry na spermie od dárce a nakonec jsme je nepotřebovali...musíš vytrvat a doufat. Hodně štěstí!!!!!

ojejej
autor
23. lis 2016

@hope01 Ahojky, nějak se mě nedaří (nevím jak) ti poslat zprávu.. kdybys to věděla, tak napiš do zprávy.. tvůj text mě připadá, jako bych to byla já. Dokonce i věkově jsem na tom stejně 🙂. Jsem psychicky na dně, jak říkáš, všichni kolem těhotní ani neví jak.. Nějak jsem se začla stranit i těmto tématům, tudíž i některým kamarádkám.. škoda, ale nějak s tím nejde nic dělat. Jak dlouho to zkoušíte? My 4 roky, moc IVF za sebou, KETů, potraty ☹. Ani lázně nepomohly. Asi jsem se stala díky těm stresům i labilní, ve Zlíně taky pláču, si připadám jak debil, ale zase jsem ráda, že nejsem sama.. odneslo to zdraví, díky tomu nemám chuť do dalšího IVF..

misa659
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
koudelka82
4. lis 2017

Ahoj holky , je tady ještě někdo? Také bojuju, 2.ivf, ET neúspěšný , teď me bude čekat Ket . Máme ještě 2mrazacky .