Moučnivka u novorozence, máte zkušenost?

partyzanka91
19. kvě 2016

ahoj maminky,
jsem sice už maminkou podruhé, ale nebýt jedné známé na hřišti ani bych nepoznala že můj maličký má moučnivku. Všimla jsem si že na jazyku a patře se mu tvoří bílý povlak, ale myslela jsem že je to od mlíčka. Maminka ze hřiště jež mě na to upozornila zažila moučnivku u dcerky takže poznala o co jde. Prý je to bolestivé a miminko toho nemusí moc vypít, může hubnout. Péťovi se to začalo dělat trošku i na rtíčku. Hned zítra ráno s ním půjdu k doktorce. Jen nevím jak přesně a jak dlouho by se to teď mohlo léčit a jaký dopad to bude mít na kojení. Máte někdo zkušenost? Jinak Péťovi jsou dnes čerstvě 3 týdny. Děkuji za opovědi a přeji hezký večer

jankana13
19. kvě 2016

Zdravim, my jsme kvuli tomu vytirali pusinku gencialkou a pomohlo nam to. Zadne problemy jsme kvuli tomu nemeli 😉

lenbela
19. kvě 2016

Taky jsem za gencianku. Je třeba ošetřovat i prsa, vyvařovat dudlíky, savičky... Rádo se to vrací. Také je prý dobrý Neocide gel, taky jsme zkoušeli, ale gencianka se mi zdála účinnější.

kaci11
20. kvě 2016

Ahoj taky jsme meli moucnivku, nevim jestli to boli, ale neprislo me, ze by brecel bolesti spis je to neprijemne. Hodne mlaskal. Doktor nam dal vidicku na vytirani pusinky. Do dvou dnu byla pryc. Gencianu jsem nechtela i kdyz jsem ji pouzival u dcery kdyz mela afty. Docetla jsem se, ze ppdporuje rakovinu nebo neco podobneho. Ale je to jak ma kdo zkusenost. Moucnivka neni nic vazneho. Maji to casto kojene deti a ztrati ae to jak zacnes davat prikrmy. Davam malemu na pupuk fenyklovy caj, mel jeste v pusince malinke zytky. Po tom caji se ztatili a je v poho. Toto je muj nazor a nemusi s nim kazdy souhlasit. Omlouvam se za chyby, pisu z mobilu.🙂

zmrzlinka
20. kvě 2016

Nejlib zabira genciana...rakoviny se nebojte to ste ho musela mazat do puberty.

hromka35
26. kvě 2016

pohodicka...u nás zabralo vytírání pusinky Neocide desinfekcí, nebarví a děti ji dobře snáší..a když kojíš, před každým kojením důkladně umýt bradavky. určitě se to ztratí.