Adventní kalendář pro děti. Máte tip?

majaveja
5. lis 2022

Ahoj všem, prosila bych o tip na adventní kalendář pro děti, ale asi jsem moc náročná 😀. Nechci žádné sladkosti (čokoládu, gumové medvídky), ani nic na styl Tlakové patroly, kde je spousta věcí, které se pak budou někde válet a budou k ničemu. Zaujaly mě třeba Ovocné plátky od Ovocňáku, ale ty jsou zase dost drahé, představovala bych si tak max. do 250 za jeden. Láká mě i čajový, vím, že někdo někde dával tip na Sonnentor, ale víc by se mi líbil klasický formát adventniho kalendáře, než krabička. Klasický čajový jsem našla také, ale zase tam bývají i zelené a černé čaje a ty dětem dávat nechci. Do letoška jsme měli pytlíčky, které jsem sama plnila, ale už mi celkem došla fantazie, co tam dávat, aby to zase nebyly jen zbytečnosti typu stopadesáté autíčko ☹. Děkuji předem za všechny tipy a přeji krásný víkend 🙂.

ada22
5. lis 2022

Hezké kalendáře má Schleich, ale jsou teda o dost dražší.

ekou
5. lis 2022

Nakoupit bomby do vody v DM (maji ted i vanocni obal), ovocne tycinky apod...netusim jak stare jsou deti a zda by ocenili veci do vody :D

majaveja
autor
5. lis 2022

@ada22 Děkuju, koukám, vypadají opravdu moc hezky, jen pro mě je to přesně ten typ věci, které by pak jen ležely doma, kluci si hrají spíš s auty, stavebnicemi a celkově hraček máme až až, to jsem asi měla upřesnit... 🙂. Ale děkuju, třeba to bude inspirace pro někoho jiného 🙂

majaveja
autor
5. lis 2022

@ekou To je super nápad, děkuju, podívám se, jsou to kluci, 3 a 6 let.

xxx3d
5. lis 2022

Tlapková patrola, loni dostal syn adventní, kterej byl složený z 24 mini knížeček 🙂
letos mají jako novinku třeba tento https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/tlapkova-pa...
protože ty s těmi mini knížečkami je buď vyprodaný, nebo příliš drahý, když uvážím tvůj finanční strop

plamenek
5. lis 2022

Mně zaujal čajový adventní kalendář od Albi, zelený ani černý tam není
https://eshop.albi.cz/adventni-kalendar-zahreji...

mimi1004
5. lis 2022

Můžeš jim vymyslet nějaké úkoly. Já jsem předloni koupila krtečkův sešitek s bludišti, hádankami, vybarvovačkami apod. Ten jsem natrhala na listy, ty jsem srolovala a vložila do ponožek 😊

majaveja
autor
5. lis 2022

@plamenek ten vypadá dobře, díky moc!

ekou
5. lis 2022

@majaveja aha, možná třeba i nějaké tetovačky by ocenili kluci 🙂 popř na abyto.cz mají adventní úkoly na jednotlivé dny.

ekou
5. lis 2022

Mám doma 3leťáka, který bude mít v adv.kalendáři kousky puzzle (24 kouskové) 🙂

daasqua
5. lis 2022

Já jsem loni 3,5r dávala kostičky a panáčky do Dupla, takové ty "hezčí a zajímavější" 🙂 Byla nadšená, letos budu znovu dodávat ten zbytek. Já teda nakoupila před 4 lety na Alíkovi a nebo na Duplíkovi, co mě zaujalo za kostičky.

drep
5. lis 2022

Mám domeček s okýnkama a letos jsem vyplnila razítky. Stály asi 300 a myslím, že nadšení bude velký

drzticka81
5. lis 2022

Kamoska davala do pytlicku kostky lega, postupne stavel a nakonec mel auto. Male lego do 250 je.

mourovatakocka
5. lis 2022

@majaveja Nelíbí se ti kupované, vyrob si vlastní 🙂 A může nakombinovat drobné dárečky na míru a adventní rodinné aktivity a je to ❤

zuzkasim
5. lis 2022

Já mám pro děti už roky ušitý kapsář a vždy plním. Sladkosti tam mívám taky, berou si je jako svačinu do školy, pro menší tam bývala zubní pasta s obrázkem, nový kartáček (naši z toho měli vždy velkou radost), mixit dělá i minimixitky - malé tyčinky, často tam našli třeba balónek, tužku, gumu, lístek do kina (to jsme tehdy šli na Anděl páně), nové ponožky, pytlíček sušeného ovoce, ořechů, pytlík čaje... celkově jsou to zkrátka drobnosti, některé by dostali tak jako tak, ale v tu chvíli to prostě radost udělá. Teď už jsou velcí a fakt je potěší hlavně ta sladkost nebo ořechy.

andulka007
5. lis 2022

@mimi1004 to zní skvěle .. náhodou fotku nemáte ,

normalnimatka
5. lis 2022

a co knížky, nebo aktivity?🙂 aktivitama rozuměj i něco celkem dějícího se na vánoce - např. půjdeme na vánoční trhy, nebo rozsvěcení vánočního stromu v obci, nebo jít do lesa zvěři dát něco na zub, atd
toho je přehršel...
https://www.modrykonik.cz/blog/normalnimatka/article/knizni-adventni-kalendare-wbtwsc/
https://www.modrykonik.cz/blog/normalnimatka/message/nektery-z-vas-chtej-pro-deti-pripravova-9y0g9s/

mimi1004
5. lis 2022

@andulka007 Ne, kupovala jsem ten sešitek v trafice 😉

nazka
5. lis 2022

@majaveja já koupila v Lidlu takový domeček s okenky a ty plním. Letos to bude dřevěný Betlém, který si budou postupně skládat a vybarvovat. ☺️

monaluza
5. lis 2022

@majaveja já dávám na "obyčejný" den jen domácí perníčky, dárky jsou vyhrazeny na adventní neděli, pak můžou být o malinko větší. A hlavně se to lépe vymýšlí a nejsou to šmuky, co se válí bez povšimnutí v pokojíčku. Z minulých let si vybavuji třeba vykrajovátka, silikonové zvířátkové držáčky na zubní kartáček, vykrajovátka, pexeso, sešit a úkoly, vánoční knížka... Když byl dárek větší a nevešel se do pytlíčků, schovala jsem ho někde po bytě a do sáčku jsem dala jen (primitivně zveršovanou 😉) nápovědu, kde hledat...

sabatko
7. lis 2022

@majaveja u nás má ohromný ohlas adventní kalendář Betlém. Loni jej dostali děti, každý den se rozbalí jedna figurka, každý den jsme se těšili, co tam dneska bude. Chlapečci mi dle věku přijdou třeba na čajíky ještě malí.

sandrabodyova
7. lis 2022

Dobrý den, vim že to jsem nepatří ale každý si zaslouzi šanci, chtěla bych požádat o pomoct pro sedmiletého autistu, každá i ta nejmenší částka pomůže chlapci změnit život. Prosím klikněte na odkaz.
https://patrondeti.cz/pribeh/terapeuticka-skola...

lenatko91
7. lis 2022

Já jsem letos koupila puzzle, tak bude mít každý den 1 dílek. A k tomu gumičky, sponky a nějaké dobroty. Jen musím sehnat nějaký hezký hotový kalendář, na šití není úplně čas.. 😕

majaveja
autor
7. lis 2022

@mimi1004 Krásný nápad, děkuju! Možná zkusím. Jen nevím, jestli by to pro kluky nebylo moc "obyč", protože takové věci děláme v podstatě denně. Každý odebírá svůj časopis a plní v nich všechny takovéto úlohy. Ale možná ten nápad použiju a vystridam některý den úkoly a některý den jiné drobnosti. Díky moc za zkušenost.

majaveja
autor
7. lis 2022

@ekou tetovačky jsou taky super nápad, ty oba zbožňují.

majaveja
autor
7. lis 2022

@ekou @lenatko91 @drzticka81 Děkuju za tip. Lego na části jsem dávala tomu staršímu předloni, a nápad se mi líbil, ale ve výsledku to nějak nebylo ono. Každý den kostičky (nebo u druhého nápadu dilek puzzle) byly fajn, ale nemelo to nějak ten pravý efekt, když výsledek mohl postavit až poslední den. Ale třeba to zaujme někoho jiného, díky!

majaveja
autor
7. lis 2022

@drep moc hezký nápad! Razítek už máme vcelku dost, ale věřím, že to inspiruje i někoho dalšího 👍

majaveja
autor
7. lis 2022

@zuzkasim @mourovatakocka Máte obě pravdu, asi nakonec skončím u toho vlastního, jen jsem se asi potřebovala víc zamyslet nad tím, co tam dávat, aby to nebyly ty pověstné zbytečnosti. Ale třeba ten nový kartáček na zuby nebo nějaké společné aktivity zní dobře. Chci se jen vyvarovat takovým tem věcem jako omalovánky, tužky, gumy, samolepky, kterých mají plno...

majaveja
autor
7. lis 2022

@normalnimatka děkuju moc za tip! My jsme vcelku dost aktivní, takže takové akce s nimi podnikám i tak běžně, denně jdeme na kratší nebo delší procházku, hřiště, do hernicky, na naucnou stezku, vyrábíme, strihame, lepíme... 🙂 cokoliv, tak by to pro ně nebylo asi nic neobvyklého, ale minimálně nějaký den to asi zařadím i do toho kalendáře, věřím, že i tak jim to udělá radost, když to bude sdělení neobvykle 🙂

majaveja
autor
7. lis 2022

@nazka a Betlém máš prosím odkud?