Metabolická ambulancia a diagnóza aktívna rachitída

spika
15. jan 2009

Ahojte, mám 5 mesačnú dcérku, ktorej pediatrička zistila mäkké záhlavie a poslala nás na vyšetrenie do metabolickej ambulancie. Doniesli sme na vyšetrenie moč, brali jej krv a robili RTG zápästia. Diagnóza je aktívna rachitída. Keďže má zvýšenú hladinu vápniku v moči, nemôžeme brať Calciový sirup, budeme brať nejaký roztok 3x denne a Vigantol každý druhý deň. Máme ísť na sono obličiek, pretože tento stav môže poškodzovať obličky. Som z toho dosť na nervy a veľmi by mi pomohlo, keby sa ozval niekto, kto má s týmto stavom skúsenosti - čo môžeme očakávať a aký je ďalší postup riešenia.

alchemilkazltozelena
24. mar 2022

@anelasi nijako, prestala som mu to dávať, nevidela som v Tom nijaký zmysel... Chlapec je zdravý nič mu nechýba, podľa mňa to bral zbytočne.

alchemilkazltozelena
24. mar 2022

@anelasi dávala som mu to nejaký čas, asi pol roka tuším, už ani neviem, potom som si povedala DOST... Nič mu nie je a ani nebolo, nebudem doňho trepať hlúposti zbytočne

anelasi
24. mar 2022

@alchemilkazltozelena lebo syn ma tiez nizky fosfor v moci,ale aj nozky do O a k tomu anemiu.Zatial mame od pediatricky len ten roztok(10ml) a zaciatkom maja metabol.ambulanciu. Dovtedy patram,tak dakujem.