Průdušky. Co pomáhá jako prevence?

luciaanaa
23. říj 2021

Co pomáhá prosím jako prevence proti tomu aby neměl syn chycené průdušky? Opět. Klasika, rýma a 2 až 3 den to sedne na průdušky. MUDr to vždy zatím léčí jen Ventolinem, prý Atb až od 2 let. Syn má teď čerstvě 2 roky. Ve středu po kontrole podle poslechu čistý, vysazen Ventolin a dnes už zase rýma a úplně se bojím co z toho bude dál, ach 😬😷 děkuji pa

milisent
23. říj 2021

Jako prevence uplne nevim, ale dcera mela ted zanet prudusek a dr nam doporucila Bronchipret a zabral dobre do nekolika dnu

martt
23. říj 2021

@luciaanaa Syn má problémy s průdušky nebo s plicemi? Ptám se, že mi je divné, ze vám pokaždé píše ventolin, což jsou kortikoidy. Každopádně teď když má rýmu, hodně prostrikavej nos, můžeš dát tinkturu z lichořesnice a sinupret . Pokud máš doma rymovník, tak ja dělám dětem cibulový sirup z rymovnikem.

janina228
23. říj 2021

@martt jak děláš ten sirup? Prosím recept 😉

martt
23. říj 2021

@janina228 Dělám ho vždy čerstvý , vydrží tak dva až 3 dny v lednici ,pak dělám znovu. A dělám ho tak, ze nakrájím cibuli, hodím trochu do zavarovačky s listem rymovníku pak zasypu trošku cukrem, na to hodím zbytek cibule a další rymovnik tak 2-3 lístky znovu zasypu cukrem a zavřu. Většinou do hodiny to začne pouštět stavu a tu dávám po lzickach. Synovi když byly ty dva roky davala jsem čajovou lžičku 2-3×denně. Muzes místo cukru dat i med. Jinak mne teď ještě napadl na ten kašel cibulovomajoránkovy čaj. Ale nevím jestli ti ho bude pít je trošku hořký.

hojda
23. říj 2021

@martt já dávám med,přijde mi to lepší

martt
23. říj 2021

@hojda Já med nesmím, mám alergii a většinou když dělám sirup , tak si sirup lupnu také 😀.

janina228
23. říj 2021

@martt díky! Hned zítra zkusím 🙂.. dělám buď jen cibulový s medem, nebo rýmovníkový - zavařený.. takhle mě to nenapadlo, uvidíme co na to děti řeknou.. cibulový jim chutná, tak předpokládám že tohle dají jak nic🙂

neomenia
24. říj 2021

@martt ventolin rozhodně nejsou kortikoidy.

neomenia
24. říj 2021

@luciaanaa ahoj, to jestli to " sedne na průdušky" nebo ne, moc ovlivnit nejde ( ovlivnis jen vnejsi faktory jako kouření doma, cisty vzduch a otužování, správná a zdravá strava, jinak ale je to z velké části ovlivněné genetikou- časté záněty průdušek v raném dětství mohou, ale také nemusí znamenat astma do budoucna. To je dané geneticky, v ramci tzv . atopické predispozice ( obvykle se to pak poji s alergiemi a ekzémem) . V dětství je bronchitida v 90 ,--% zpusobena viry, takže ATB na ní nezabírají. Ventolin je správná léčba, roztahuje průdušky a tím se dítě zbaví snáz hlenu. Nix jiného se s tím dělat nedá. To , že vaše lékařka nedává na to ATB, je jen dobře.

martt
24. říj 2021

@neomenia Ja se hádat nebudu. Vím ,že mi to tenkrát říkal pan doktor přímo na plicním . A dost se divil, že nám ventolin sirup předepsal pro rok a půl leté dítě, že se tento sirup může používat až od dvou let. Coz je i v přívalovém letáku . Takze těžko říct.

neomenia
24. říj 2021

@martt ja mela na mysli Ventolin inhalátor, ne sirup.

martt
24. říj 2021

@neomenia Inhalátor je až od 4 let. A ma ho můj starší syn od 5 let při zachvatech astmatu.

luciaanaa
autor
24. říj 2021

@martt děkuji ten sirup vyzkouším. S průduškami

neomenia
24. říj 2021

@martt a jsi si jistá, že mluvíme o ventolinu? Tam kortikoidy nejsou, ty jsou treba v Budiairu , atd . Ventolin se bezne dava amvbulantbe i v nemocnicích na bronchitidu i miminum, je to zcela legální a běžná léčba, tak myslím, že kazda mluvime o něčem jiném.....

janule1940
24. říj 2021

Manuca med idealne 850+,3xdenne špičku lžičky,lichorerisnice tinktura-salvia paradise dela bezalkoholovou,kaloba sirup hned na počátku rýmy-je od roka.pořiďte si utz inhalator s nebulizatorem a nechte ho inhalovat vincentku.muzete nechat pusteny i jen tak a udělá vám po byte chladnou páru.na noc v místnosti chladněji -kolem 18st,třeba nechte mikroventilaci v oknech,a vsude mokré plinky nebo ručníky,ať je vlhko.

janule1940
24. říj 2021

H

luciaanaa
autor
24. říj 2021

@neomenia přesně jak píšeš, má predispozici po mě, já jsem na průdušky trpěla jako malá taky, ventolin jsem i inhalovala. Syn má sirup. A ano měl AT a teď se k tomu přidala i alergologické řada na trávy, stromy... Potravinová nám klesá a začíná toto, MUDr na imunologii říkala že to je ukázkově se vyvíjející se alergie no takže snad vyloženě astma z toho nebude. Jen jsem si říkala když už to začne jak si můžu pomoct sama doma a Atb určitě taky zbytečně dávat nechci