Umí mi to někdo laicky vysvětlit?

ankaa32
2. čer 2022

Mal niekto podobný problém ? Konzultaciu budem mať až o mesiac a dovtedy sa zbláznim...je nejaká šanca ? 🙏O bjektívne môžeme povedať len toľko, že približne polovica embryí je zastavená v delení počs pedĺženej kultivácia na 3tí až 4tí deň z dôvodu, že nenastane aktivácia ich vlastného gemómu, nezačne transkripcia a delenie embrya je zastavené. Do 3tieho dňa sa embryo delí, lebo čerpá zásobné látky z oocytu, ktoré keď vyčerpá a nenastane aktivácia genómu nemá zásoby na následné delenie.

U vás bolo získaných 8 oocytov – 6 x ICSI z toho vznikli 3 embryá a 2x IVF z toho vznikli 2 embryá. Dokopy ste mali 5 embryí z toho 2 embryá boli transférované po predĺženej kultivácii v štádiu včasných blastocýst - jedna z IVF a jedna z ICSI metodiky oplodnenia. 3 embryá boli zastavené vo vývine - nemrazili sa.

katule1990
2. čer 2022

@ankaa32 Ten text je hrozně složitý rozluštit a těžko říct, jestli je nějaká šance, když tam chybí spousta informací. Z textu to chápu tak, že ti zavedli 2 embrya a zbylé 3 se nevyvíjely, tudíž zanikly a další k transferu nemáte. Tu konzultaci za měsíc máte ohledně čeho? A kdy ti ty 2 embrya vkládali?

ankaa32
autor
2. čer 2022

@katule1990 ohľadne ďalšieho postupu avšak ja som si s toho vyvodila že môj oocyt nemá dostatok zásobených látok na ďalšie delenie čomu nerozumiem...bola mi robená genetika amh prechod vajcovidov štítna zlaza hormonálny profil imunológia bolo toho naozaj veľa a všetko vyšlo v poriadku rovnako manžel má normospermiogram ...snažíme sa 8 rok mám za sebou aj neúspešne iui ...

katule1990
2. čer 2022

@ankaa32 Mám pocit, že ten popis ohledně zásobních látek oocytů a dalšího dělení je obecný a netýká se to přímo vás. Tím chtějí jen popsat, proč často většina embryí nedojde až do 5. dne, že ten 3. den je zlomový. Neznámená to, že je něco špatně, to je normální. My jsme taky měli asi 10 embryí a do 5. dne zbyly 3 (resp. jedno, dvě to dohnaly 6. den). U IUI není o moc větší šance než u klasického styku, jen se to načasuje, aby se trefila ovulace. Byli jsme na tom 5x a neúspěšně. A tak ta tvě embrya už ti zaváděli a nevyšlo to?

ankaa32
autor
2. čer 2022

@katule1990 ano zavedli 2 ktoré sa neuchytili a ostatné sa prestali vyvyjat ...skôr sa snažím prist na to že -do 3 dňa je výživné oocytom a od 3 dňa môže byť ovplyvnené aj spermiou ? Som s toho jeleň 😩

europa00
2. čer 2022

@ankaa32 ahojky tohle je úplně odborná rovina které myslím tady nikdo nebude rozumět včetně mě… každopádně nápis věk většinou z 90 % je na vině nekvalitní vajíčko ženy to ze se zastaví 3 den je proste to ze s nim je něco v nepořádku ono i 5 denní hačkujici blasty mohou mít špatně chromozomy opět vada na straně vajíčka z nejvíce procent ( většinou zs to muže věk ženy ) třeba kolem 38-9 let he odpad až 80 % vadnYch embryí…určitě z těch co vykultičvuhi dojdou do 5 dne vy ti měli zavádět pouze geneticky vysetrene embrya… pak ti zbývá možnost darovanejo vajíčka.

ankaa32
autor
2. čer 2022

@europa00 boli vložené keď mi bylo 27 rokov 🙄

margitule
2. čer 2022

@ankaa32 Je to tak, že nejdříve žije embryo pouze z mateřských zásob. Zhruba když má 8 buněk, je potřeba, aby si už látky začalo vyrábět samo. Takže v tomhle stádiu se často projeví, že embryo není kvalitní (nezvládne si vyrábět potřebné látky) a vývoj se zastaví.

katule1990
2. čer 2022

@ankaa32 Ano, je to tak, že zjednodušeně řečeno se od 3. dne zapojuje spermie a vznikají složitější procesy. Tak mi to v centru říkali a říkali, že proto je ten 3. den zlomový a je běžný, že některá embrya to nezvládnou (často právě ten 3. den), nejde to nějak ovlivnit. Teď je to tedy tak, že vám první IVF nevyšlo a budou s vámi konzultovat další postup, čili jestli budete chtít podstoupit další kolo IVF, jestli budou nějak upravovat stimulaci atd.

ivetkafek18
2. čer 2022

Byly ste n genetice oba?

ankaa32
autor
2. čer 2022

@ivetkafek18 ahoj nie...možno po tomto to navrhnú ...

ivetkafek18
4. čer 2022

@ankaa32 jak to zes byla jen ty? Vzdyt to je jedine vysetreni ktore musej podstoupit oba. Muj manzel byl na spermiogramu. Sperma bylo rychle a bylo ho dost. No na geneti e zistili ze ma chybne chromozomy. Takze oplodnit me dokazal ale plod byl vzdycky poskozeny takze nasledoval vzdycky potrat. Sance zeby me oplodnil zdravou spermou byla 1 k milionu. Odporucili nam umele oplodneni

ankaa32
autor
23. čer 2022

@ivetkafek18 ahojky, tak prvá Iui nevyšla dnes som 11DC foliky som mala 4 až 5 ale každý mal len 14mm sliznica iba 6mm takže v sobotu 13dc znova ultrazvuk...podľa doktora k Iui nedôjde lebo je to risk ...avšak myslím že v mojom prípade by bol zázrak keby bolo v každom folikule zrelé vajíčko a oplodnili by sa naozaj všetky 😑 podstúpila ste niektorá Iui s viac folikmi ?

ivetkafek18
23. čer 2022

Velmi ma to mrzi ze to nejde podla tvojich predstav urcite daj vediet ako sa ti dari. Ja som na iui nesla ale snad ti tu niekto poradi