Opožděný vývoj řeči, ve školce pozadu. Máte někdo stejný problém?

3andrea
3. pro 2019

Ahoj holky mam dostaz, jsem z toho už na prášky. Malý 3,4m od doby co chodí do školky(3m) tak se pořád řeší, že nemluví, že mu učitelky nerozumí a že je pozadu. Ale zas mi doma vidíme jak ho školka posunula, dělá velké pokroky, sám se svleče, pár věcí i obleče. Říká spoustu slov a hodně si zpívá, ale svojí řečí. Neříká první písmenko takže říká např. Ikinka(mikinka)ála(šála)ogutík(jogurtík)Akíko(masíčko) a asi milion dalších. když mu učitelky řeknou at to uklidí nebo něco udělá tak to udělá, zapojuje se prý do všech aktivit. Tak nechápu proč řeší, že nemluví když všechny slova se naučil až nástupem do školky 🙂máte někdo stejný problém? A jak jste ho řešily? Jsem už na prášky doslova(někdy když jdu do školky musím si vzít prášek na nervy jinak bych se složila)děkuji za odpovědi

konidana
4. pro 2019

@antilopkax můžu se zeptat, klidně do IP, kam teď jezdíte na logopedii? kde jsou dobří? Já jsem teď se synem objednaná do Liberce.

marcicek84
4. pro 2019

@antilopkax no dobre,ale u horsich vad se chodi i co tyden,intenzivni vyukou prece se da leccos dohnat.Nevim o jake hlasky se jedna,ale nektere bych rekla,ze pujdou rychleji,jine pomaleji a R,Ř se da doucit v 1.tride.

antilopkax
4. pro 2019

@marcicek84 L, R, Ř, H, Ch, V, I a kompletní sykavky. Do toho v dané době nevyslovil 2 souhlásky, za sebou.

antilopkax
4. pro 2019

@konidana my jezdíme do Prahy.

3andrea
autor
4. pro 2019

@maggiele děkuji moc za zkušenost a za radu, tohle vždycky uklidní. Logopedie se už řeší se školkou ale říkaly že moc nechtějí brát takhle malé děti tak uvidíme, hodně se snažíme i doma cvičit a každý den přijde s novým slovem, jen ho řekne třeba bez prvního písmena.tak snad to bude lepší a lepší 🙂