Vaginálna mykóza počas tehotenstva

modrinka1
31. dec 2014

Baby ja mám taký problem z kt. Sa idem už zblázniť už vyše 3dni ma trápi vag. Mykoza.. Ku gynekologoviusa dostanen najbližšie až budúci týždne.. Teraz som tehu neviem či sa môžem liečiť,, po domácky,, ako som to už raz robila a prešlo to.. Teda cesnak a octova voda.. Čo mám robiť!? Ja sa už zbláznim

17alexis
31. dec 2014

@modrinka1 ja som si raz kúpila tabletku, je iba jedna v balení, normálne ju zješ, zapiješ vodou 🙂 neviem si spomenúť na názov, nájdi si to na googli a odvtedy mám svätý pokoj. Takéto pliagy som mavala pravidelne a odvtedy nič. Neviem, či je vhodná pre tehotné, ale nájdeš na nete aj príbalový leták, tak tam to bude isto uvedené.

arabeska
31. dec 2014

@modrinka1 chod do lekarne,kup si cipky a krem,myslim ze canesten mozes aj tehotna 😉

mamjka
31. dec 2014

rosalgin mne pomohol a harmancekovy caj a posediet v nom....ale ja som mala pri oboch cele tehu vytoky.... 😒 🙂 😉 držím palce 😉

modrinka1
autor
31. dec 2014

@mamjka a myslíš že dnes bude lekáreň otvorená?

janula2063
31. dec 2014

Mne povedala v lekarni,ze canesten tabletku tehotne by nemali,ale krem mozes...

mamjka
31. dec 2014

@modrinka1 mala by byt otvorena lekaren normalne je pracovny deň, a ak tak min.1 pohotovostna v kazdom meste.... 🙂

modrinka1
autor
31. dec 2014

Ja som sa skúsila potierať kyslou smotanou dúfam že to pomôže lebo ja už asi umriem 🙄

frotta
31. dec 2014

@mamjka najlepsie urobis ak pojdes priamo na pohotovost do nemocnice ryclo ti pomozu a bez nasledkov a zbytocnej bolesti

cannella
31. dec 2014

Ak si tehotná, tak neriskuj domáce medicíny, choď do lekárne, ak ti povedia, že na to nič nemajú, tak by som šla normálne na gynekológiu, alebo zavolala svojmu gyn. Dostanem, nedostanem, mykóza je tehotenstve nebezpečná. Neviem, v ktorom si tt., ale môže vyvolať predčasný pôrod

modrinka1
autor
31. dec 2014

@cannella v9t som

ericka2503
31. dec 2014

@modrinka1 canesten combi ,jednorazova tabletka do posvy na noc,rosalgin je genialny na oplachovanie,do vnutra v tehotenstve nie,menej sladkosti,vit.C,jogurty s kulturou,acidko a pod.,to je samoliecitelstvo, alebo co najskor k lekarovi,najlepsie na pohotovost,alebo gyn.oddelenie do nemocnice,vzdy tam nejaky lekar je,co volaco predpise,tak by som to radsej riesila v tehotenstve ja

17alexis
31. dec 2014

@modrinka1 Mycomax sa vola ta tableta. V googli ti vyhodi pribalovy letak, tak sa pozri ci to mozes uzit. Ja uz mam vdaka tomu pokoj asi 2 roky.

ericka2503
31. dec 2014

@modrinka1 lekarne su urcite otvorene v Tescu,Kauflande,alebo pohotovostne

modrinka1
autor
31. dec 2014

@17alexis ďakujem!

dusika11
31. dec 2014

ako tehu ku genekologovi aj na pohotovost by som sla infekcia sa siri rychlo a moze poskodit ...aj babo...s toho su aj potraty..ja by som nevahala...radsej enz tuna vypisovat skus pohotovost...infekcia sa v tehu siry rychlo

modrinka1
autor
31. dec 2014

@dusika11 ja nemám možnosť sa teraz dostať k lekárovi /pohotovosť teraz si ma strašne vystrašila už som raz potratila

bianca
31. dec 2014

@modrinka1 ziadna vana,iba sprcha a intim gel.Ziadne sladkosti a pober probiotika.V lekarni ti urcite poradia a predaju neaky canesten alebo rosalgin.A hlavne ,ak mavate sex tak nech sa maze i partner canestenom.

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunshineka
31. dec 2014

@modrinka1 akoze nemas moznost?ved vsade na svete su pohotovosti a neverim,ze nemas aspon jedneho ochotneho cloveka v okoli,ktory by ta odviezol.tak tam aspon zavolaj.boze moj,preco v dnesnej dobe nevie niekto bez googlu ani prstom pohnut?keby som nemohla ist,zavolala by som,aby mi pomohli aspon cez telefon.a potom ked budem sediet s obkladom na pipine,tak budem lustrovat diskusie.

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yollanda
31. dec 2014

@modrinka1 s kyslou smotanou si to akurat tak rozsiris. chod do lekarne, kup si canesten combi a budes mat do dvoch dni pokoj

ericka2503
31. dec 2014

@janula2063 nemali,nemali by takmer ziaden liek,ale nejako si pomoct musi,lekar vzdy zvazi a v takomto pripade pozitivny ucinok na zdravie matky je vyssi ako negativny na dieta,zapal v posve oslabuje krcok maternice,co je pre dieta horsie ako jedna tabletka,na väcsine tychto liekov je napisane,ze sa nesmu pouzivat v tehotenstve,v lekarni vam povedia to iste a canesten predaju len krem,ale doktor predpise kludne aj Macmiror,ci vlozi tampon s Betadine,ci predpise jednorazovy krem,ale je to lekar a zodpoveda za zdravie cloveka,ktoremu to predpise

saskia64
31. dec 2014

Nech uz tie prazdniny skoncia 😝

kickie
31. dec 2014

ahoj modrinka1, no mne dala dr take cipky, ktore su bezpecne aj pre tehotne. Volaju sa ze Nystatin od Galvexu..len neviem ci ti ich predaju bez receptu. tu jednorazovu tabletku by som si nedavala, je to dost silne svinstvo.. 😉 drzim palce, mna mykoza preklina velmi casto tiez.. 😠

dusika11
31. dec 2014

@modrinka1 no ak by si chcela tak by si aj svet pochodila aby si sa k dokimu dotrepala..vo vsetkych mestach su pohotovosti..sadni na daky bus a ries to..

modrinka1
autor
31. dec 2014

baby ako som si dala tu smotanu tak to prestalo 😕

namornicka
31. dec 2014

@modrinka1 čudujem sa, ze ti to ešte žiadny lekár nepovedal, ale treba vylúčiť sladké. Tieto kvasinky sa rozmnožujú v sladkom prostredí. Myslím, ze do 2 týždňov pocítiš zlepšenie a zbaviš sa toho na stalo. Skús zminimalizovať aj múčne jedla.

ichtys
31. dec 2014

Nepodceňovala by som situáciu a minimálne telefonicky konzultovala lekára kvôli tomu bábätku. A potom určite úprava stravy-vynechať úplne sladkosti a veľmi pomáha čaj z alchemilky- overené viacerými ženami 🙂

ena70
31. dec 2014

@modrinka1 podľa mňa smotana nie je riešenie...a už vôbec nie trvalé...možno chvľku ti pomôže ale nevylieči...tie kvasinky ti tam ostanú a zas sa prejavia....mne nezabrala ani tabletka Mycomax ako tu niektoré babeny spomínajú....najlepšie je fakt ísť k lekárovi alebo aspoň telefonicky sa poradiť a skočiť do lekárne.... vylúč sladkosti, plesnivé syry - lebo aj to sú plesne, biela múka, ja som si dokonca ani od smädu nealkoholické pivo nedala lebo aj v ňom sú kvasnice 🙂... skús si pozrieť na nete čo obsahuje protikvasinková dieta...a nasad si dáke probiotiká, dobrý je Super Dophilus - musí byť v chladničke....ja som užívala aj Candistop, len neviem či to môže tehotné...

emma_932
31. dec 2014

dieta a dieta. Aj js so mala taketo problemy, roky som brala antibiotika (nie nonstop, tak raz za 3 mes), potom mi dal dr aj taky letacik k Atb, co by som nemala jest (nechcite vediet, bolo tam vsetko. Ale fakt VSETKO). ale odvtedy je pokoj (klop-klop) min. 5 rokov. Ale bola to slusna hladovka....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre