Vyrábíme adventní kalendář – nápady a tipy

klara_kik
24. lis 2016

Až jednou budu mít děti, určitě jim budu vyrábět vlastní adventní kalendář. Dodnes si sama kupuju alespoň ten čokoládový, protože bez každodenního otevírání okýnek by to nebylo to správné těšení se na Vánoce 😉 Když jsem byla malá, maminka mi jednou vyrobila adventní kalendář z barevných látkových pytlíčků. Jakpak odpočítáváte dny do Vánoc u vás? Vyrábíte vlastní kalendář? Dáte nám svůj návod, jak dětem čekání na Vánoce takto zpříjemnit?

Já pro vás mám tip od kolegyně. V KiKu máme spoustu potřeb pro tvoření, tak to podporuje našeho kreativního ducha 🙂

dc2015
24. lis 2016

Dítko mám zatím malé na kalendář, ale budu letos tvořit alespoň pro manžela. Dostane ho k svátku. Bude to krabice vyplněná očíslovanými pytlíčky. V jednom bude tričko, v jednom kulečníková koule a ve zbylých drobnosti, sladkosti nebo "poukazy" ve stylu "večer v hospodě bez blbých připomínek manželky". Snad potěší 🙂

monika51
24. lis 2016

Máme domácí kalendář 🙂 Mám vyšité pytlíčky s číslama, do nich vždy přijde nějaký drobný pamlsek a pak je rozmisťuju všude možně po bytě. Když se převážou hezkou mašlí, tak je to zároveň i milá předvánoční dekorace 🙂

rafaela28
24. lis 2016

Ja letos vyrabela adventni kalendar pro syna, poprve poradne cele vanocni teseni vnima. Hledala jsem inspiraci po internetu a nakonec vyhral jednoduchy z rolicek od toaletniho papiru. Naplneny ho ma sladkostmi a ruznymi drobnymi darky.

germaine
24. lis 2016

U nás jedou čokoládový, ale objevila jsem jeden fakt krásnej a nápaditej ;)

charvatovasarka
24. lis 2016

Já jsem v loni manželově dceři vyráběla takovýto kalendář. Do košíčku jsem zabalila různé cukrovinky některé do pytlíčků, jiné do alobalu anebo balícího papírů. Na 24. prosince jsem jí zabalila největší dáreček, baňku ptáčka na stromeček.

rousse
24. lis 2016

@germaine tak to je ale úžasný nápad!!! Měla jsem namyšlené pytlíčky, ale tohle je teda pecka - mám jasno😀

germaine
24. lis 2016

@rousse Žejo? Mě to přišlo taky úžasný ;)

kajovaevicka
24. lis 2016

Já mám pro svoje holčičky kalendář, který moje maminka pět let (s přestávkami samozřejmě) vyšívala. A já ušila pytlíčky. Jsem ráda, že jsem ho zdědila🙂

rousse
24. lis 2016

@germaine a hlavně to ušetří tolik práce 😀

annapans
24. lis 2016

Adventní 'leporelo' kalendář pro mé kluky. Už se blížím do finále 😉 Více info na mém blogu 🙂

kajjina
24. lis 2016

zrovna jsem seděla u stroje a šila pytlíčky...každý bude mít nažehlené číslo a dovnitř dám do každého krátkou pohádku a k tomu malou hračku nebo sladkost 🙂 těším se až bude hotový a začneme s malým odpočítávat 🙂

luckamb
25. lis 2016

Ja,teď viděla v lidlu na šňůře zavesenych 12 párů ponožek. Podle mě super nápad a nové ponožky se vždycky hodí

kuliseks
25. lis 2016

Obdivuju zručnost každé z vás, kdo jste něco takového vyrobila sama.. Já jsem na tyhle věci antitalent, takže mi nezbývá než jednou něco takového pořídit jinde. Ale rozhodně bych chtěla, má to daleko větší kouzlo, než jen klasické čokoládové kalendáře, co prodávají supermarkety. 🙂 Je to krása

blahova_andrea
25. lis 2016

my máme letos adventní kalendář poprvé. zatím spíše jako loterii, jen s obrázky. až budou větší, bude to klasická forma s čísly 🙂

asmeena
25. lis 2016

Každý rok u nás s dcerkami vybíráme překvapení z adventního kalendáře. Před několika lety jsem vyrobila kornoutkový a ten stále používáme (v kornoutku je drobnůstka zakrytá barevným papírkem, aby nebylo vidět co kornoutek ukrývá) a zároveň jsem chtěla potěšit i dospěláky v naší rodině, tak jsem i jim loni vyrobila pytlíčkový. Letos se opět na adventní čas moc těšíme.

claudie89
25. lis 2016

Nejsem zadny kreativnu tvorivec,ale bavi me to, i kdyz k dokonalosti to na daleko😃 tento rok jsem tvorila pro manzela a beh kamosku ktera miluje sovicky. Prcek je jeste v brisku takze ten si jeste musi pockat😊

terezet
25. lis 2016

S výrobou adventního kalendáře jsem začala loni, kdy měl syn teprve rok a půl a žádné sladkosti moc nejedl, tak jsem mu do papírových pytlíčků dávala kostky z lega 😉 Z jeho kalendáře jsem tenkrát měla největší radost já, jsem na něj pyšná ještě teď, když si prohlížím fokty 😀 Letos jsem "recyklovala" punčošky, které pro mě a bráchu šila moje maminka, když jsme byli malí. Na každou jsem nalepila číslo a kolíčkem je připevnila na provázek.

salot
25. lis 2016

Tak to je krása. Snad někdy taky vytvořím nějaký vlastní, zatím zůstávám (bohužel) u těch kupovaných.

pomoztekacence
25. lis 2016

Naše malička,je na to opravdu ještě malička,takže taky kupují.🙂 pak by asi vyhráli ty ponozky nebo obálky.😉

snilkova
25. lis 2016

Pro antitalenty jako já mám fajn tipy 🙂 Já jsem kupovala vesničku, bude sloužit nejen jako kalendář, ale také jako dekorace..Snad bude dcera nadšená stejně jako já 🙂 A pro trochu talentované polotovar šuplíky.

klara_kik
autor
25. lis 2016

@dc2015
To je skvělý nápad! Zvlášť ty poukazy se mi líbí 🙂 Takový kalendář by se určitě moc líbil i mému příteli 😀

klara_kik
autor
25. lis 2016

Všechny vaše kalendáře jsou naprosto úžasné! Hlavně jsou to krásné nápady! Naprosto chápu, že s takovými kalendáři odpočítávají dny do Vánoc rádi i vaši manželé a partneři 🙂 Trochu se bojím, že když je ukážu tomu svému, tak by si taky takový kalendář přál a já vlastně taky 🙂 Každopádně vaše tipy si musím někam schovat. Kdo ví, kdy se budou hodit…

K tomu kalendáři z ruliček od toaletního papíru jsem objevila i jednoduchý návod na YouTube, pokud byste o něm uvažovaly:

https://www.youtube.com/watch?v=HrzZqUiwZZM
cabo
26. lis 2016

@snilkova Ta vesnicka je moc pekna. Muzu se zeptat kde jste ji sehnala?

cabo
26. lis 2016

Děkuji

kropenatka
27. lis 2016

72 pytlíčků.. pro tři holčičky.. 🙂 strom ještě není dodělany!

kropenatka
27. lis 2016

Pytlicky budou povesene na stromě..

kotatovi
27. lis 2016

Tento jsem vyrobila pro našeho syna...

evulineek
27. lis 2016

Vyráběla jsem pro dceru, takto zatím vypadá, ještě musím vylepšit a přibude sníh na střeše a komín 🙂