Tupozrakost u 7letého syna. Zlepšilo se to? Jak to děti zvládaly?

kkikkina
16. dub 2021

Se synem jsme po 7leté prohlídce byli odesláni na oční, pro jistotu, na jedno oko hůře přečetl tabulku. Bohužel na očním zjištěna tupozrakost oka, syn dostal brýličky ( na horším oku 2 a dobrým 1 dioprii) + okluzor na celodenní nošení ( jen na dvě hodky večer sundat )
Přitom prostorové vidění má, i tam se divily, že prostorově vidí dobře, na svůj hendikep. Nešilhá, takže jsme bohužel dřív nezjistili. Ani v rodině nikdo nemá brýle.
Takže prosím, jestli někdo máte zkušenost, jak se to zlepšilo, či vůbec v tomto věku..
Jak to děti zvládali, syn je zrovna v 1 třídě ☹
Jdeme na kontrolu za 3měsíce

Děkuji za rady, odpovědi a zkušenosti ❤

konidana
16. dub 2021

@kkikkina podle mne se to ještě dá napravit, to půjde😉 Dcera nosila okluzor od 4 let asi do 6 let ale jen 2h denně (na začátku měla 2 a 2,5 dioptrie). Od 9 let bez brýlí (asi 1 a 1,25 dioptrie)

alilali
16. dub 2021

@kkikkina Tupozrakost jde napravit tuším do 12 let. Takže to je důležité. Mám.take tupozrakost od mala, bohužel, mě se to nespravilo, ale za mě teda díky tomu, že máma nebyla důslednější.

bessinka
16. dub 2021

@kkikkina Já jsem tupozraká na 1oko.prostorové vidění mám,nešilhám.přišlo se na to na 6leté prohlídce.na oko jsem byla téměř slepá.odeslaná na měsíční pobyt do Ostravy-jsme z č.budějovic.nošení okluzoru.následující 2 léta znova měsíční pobyt.oko mi rozcvičili na 4dioptrie.neboj,teď medicína i postoupila,věřím,že vše zvládnete.já jako dítě to nesla v pohodě.brýle jsem nosila až do 27,kdy jsem byla na odstranění dioptrií.tupozrakost zůstává.není operovatelná.držím palce.

kkikkina
autor
17. dub 2021

@konidana Takže i když má nyní dioptrie tak brýle nenosí již? Tak snad to bude u syna dobrý

kkikkina
autor
17. dub 2021

@bessinka Syn viděl jen na jedno oko hůře ale nebylo to, že by nic neviděl, když si zakryl to zdravé... Co obnášeno odstranění dioptrií?

bessinka
17. dub 2021

@kkikkina laserovou operaci.20tis za to 1 oko.

konidana
18. dub 2021

@kkikkina ona měla tu vadu co se s vekem lepsi( kratkozrakost?) Takze jak ji vyrostla hlava tak se dioptrie zmensily ze 2 na 1. Tupozrakost mela rozdil 0.5 a ma asi 0.25 ted. Mozna i min. Od te 1 dioptrie ji ocni rekla, ze to je na ni zda bude bryle nosit nebo ne, takze ty hned letely😅

konidana
18. dub 2021

@kkikkina hlavne je dulezite ted nosit ten okluzor poctivě a co nejvic. V 7 letech je mnohem vetsi sance na napravu nez za rok za dva...

esmeralda11
18. dub 2021

@kkikkina 7 let se blizi hranici, kdy s tupourakosti jde jeste neco delat. Je podstatne, jake dioptrie syn ma (+/-/cylindricke) a jak ted na oko vidi, ale urcite je jeste sance, ze pri spravne a dusledne dodrzovane lecbe se da oko vycvicit 🙂

kkikkina
autor
18. dub 2021

@konidana Jé tak snad to tk bude pak i u nás. Ža při té dioprii, když se očko srovná nebudem muset nosit brýle.. Určitě, od druhé dne co máme brýle už nosí syn okluzor celý den, bez problému 🙂 je to šikula a to dáme

kkikkina
autor
18. dub 2021

@esmeralda11 Syn ma + dioptrie . Když má okluzor, tak na tupozdraké oko s brýlemi, které ted musí také nosit, vidí dobře. Jako by nic. Píše do řádku, při malování nepřetahuje, jako by to oko samotné to zvládalo v pohodě. Bála jsem se že bude s tím jedním co se týče školy hnedle k nepoužití ale dobré. Sice vše dělá pomaleji ale jde. Tak to snad bude dobré ne?? Za tři měsíce jdem na kotrolu, tak snad tam bude zlepšení 🙂