První IVF. Kolikátý den se chodí na odběr vajíček?

mia171717
21. led 2018

Ahoj. Tak včera jsem si přinesla igelitku plnou léků a injekcí. Čekám na ms a třetí dc si začnu pichat ovaleap. Můžete mi prosím někdo říct, kolikaty den se asi chodí na odběr vajíček? Je tu někdo, kdo práve taky začíná? Diky a pěkný den

uzivatelkapetra
21. led 2018

Já měla gonal což bude více méně to stejné a odběr byl 12dc. Záleží jakou máš diagnózu a jakou léčbu zvolil tvůj dr. Já mám pcos, takže mi stačí krátký protokol s minimem léků.
Ty to můžeš mít zcela jinak. Který dc půjdeš na kontrolu?
Jinak je tu skupinka IVF asistovaná reprodukce, tam určitě všechno zjistíš 🙂

mia171717
autor
21. led 2018

No diagnóza je asi takova, že nam vlastně nic není (když teda pominu, že už nejsme nejmladší). Rok jsme se snažili, pak dvakrát IUI bez úspěchu, pak pauza a teď IVF. Dva dny už procitam ty témata k asistovane reprodukci a nějak jsem to tam nikde neviděla. Mám 5 injekcí od 3.dc, na UZ jdu 8dc. Co je prosím tě pcos?

uzivatelkapetra
21. led 2018

@mia171717 polycystické vaječníky, způsobuje to hormonální nerovnováha a málo nebo vůbec neprobíhá ovulace
Odkaz na skupinku https://www.modrykonik.cz/group/2336/

mia171717
autor
21. led 2018

@uzivatelkapetra moc děkuji 😉

linusha
21. led 2018

Ahoj, ono záleží na tom jaký máš protokol a jak bude tvé tělo reagovat na léky. Tím je myšleno kolik budeš mít folikulů a jak velkých při kontrole. Ale asi máš krátký. Já na odběru byla při krátkém tuším 12 neb 13 den.

blondyna007
21. led 2018

@mia171717 Ahojda, já jsem také měla ten krátký protokol, injekce jsem si začla píchat 3 den MS a na kontrolu jsem šla 8. den a hned 2 dny na to jsem šla na odběr vajíček a za další 3 dny (13 den od začátku píchání hormonů) už na transfer.😀 Takže je to celkem rychlovka.😀
Akorát jsem pak 10. den začala krvácet.Jela jsem na kliniku a tam mi řekli, že to ještě nemusí nic znamenat, že se embryjko může zahnízďovat ale z krve se zjistilo, že se nechytlo.No a pak na druhý pokus to po Ketu vyšlo.😀A tam je úspěšnost i trošku vyšší, bo tam už si člověk nepíchá žádné hormony a tak celý ten průběh je přirozenější.😀

mia171717
autor
22. led 2018

@blondyna007 moc děkuji. Jsem se asi málo ptala. Dostala jsem recepty a v lékárně mi daly kromě toho ovaleapu a ovitrellu ještě nějaký jiný injekce (nevím, Jak se jmenuji) a o těch mi doktorka ani nic neříkala. Tak nevím, kdy se to bude pichat...

absintka19
22. led 2018

@mia171717 zavolej si do CAR a ptej se, ptej se, ptej se. Jak psaly holky zalezi na diagnoze, protokolu, davce, typu leku-ja mam ivf za sebou, pichala jsem jine injekce, chodila na kontrolni utz aby vedeli jak na ne reaguju a zda je davka optimalni.
Neni hanba se ptat. Klidne si dotazy pis a naklusej/zavolej tam s nimi 🙂 jde o tebe, tve zdravi. Viz muj profil, mam z prvniho IVF holcicku na prvni pokus a jeste v mrazaku 6 sourozencu.

beruda
22. led 2018

Taky jsme měli krátký protokol a byli jsme oba zdraví. Půjdeš na kontrolu, kde se mrknou na vajíčka a podle toho naplánují odběr. Já byla třeba 10 den.

mia171717
autor
22. led 2018

Tak ty druhý injekce jsou cetrotide. Máte s tím někdo zkušenosti?

uzivatelkapetra
22. led 2018

@mia171717 to je myslím, aby se zabránilo předčasnému prasknutí folikulů. Pokud fakt nevíš kdy a kolik toho píchat, zajdi si se poinformovat, přece jen to nejsou levné léky aby se to zapinkalo.

linusha
22. led 2018

@mia171717 já budeš je pichat až v druhé polovině stimulace. Jsou v pohodě. A přesně kdy je začneš pichat se dozvíš až po kontrole. Klidně se ptejte 😀 já absolvovala už 3.ivf protokoly

mia171717
autor
23. led 2018

@linusha díky moc. Zítra začnu první injekcí a v pondělí jdu na UZ, tak uvidíme, co mi řeknou.

barcaaaaaa
23. led 2018

Ahoj. Ja se dnes dozvedela,ze pritel ma spatne spermio a budeme muset na icsi , coz je asi jako ivf ne ? Ja se moc nevyznam ve zkratkach. Zeptam se co vse jste podstoupili a za jak dlouho vas pozvali na tu stimulaci

beruda
23. led 2018

@barcaaaaaa ano, to je součást ivf, kterou zdravé páry doplácí, vy byste ji vzhledem k diagnóze měli mít zdarma. Jde o to, že se nejkvalitnější spermie injekcne vpravi přímo do vajíčka. Jinak ve vašem případě k oplodnění nikdy nedojde. Jinak třeba v Praze v pronatalu první ivf dělají cca za měsíc, měsíc a půl po povinných testech.

beruda
23. led 2018

@barcaaaaaa pardon, popsala jsem picsi, icsi je procedura, kdy do zkumavky k vajíčku dají nejlepší spermie.

mia171717
autor
23. led 2018

@beruda napsala jsi to prvně správně. Icsi je jedna spermie vpravena přímo do vajíčka- teď tu koukám na ceník a vysvetlivky, co nám dali v Podolí.

linusha
23. led 2018

@barcaaaaaa ano je, je to jedna z metod asistované reprodukce. pokud tě zajímá co je která metoda tak hezky je to popsáno na: sanatoriumhelios.cz/oplození

jeanne_g
23. led 2018

@beruda Ahoj, to jsem ještě neslyšela, ze by icsi někomu platila pojišťovna. My na to třeba diagnózu máme a vždy jsme za to platili.

linusha
23. led 2018

@jeanne_g přesně taky jsem na to koukala jak z jara 😀

barcaaaaaa
23. led 2018

@beruda moc dekuju za info ja jsem z toho stale v soku. Chodim do Caru v podoli takze tam vse podstoupime a snad se to povede. Nejhorsi je ty prutahy pry na testy z genetiky budeme cekat cca 2 mesice

barcaaaaaa
23. led 2018

@mia171717 je taky chodime do Podoli. Akorat dnes nam tam dali tuhle smutnou informaci

barcaaaaaa
23. led 2018

@jeanne_g mohu se zeptat kolikrat jste to absolvovali ? A to stale bez vysledku ?

mia171717
autor
23. led 2018

@barcaaaaaa vy aspoň víte, proč to nejde. My jsme prý v pořádku a taky nic

barcaaaaaa
23. led 2018

@mia171717 no po roce co me stale neco lecili Nejake zanety atd mi rekli ze jsem v poradku a prislo to z druhe strany. Holt zivot neni spravedlivej. Ale urcite se to nam vsem podai aspon takhle 🙂❤️

beruda
23. led 2018

@jeanne_g sestrenka to před dvěma lety v pronatalu neplatila

blondyna007
23. led 2018

@mia171717 Nemáš zač, se vším by tě měli sestřičky seznámit.😀

mia171717
autor
23. led 2018

@blondyna007 jsem tam volala a sestřička mi nechtěla říct nic, že se bojí, že by mi to neřekla úplně správně, že se mám v pondělí zeptat paní doktorky. Tak si to všechno napíšu a zeptám se ji...

mia171717
autor
23. led 2018

@barcaaaaaa určitě 😉

linusha
23. led 2018

@mia171717 můžu ti říct že nám taky tvrdí že jsme ok a zatím bez jakéhokoliv výsledku a to jsme v centru od r. 2016 ☹