6. nemoc? 3měsíční holčička má teplotu 38,5 °C

pajina33
24. dub 2015

Dobrý večer,
chtěla bych se poradit,má 3měsíční holčička má od včera teplotu 38,5 po odečtení..doktorka udělaa CRP a kontrolu moči,poslech a vše bylo v pořádku.Může to být 6 nemoc? i u tak malého miminka?teplotu srážím nurofenem/čípky) po 6 hodinách ale prý se dá kombinovat s paralenem,ale ten je od 7kg a to ještě nemá ☹Máte někdo zkušenost?Děkuji

slunickova123
24. dub 2015

Ahij, sesta nemoc je spis u starsich kojencu a batolat. Proojevuje se 3 dny trvajicimi pomerne vysokymi horeckami, pri nichz je ale dite v dobrem stavu - pije, moci, je relativne cile. Ctvrty den pokles teplot a vysev vyrazky. U tak male holcicky bych to videla spis na jinou virozu ( i kdyz vyloucit se to neda). Hlavne hodne tekutin, kojit a kojit, event. k tomu cajik. Nurofen muzes stridat s panadolem, pokud nema 7 kg, tak rozpulit. Strida se to po 3 hodinach, samozrejme podat jen kdyz ma nad 38 - 38,5. ( ona teplota sama o sobe take leci, ale jasne, nenechat to bezet az ke ctyricitce). Take muzes udelat zabal.

pajina33
autor
24. dub 2015

Ahoj..ona je čilá,hraje si,povídá..i papá..snažim se jí kojit vždy když nespí.Jsem z toho dost vyplašená,je moje první dítě tak to asi i dost řešim ☹je divné že má ale studené ručičky...

slunickova123
25. dub 2015

To pri teplote nekdy je..uvidis, jestli treba nezacne ryma..jinak zatim tezko rict, ale hlavne ze je cila a pije. To je vzdy dobre znameni. Pri apatii, odmitani stravy je na miste prohlednuti i na pohotovosti, ale takhle to snad bude ok.

pajina33
autor
25. dub 2015

Děkuji za rdy..dnes už je to lepší..poslední teplota v noci..vyráška žádná tak to bylo asi nějaká viroza,je fakt že přítel měl nějakého bacila.asi jsem hroznej plašan ale byla to moje první teplota☹

slunickova123
25. dub 2015

To je jasny, ze se bojis....vsechno je poprve...je dobre ze jsi opatrna kdyz jde o tve miminko! Na druhou stranu, virozy jsou caste a ne kazda teplota znamena vaznou nemoc. Tak snad je to za vami! Mnoho zdravi malicke;)

luciamala1979
25. dub 2015

ahoj. BUd v klude, bude aj mimi. Musí vela pit, ak by odmietalo, tak po lyzickach, pomaha to. Lieky davkuj tak jako ti povie dr. 6 nemoc sme mali, chytil to syn po hexe, tahal horucky snad 10 dni a dr nevedela co to je. Bola som zufala, mal pol roka.. potom zrazu ustupili a vysypal sa vyrážkou. Vsetky teploty prejdu, len je to narocne, viem. Drzim palce nech ste skoro zdravi!

pajina33
autor
25. dub 2015

Dádula měla první Hexu min.pátek ale dr.mi řekla že po týdnu to nejsou horečky spojené s očkováním...nurofeny měla jen 4 čípky během dvou dnů ,tak jsem ani nepřekročila doporučené dávkování..děkuji holky 🙂

luciamala1979
25. dub 2015

to nie, nam sa to napojilo hned po a trvalo desat dni. Podla rychlosti priebehu to bola len nejaka viróza, budte rada. Pekny vecer!