Kašel po laryngitidě. Jak dlouho?

pampeliska1313
10. únor 2023

Ahoj, ve středu Kilianovi doktorka diagnostikovala laryngitidu. Dneska jsem s nim byla na kontrole a prý je na poslech už cistej a zdravej, nemáme dávat už léky a “jen” řešit rýmu. Doma má byt do konce týdne jen pro jistotu. Nicméně má furt vlhkej kasel. Nevim vůbec jestli to muže byt z rýmy nebo dozvuk ty laryngitidy. Pokud by to byl dozvuk, netušíte jak dlouho se to ještě muže objevovat?🙂 trochu jsem nesva z toho, ze vlastně už to nemáme řešit:D díky moc za zkušenosti.🙂

neomenia
10. únor 2023

Klidně 10-14 dní, normální, sliznice se čistí. kašel jakéhokoliv původu obvykle za 2 dny nezmizí.

slecnami
10. únor 2023

Já vždycky kašlu třeba ještě dva měsíce po ránu...buď v klidu 😉

pampeliska1313
autor
10. únor 2023

Díky.🙂 já na to tedy nic dávat nebudu a nechám to byt 🙂

tereza0111
10. únor 2023

pokud kasle hodne, muzes dat mucosolvan, ambrobene, prospan... Tim se vykaslavani usnadni a muze to cely proces trochu urychlit

fandysek_1
10. únor 2023

@pampeliska1313 může to mít klidně tři týdny. Já dávala přes den prospan nebo hedelix případně ambrobene a na noc tussin nebo sinecod.

barulina
10. únor 2023

@pampeliska1313 můj syn trpí na laryngitidy, už 3x hospitalizace. Ano je to normální po. Brzké uzdraveni

sorboni30
10. únor 2023

@pampeliska1313 dcera (10mesicu) po laringytide kašlala vlhký kašel ještě 14 dní.. pak chytla suchý a pro změnu se kvůli němu v noci budila..Pomáhal Stoptusin..