Hubnutí a hormony po porodu. Jak to bylo u Vás?

rosaliia
11. únor 2020

Ahojky vsem🤩, holky, jak jste to mely s hubnutim po porodu? Jak dlouho a jak, nez jste se dostaly na puvodni vahu? A kdy se vam srovnaly hormony? (ms, padani vlasu, laktace, nocni poceni...) Jsem rok a pul po porodu, z toho pul roku uz nekojim, vaha jde sice dolu, ale zatim pomalu. V tehu jsem nabrala skoro 30 kg a chybi mi necelych 15 dolu 🙈 Puvodni vaha cca 58 kg... Pri kojeni (1 rok) jsem nabirala, ms od 3 mes po porodu... jak jste to mely vy? 😊

slayc
11. únor 2020

no, pred tehotenstvim 59 kilo, nabrala sem 13 behem tehotenstvi, po porodu sem zhubla na 64-65 a ty se me drzi do ted.. ale sem lenoch no.. necvicila sem ani pred tehotenstvim :D

tridvajedna
11. únor 2020

Ja mela vychozi vahu 52, behem tehotenstvi jsem pribrala 12 kg a dva tydny po porodu jsem na 54. Kojim a asi diky tomu jim mnohem vic, nez driv. Chodim si dat svacu i behem noci, protoze mi proste kruci v brise. Doufala jsem, ze mi par kg zustane, ale moc to nevypada.

dashyyy
11. únor 2020

Výchozí váha 52kg, porodní váha 80kg, po porodu 63 tak nějak stabilně.. od malička hodně sportuju a ani to nepomohlo.. pomohl mi až jídelníček sestavený na míru (9cm přes břicho za 6týdnů) a od té doby neřeším váhu ale jen cm a všechno to je hlavně o jídle .. většinou je problém mamin, že jedí málo a pak si tělo všechno ukládá... chce to vyváženou stravu a hlavně dostatek 🙂

mia255
11. únor 2020

Před prvním tehotenstvim 68 kg, před porodem 86 🐷. Do druhého tehu 15 mesicu po prvním jsem měla startovní váhu 78 rodila jsem téměř se stovkou 🐷 teď, téměř dva roky po druhém porodu mám 77 kg (ale cílené hubnu);)

konidana
11. únor 2020

před těhotenstvím asi 75 kg, nabrala jsem asi 10kg na 85, s porodem šlo tak -5, a každé další dva měsíce také -5 (nevyspání +kojení), až sem se dostala pod 70kg a to mi už fakt nebylo dobře. držela jsem se asi na 68 a trvalo mi (krom dalšího těhotenství ) skoro 5 let než jsem opět nabrala na svou optimání váhu aspoň těch 73 kg. Takže já měla opačný problém.

jirovapa
11. únor 2020

@rosaliia před prvním těhotenství jsem měla původní váhu 56kg, v den porodu 73kg. Potom se mi do roka podařilo zhubnout na 53kg, ale šlo to pomalu a cvičila jsem a snažila se dobře stravovat (nekojila jsem, MS ihned po 6ti nedělí). V druhém těhotenství jsem taky nabrala na 73kg, teď mám 4 měsíce po porodu a mám 58,5kg. Zkoušela jsem cvičit, ale bohužel dcera pak hodně brečí 🤷‍♀️ (plně kojím, MS stále nemám).

lachtanice86
11. únor 2020

Začátek těhotenství 64,5kg, v den porodu 72,5kg. Teď 14m po porodu váha 56,5kg. Vlasy přestaly padat zhruba v roce malé. První ms na konci 6nedeli, od té doby pravidelně. Nekojila jsem vůbec.

juvatenka
11. únor 2020

Já měla před prvním těhotenstvím 61kg, přibrala jsem asi 7kg a než nás pustili z nemocnice (asi po 9 dnech), měla jsem zpátky zase svoji váhu. Teď před druhým těhotenstvím jsem měla 64kg (kdyz jsem přestala kojit, tak jsem trochu nabrala) a mám 7m po porodu a jsem na 63kg. Během druhého těhu jsem pribrala opět asi 7-8kg. Takže mě to šlo nějak samo, ale určitě bych si přála postavu víc zpevnit. Jinak vlasy přestaly padat zhruba po půl roce po porodu, MS dorazila až s koncem kojení (u první po roce, u druhého ještě nedorazila), ale jsem teď hrozně unavená, nevyspala, protivná, kruhy pod očima..tak doufám, že se to časem taky zlepší 😏🙏

rosaliia
autor
11. únor 2020

Vsem moc diky za odpovedi. Doufam, ze se to jeste urychli a brzy budu zase na sve vaze 😉👍🏻 Ale je to boj teda... 🙄

aselluska
8. bře 2020

A není lepší zdravě jíst a hýbat se? To by chtěl každý, cpát se vším možným, pak to zapít kafem a tadá 😁

rosaliia
autor
8. bře 2020

No a ze takovych lidi je, co se cpou, a presto i bez pohybu hubnou 😄