Drahé potraviny. Zhubly jste díky tomu?😃

13. bře 2023

Zakladam diskusi na tema neskutecne rostouci ceny potravin. A ja se ptam - dari se vam diky tomu zhubnout? Mate dostatecnou motivaci si tedy odeprit radeji sousto nebo placeny pohyb (posilovna, cviceni v telocvicne, plavani) atd.? A proc?
Diky!

klokanka31
13. bře 2023

Ceny potravin jsou sice vysoké, ale rozhodně si nic neodepíráme 🤷‍♀️ jíme i mlsáme pořád stejně.

aneta15
13. bře 2023

U nás se nic nezměnilo.Sice koukám více po akcích ale jíme víceméně stejně.

palja
13. bře 2023

Tak to jsem si taky říkala, že aspoň teď zhubnu 🤦‍♀️😄🙏 jenže ne, žeru pořád stejně. Od druhého porodu mám strašnou závislost na jídle obecně a váha se mě drží jako klíště. Prostě jsem ve stresu a jdu se najíst 🤦‍♀️ mám to v hlavě a zatím ani vysoké ceny potravin mě neprinutily se omezit.

hanka_12345
13. bře 2023

ja si myslim ze pokud clovek nezije z ruky do huby uz pred zdrazenim, tak i po zdrazeni si stale dovoli to co mel i predtim. Myslim tim rodinu kde kazdy rodic ma nejakych 25-28 000 mesicne. No a pak jsou tu ti druzi treba samozivitelky ktery uz si odeprit bohuzel musi protoze uz i predtim na to horkotezko meli.

aspie83
13. bře 2023

Tak já se spíše obávám, že to bude naopak... Už teď zeleninu a ovoce atd. nechávám dětem, i když mi to chybí... Celkově kvalitní potraviny stojí více než ty horší, po kterých se často více tloustne 🤷

hanka_12345
13. bře 2023

@aspie83 tak my nemame platy 80 000 a zijem ze slev (ne 100%) , obcas si doprejeme i veceri, zaplatime poplatky a neco malo jeste zbyde takze si odtrhovat od huby nemusime ale zase zijeme na vesnici taze hromadu veci si vyprodukujeme takze usetrime

hanka_12345
13. bře 2023

@aspie83 tak logicky.... ale to je hrozny odeprit si blbou papriku aby meli deti.Promin ale je to hrozny

aspie83
13. bře 2023

@hanka_12345 tak já jsem na rodicaku, manžel nijak závratný plat nemá a máme dva kluky... Takže my už dlouho žijeme převážně ze slev a prostě to holt tak ještě nějakou dobu bude...

aarriel
13. bře 2023

Hodne jsme setrili na jidle i predtim a ted jezdime do Polska, takze tak nejak stejne 🤷. Manzel je v treninku, ten roste a nabira 🤣

hanka_12345
13. bře 2023

taky jsem byla na materske takze vim co to je ale nebylo to tak zly ☹

aspie83
13. bře 2023

@hanka_12345 my ještě třeba před rokem taky vycházeli mnohem lépe 🤷

izz76
13. bře 2023

Zhubnout naštěstí nepotřebuju,ale zdražování podle mě nepovede k tomu,ze by lidi zhubly,spis naopak.

krisstina93
13. bře 2023

Nic se nezměnilo, ono při šetření spis priberes, když se vari nějaké levnější alternativy :D

j.a.n.i
13. bře 2023

@krisstina93 Tak to záleží, jestli začneš kupovat hnusne nahrazky nebo varit z levnějších zakladnich surovin.

mia255
13. bře 2023

Ne neodpirame si ;) nakupujeme ve slevách zbytné věci ale to jsme dělali i před zdražováním. Já zastávám, že si raději zvýšíme příjem (požádám o zvýšení platu, najdu si brigádu, změním práci....) Než abych nám odepirala 🙂

autor
13. bře 2023

Ja jsem take nezhubla 😆 jednak kojim a mam neskutecnou potrebu zrat (jinak se to nazvat neda). A zatim teda planuji nakupy jidla tak, aby na sebe logisticky navazovaly a zbytecne neco nevyhodila. Az bude nejhur, tak brambory a voda to jisti 😄

nnnadja
13. bře 2023

@hanka_12345 ja nevim,neberu to tragicky - misto paprik jime kedluby,mrkev,redkve a zeleniny mame dost a dost a nic si neodporime. Jen koupim min ale doplnuji necim jinym

te_reza
13. bře 2023

Nedávno jsem to řešila s kámoškou, ona má silnou nadváhu a já pár kg navíc. Řešili jsme, jak je všechno prasecky drahý a tak...tak jo říkám,:"no drahý, ale já ještě nic nezhubla" takže tak. Kupuju míň, ale žeru asi furt stejně nebo nvm😂

klokanka31
13. bře 2023

@nnnadja Ono se dají koupit i ty papriky, přece to člověk nejí na kila a každý den 🙂

janule0123
14. bře 2023

Tak u většiny lidi co potřebuji a musí sestrit na jídle spis naberou… je levnější se narvat plnidly, než ovocem, zeleninou, masem… v zahraničí co jsem sledovala vesměs ti co šetřili na jídle měli mezi sebou největší zastoupeni těch obeznejsich…

fire85
20. bře 2023

Zakladni potraviny jsou levne, obecne clovek.usezri když ji zdrave, žádné sladkosti, bramburky, sladké limonady atd. Ale trochu šunky, syr, pak třeba čočka, fazole , zelenina ovoce teď prostě není sezona,kupuju mrkev jablka řepu prostě sezónní věci a rozdíl v ceně nevidíme, a proč teď kupovat drahy papriky? Není to tak.nejak přirozený....