Šestá nemoc? Jaké měly děti příznaky?

16. čer 2022

Ahoj Holky, asi potřebuji uklidnit, dcera má zřejmě šestou nemoc (z ničeho nic teplota přes 39 od včera, jiné příznaky zatím žádné), modlím se,aby to nebyla pátá nemoc,, ale nemá zatím žádnou vyrážku, jsem na počátku těhotenství. Měla jste některá stejnou zkušenost? Hodně se bojím...

jjasmina
16. čer 2022

mala měla 4 dny horečky a pak se osypala, nic sme nechytli

sanyy22
16. čer 2022

Syn měl 4 dny 38.5° po odečtu, a pak se osypal.

areh
16. čer 2022

Máme za sebou minulý týden. Syn měl 3 dny 40° horečky, pak ustoupily a osypal se. Starší měl před pár lety stejný průběh.

petulles
16. čer 2022

Zrovna šestou proděláváme, od neděle zničehonic 39-40tky, ve středu ráno naposled horečka, večer už jen zvýšená a začala se malá osypávat a dneska ráno už vyrážka všude. Mě nic není, ale těhotná nejsem, ale určitě to bude dobré i u tebe, ta šestka není infekční pro dospělý.

autor
16. čer 2022

@petulles děkuji a měli jste i bolesti v krku? Teď začala těžce polykat

petulles
16. čer 2022

Nn jenom se ji k tomu přidal průjem z těch horeček a nechuť k jídlu..

petulkadodo
16. čer 2022

U nás 48 hodin jen horečky 40, po čípku 38. Pak den nic a pak vyrážka na těle, zase na 48 hodin, pak začala mizet. Nic jsme nechytli.

petulkadodo
16. čer 2022

Pokud má teplotu a bolení v krku, může to být klasická angína. To musí zhodnotit lékař, nabrat crp a případně udělat výtěr z krku.

krisstina93
16. čer 2022

Dva dny vysoké horečky a pak se osypal, ale Dr mě uklidňovala, že tyhle dětské nemoci dospěláci nechytí, tak to není takové riziko jako třeba neštovice.

sylvka
16. čer 2022

Zrovna nedávno ji měla malá,půl roku má.tri dny 39 a pak vyrážka.nikdo jiný to nechytil,ani sourozenci.

ladyhacek
18. čer 2022

A osypala se? Horečka může být jen obrana organizmu a než se osype nevíš zda to ke 6 nemoc. 7 lety dva měsíce zpět měl angínu. Tři dny vysoké horečky - 39-40, pak 38. Na bolest se teda neztěžoval a zjistili jsme to až asi 5 den kdy dostal antibiltika.
U horeček bez příčiny je blbé to že nevíš proč jsou dokud se nemoc neprojeví.
Starší mýval třeba dva dny horečky a nic. Jak to přišlo tak to odešlo.
Držím palce ať je vše ok