Jaká umělá výživa a proč?

zelenaesmolda
18. dub 2018

Ahoj devcata,muzete mi poradit jakou ne/pouzivat umelou vyzivu pro novorozence a proc se vam ktera osvedcila nebo ne?Je jich na trhu strasne mnozstvi a je rozdil dat za krabici 200 nebo 400kc...
Miminko ma tyden,jedeme na Nutrilonu profutura,zadne problemy s nim nemame ale i tak me zajimaji vase zkusenosti s ostatnima znackama.Diky 🙂

lucie01
19. dub 2018

Ze začátku měl syn Nutrilon a z toho jsme kvůli bolavému bříšku přešli na Babylove BIO - maximální spokojenost 🙂

babagaga
20. dub 2018

Dcera je na Babylove z DM. Ze začátku Nutrilon, Bebu,Hami.. Prostě nám to nesedlo, tak jsem znouzecnosti koupila to nejlevnější a zabralo to .. Takže jsem u toho zůstala .. 🙂

zelenaesmolda
autor
20. dub 2018

Dekuju vsem za zkusenosti,dneska jsme byli u doktorky a pribrala krasne,pry nemam aspon pul roku mliko menit,pak se uvidi

baris
20. dub 2018

@zelenaesmolda souhlasím s paní doktorkou. Pokud mléko sedí, není důvod ho měnit. A pokud jsi z Ostravy - zkus to Polsko - Auchan.

zelenaesmolda
autor
20. dub 2018

@baris tak duvod je-finance,on ten nutrilon je prece jenom drahy,ale zdravi mimca je prednejsi samozrejme

petta33
20. dub 2018

Nám se u obou dětí hodně osvědčil Hipp Bio Combiotik. Nejspíš díky probiotikům v něm obsaženým bolení bříška vůbec neznáme, snad ani jednou jsme neměli, ani u syna, ani u dcery.

baris
20. dub 2018

@zelenaesmolda proto zkus to Polsko - tam se prodává pod názvem Bebilon.

Peníze - počkej bude hůř 🙂 mám "nestandartní děti" - obě dvě musí dodržovat histaminovou a bezlepkovou dietu, mají úzké nohy s vyboulenou patou, vypadají, že jsem jim nikdy nedala najíst, takže většinu kalhot, sukní ... si musím nechat ušít. Navíc to jsou ničitelky prvního řádu 😀 Můj muž říká, že jsou zadarmo drahé 😂

roxolanka
21. dub 2018

@zelenaesmolda On je ten Nutrilon trosku drazsi, ale zase je o neco vetsi, opravdu vydrzi dyl, nez jine mleko. Obzvlast ted, kdyz uz ho malej pije jen rano a vecer, tak je to dost znat. Jednou jsme skusili sunar premium i malymu vyhovoval, ale vyydrzel o tyden a kus mene a ta krabice a baleni, vrrrrrr uz nikdy, jak rada jsem se vratila k tomu pohodlnemu baleni. Jinak my vyzkouseli za celou dobu Nutrilon Profutura, Hipp a ten Sunar Premium. Hipp moc nesedel, sunar i Nutrilon v pohode, ale u nas vyhralo to pohodlne baleni a ve vysledku s tim jak vydrzi dyl, tak mi prisel ten Nutri i levnejsi.

zelenaesmolda
autor
21. dub 2018

@roxolanka tak ja se samozrejme divam na velikost baleni,vetsinou jsou 800 nebo 600g.Spocitam si vzdycky cenu za 100g 🙂

lucasice
23. kvě 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Já bych urcitě doporučila sunar.cz, už kvůli tomu, že je to česká firma. Dá se sehnat prakticky kdekoliv, cena je příznivá a dělají i pro kojící a těhotné maminky a to je příjemný bonus.

zelenaesmolda
autor
23. kvě 2019

@lucasice
sunar se v cesku davno nevyrabi,mrkni se na krabici.kase vyrobena ve spanelsku,mliko ve svedsku.

zelenaesmolda
autor
23. kvě 2019

@lucasice
jinak nakonec jsem zustala az do roku na nutrilonu profutura,pak jsem vyzkousela babylove,to uz nikdy,nechutnalo mi a blbe se rozpoustelo.zkusila jsem hipp na dovolene,byl fajn ale 300 za neho tady nedam tak ted mame sunar.prijde mi uz zbytecne kupovat nutrilon za 400 kdyz uz to neni jeji hlavni vyziva.

lucasice
28. čer 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Každému dítěti opravdu sedí něco jiného. Taky jsme toho vyzkoušeli mraky ale stále zůstaváme u toho Sunaru a pořád jsme spokojení.

lucasice
2. črc 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Ještě jsem zapomněla dodat, že naše porodní váha byla 2 200g a rodily jsme 36tt, takže jsme na něm doslova odrostly.

taspy
3. črc 2019

Toto je těžké říct,každému miminku vyhovuje něco jiného a co sedne jednomu nemusí už druhému. Já mám malou od mala na kozích produktech (začali jsme UM Naše mléko a zhruba od pátého měsíce jíme Kozí kaše) sice jsou dražší,ale v tomto jsem na ni nechtěla šetřit, to radši bude mít o něco míň hadrů nebo ušetřím na sobě. Kozí mléko je nejbližší mateřskému, má nízkou alergenní zátěž, neobsahuje palmový olej atd. Dceři už táhne na 19 měsíc a samozřejmě nevím jestli je to tím,ale od narození nebyla ani jednou nemocná, neměla ani pupínek s byla spokojené s krásně prospívající miminko. Informace o prospěšnosti kozího mléka a další najedete na stránkách výrobce Goldim.cz. Držím palce ať vyberete to pravé 😉

hanulkaha
3. črc 2019

U Nutrilonu se bohuzel nejvic plati za znacku, kvalita uz je trochu nekde jinde, ale pokud vam vyhovuje, proc ne 😊
Prvni syn odchazel z porodnice s příkrmy Beba... Boleni, nemohl se vykakat a mlíčko mu moc nechutnalo (a me teda taky ne, ta pachut byla zvláštní). Tak jsme presli na opěvované mlucko z DM Babylove a bez problemu 👍 synovi jsou dva roky a dodnes ho chce na noc 😁
Mladsimu synovi je 8 týdnů, hned od zacatku pouze na UM, opet jsem vsadila na Babylove a maly je spokojený, neni po mlicku hladovy, krasne pribira, s kakanim zadny problem a prdi jako o zivot 😁👍 a koc prijemna je i cena, za 500g 99,-
Takze za nas Babylove muzeme doporucit 😉

michaeladur
3. črc 2019

Já přikrmovala od porodnice Nutrilonem HA (líp se snáší v kombinaci s kojením), pak jsem po cca 2,5měsících přešla na Nutrilon úplně, ale měl po něm průjmy. Doktorka říkala, že je to normální, ale mě se to nezdálo. Jednou jsem se už naštvala a koupila Hipp a postupně se to srovnalo a kadí jednou denně. Takže za mě Hipp. Jezdíme pro něj do Německa jelikož jsme kousek od hranic a beru vždycky min. 3 balení.

jbouckova
5. únor 2020

Když jsem vybírala v těhotenství, tak se mi líbil Hipp, protože je bio.
Malý měl v porodnici Bebu. Doma z toho měl zácpu, možná kvůli kmenu bakteríí, které obsahuje. Doktorka doporučila Nutrilon Pronutra, tam žádné bakterie nejsou. Zácpa zmizela.
Omylem jsme jednou koupili Nutrilon Profutura a po tom měl břichabol.
Dávali jsme ještě kapičky s jinými bakteriemi než jsou v Bebě, pro dobrou střevní mikroflóru. když nebyl kojený. Dávali jsme několik druhů postupně, lékárnice říkala, ať to nemícháme, že právě určitý kmen nemusí miminku seďet a může dělat zácpu. Tak jsme vždy střídali až pod dobrání celého balení.
Od ukončeného šestého měsíce máme dmBio 2. Nutno zopakovat, že opravdu některému dítětí sedí třeba ta Beba, nebo Nutrilon Profutura.
Koukejte se na složení. Asi by v mlíčku měly být přidané vitamíny a v některých počátečních je přidaný rybí tuk. Nevím, jestli musí být a zda se nedá podávat zvlášť v kapičkách. Vitamín D je ve Vigantolu a omega kyseliny i v rostlinných olejích. Doporučuju olej Sacha Inchi. Můžou ho i těhotné a miminka. Firma Energy ho prodává s kapátkem. Teď přidávám asi půl lžičky denně do příkrmů, aby byl malý chytřejší😀.
Na břichabol pomohly kapičky BabyCalm.

jbouckova
5. únor 2020

P. S. Možná bych se změnou moc nečekala. My taky měnili brzo.

jitkaem
5. únor 2020

Co miminko to jine mlicko. Nazory, zkusenosti a postrehy ostatnich maminek byly pro me nakonec zcela odlisne, nez jake mlicko nakonec sedlo...