Ekzém, nemůže kvůli němu spát. Máte zkušenost?

s_arka
4. únor 2016

Ahoj maminy,
Náš prcek má 3 mesice a po mě bohuzel zdedil atopický ekzém. Posledních 14 dnu se mu vyrážka sice zlepšila ,ale v noci si strasně drbe hlavičku a obličej. Nemůže kvůli tomu spat. Usne na pul hodiny a potom se začne vrtět, drbat a uklidní se až u prsa. Doktorka nám dala na vecer Fenistil,který nepomáhá a ani žádný mastičky. Nemate prosím některa s timto zkusenosti ? Už jsem celkem zoufala :(

kuliseks
4. únor 2016

Šla bych ke kožnímu vyloženě a k nějakému dobrému podle referencí na strankach znamylekar treba

dagy99
4. únor 2016

Hezký večer. Mám také atopický ekzém, který se mi v těhotenství šíleně zhoršil. většinu mastí jsem nemohla, tak mě kožní doporučila krém AVENE XeraCalm A.D. je sice dost drahý, ale působí i proti svědění, takže po x dnech se mi konečně ulevilo. Když se mi syn obsypal z Nutrilonu a taky se celou noc škrábal a vrtěl, natírala jsem ho tím a pěkně pak spinkal. V lékárnách dávají i vzorky, tak můžete vyzkoušet.

jandl
4. únor 2016

Koukni do skupinky atopický exem.
S několika svými dětmi jsem si užila.Teď máš možnost více info než já s nejstarší před léty.
V první řadě řeš svou stravu s někým,kdo tomu rozumí,kdo to zažil.S matkou takového dítěte.Většina lékařů ti nepomůže.Nevědí,neznají příčinu,...
Neočkuj své dítě ničím,dokud nebude dlouhodobě v pořádku.Nejen 2 týdny po podobných oblbovacích lécích jako dithiaden,fenistil,kortikoidní mastičky.
Já vyzkoušela více věcí.S věkem se taky leccos spraví.Už mám děti větší a ani vzpomínat nechci.

petruszka_k
5. únor 2016

Zdravím Vás. Náš 17měsíční syn také trpí atop. ekzémem. Myslím si, že se mu většinou zhorší po očkování. Nicméně promašťující mastička předepsaná pediatričkou mu vůbec nepomohla. Zabírá mu krém Emoliens od Cannadermu z řady Robátko. Jde o certifikovanou přírodní kosmetiku. Cca 230 Kč za 75g. Je tedy lehce aromatický, tak nevím, jak by ho Váš syn snesl na obličeji, ale zkuste aspoň na tělíčko...