Jaké jsou vaše kritéria při výběru dětské kosmetiky?

simi_linola
11. led 2016

Dbáte spíše na doporučení od známých či pediatra nebo se soustředíte spíše na složení? Přihlížíte i na cenu nebo si vybíráte například i podle toho, zda daný produkt znáte již z reklamy ??

apacheee
AMBASADORKA
11. led 2016

@simi_linola já jsem se při výběru hodně řídila zkušenostmi svých známých a sama jsem si vyhledávala informace, pečlivě četla složení a až poté vybírala. Nicméně jsme zpočátku nepoužívali kosmetiku téměř žádnou. Nyní mám důvěru v pár značek a těch se držím. Na reklamy nedám a bohužel ani na doporučení pediatrů, ti totiž velmi často propagují pouze výrobky, za něž mají nějaké výhody a kvalita mnohdy pokulhává:(

prada11
11. led 2016

Na reklamu moc nedám a radami jsme se taky moc neřídili. Spíš jsem slyšela negativa na jednu značku co je dost renomovaná a přitom není tak skvělá. Vybírám proto podle sebe a složení. Nejradši vše přírodní i když občas je i to těžké. Že začátku jsem malou koupala jen v čisté vodě ale byla moc suchá, tak koupu v co nejjemnější kosmetice.

katyxq
11. led 2016

Vybírám podle složení ... podle pediatra a reklam určitě ne, obvykle to jsou věci plné minerálních olejů, vazelíny, konzervantů, parfemace, ba přímo nevhodné na zdravou kůži, natož při problému. Na mimčo, pokud není problém, tak nepotřebuju vůbec žádnou kosmetiku 😉, koupu jen ve vodě. V záloze mám zinkovou mast Herbacos, pudr Leontýna Tia Nobilis, hypoalergenní krém (hydratační) Alterra z Rossmanna. A pro starší dcerku na mytí taky voda, sem tam neparfémovaný sprcháč/šampón Urtekram, 2x denně zubní pastu bez fluóru Urtekram (střídáme tuttifrutti a aloe vera, ta chutná po mandarinkách). A asi 3x jsem dětem namazala seboreu doma namíchanou antimykotickou (díky éterickým olejům) a hojivou (díky masťovému základu a EO) mastí, víc nebylo třeba, podobnou mast (bez některých EO) používám i na dohojování odřenin. A to je asi tak všecko.

monunkaaa
11. led 2016

Vybírám podle složení, ráda si nechám i doporučit od kamarádek, u kterých vím, že jim není jedno, co děťátku kupují. Na reklamy úplně tolik nedám..

fouskovi
11. led 2016

Já na reklamy moc nedám já malého koupu v Johnsen Baby jemná koupel s olejíčkem a pak ho natírám osvědčenou a známou klasikou aviril olejíčkem a jsem velice spokojená

uzsezasenudim
11. led 2016

Jak říká moje babička, reklama se dělá na špatný výrobky, ty dobrý reklamu nepotřebují 🙂 Mno ať je to jak je to, já mám pár kritérií, přes který vlak nejede. V první řadě Cruelty Free,Vegan, či jakýkoli další certifikát. Jsem milovník zvířat, chovatel zvířat a celkové duší dost hipík. Za žádnou cenu bych nepoužívala něco, při jejíž výrobě by bylo utrpělo jen jediný zviřátko. Mno a druhým kritériem je co největší podíl přírodních složek, bez parfémů, bez blbostí a zbytečné chemie. Když vidím, jak děti v porodnicích mažou Johnson´s srajdama, je mi to líto. Je to něco, co má nesčetný množství alergenů..proč to proboha dělaj? 🙂 No doba je holt už taková a Johnson´s je sponzor. Lidi zobou z ruky hadům. Je to dražší? No určitě! Vždyť to je dobrá kosmetika a za tu si klidně připlatím. Navíc... nejsme rzovna z těch, co maj na každou blbost krémíček, jen to nutné, takže toho vcelku moc nepotřebujeme = nestojí to tolik 🙂

jhhd
11. led 2016

Kosmetiku téměř nepoužíváme. Používáme pouze tuhé dětské mýdlo jedenkrát týdně, krém na zadeček a v zimě krém na obličej. Krémů na zadeček jsme vyzkoušeli díky 2 dětem a spoustě vzorků hodně a moje zkušenost je, že čím větší reklama a cena, tím mizernější produkt. Bepanthen už mi nesmí do baráku.

fouskovi
11. led 2016

@jhhd jo s bepanthenem to bylo děsné ale máme vyzkoušený sudocrem a je super

jhhd
11. led 2016

@fouskovi JJ, sudocrem používám, když se někdy náhodou opravdu trochu oprudí. To funguje výborně. Jako prevence stačí úplně obyčejné krémy z DM či podobně.

kspp1
11. led 2016

Tak u nás na koupání Johnson, ten bereme jako tradiční a nikdy jsme s ním problém neměli a mimo to pouze sudokrém a případně dětský olejíček. Na reklamu nedám, spíše na zkušenost nebo doporučení známých. Taky jsme toho měli na začátku víc - vzorečky z porodnice, od pediatra, ale jak psal někdo výše, dobré zboží se chválí samo 🙂

konidana
11. led 2016

jednoduchost, univerzálnost, dostupnost. Indulóna a Rybilka - to máme doma pro všechny.

fouskovi
11. led 2016

@kspp1 to je to samé jako když miminko je krmeno umělým mlékem každému vyhovuje něco jiného a s kosmetikou to je samé

fouskovi
11. led 2016

@konidana tak rybilka mi nesmí přes práh malej z toho byl tak opruzenej a bolavej

kupcovci
11. led 2016

Ahoj simi ja vyberam podla zlozenia na cene nezalezi kedze zuzka ma citlivu suchu niekde az drsnu pokozku so sklonom k ekzemu rozhodli sme sa pre linolu kt.pokozku dobre premasti a kedze je vhodna tak ako pre deti aj pre dospelych pouzivame ju cela rodina.

ivcas.85
11. led 2016

No teď to bude znít asi divně, ale u nás jede pro miminko linola olej do vody a sudocream. První dcera se mi narodila extrémně nedonošená a na toto nás naučili v nemocnici. Takže teď je nachystáno i pro druhátko. Pro tříletou už mám její dětskou kosmetiku s oblíbenou postavičkou, obyčejný jelení lůj a teď na zimu vazelínu - když mrzne.

simi_linola
autor
11. led 2016

@ivcas.85 u nás to bolo veľmi podobné 🙂 prvá dcérka nás "naučila" na Linolu a tak sme ju automaticky prichystali do výbavičky aj pre bábätko, ktoré bolo vtedy ešte v brušku 🙂 teraz je z neho veľký 11 mesačný Lukáško a Linolu používa doteraz 🙂 Prajem všetko dobré <3

madre1
11. led 2016

Lepší,než na dporučení známých a pediatra,je vyzkoušet si vzorečky sami,o které si můžete napsat některým firmám.I v některých porodnicích jsou k dispozici.Chce to vyzkoušet a pak koupit/objednat to,co Vašemu miminku sedí 😉

fouskovi
11. led 2016

@madre1 přesě tak mi jsme dostali vzorek sudocremu nejdřív jsme používali známý bepanthen pak rybilku ale až sudocrem nám sednul tak ho ted kupuju rovnou velké balení on je sice dražší ale vyplatí se to

soleilll
11. led 2016

Vybírám podle ceny, vůně a konzistence, méně podle složení a praktičnosti balení (např. pumpička).

pajii23
11. led 2016

Vyviram podle rad kozniho nebo zkusenosti znamich. Nam vyhovuje linola olejova prisada,excipial a bepanthen na opruzeniny. Nikoho neodsuzuju za to co pouziva a zaroven nemam rada kdyz ma nekdo blbe keci na to co pouzivam ja. Protoze kazdeme cloveku / diteti vyhovuje neco jineho a neda se to srovnavat.

fouskovi
11. led 2016

@pajii23 krásně napsané a pravdivé jednomu špuntovi to může vyhovovt a druhému ne ja sem také atopik a doufám, že prcek to mít nebude a na sprchování se mi osvědčila Linola sprchová emulze jakmile se umyje něčím tak mě to pak strašně svědí

simi_linola
autor
11. led 2016

@pajii23 súhlasím, pekne si to napísala 👍

verkaunka
11. led 2016

Pěkný večer, já vybírám podle složení, a také dle recenzí ať už na netu, nebo dle jiných známých maminek.. když mě zaujme nějaká reklama, tak se nejdříve právě kouknu na net a mrknu na info, a buď mě zaujme více nebo nechám být...a také dám na vůni, jelikož naše holčička snesla zatím všechnu kosmetiku..ale složení a kvalita mě hodně zajímá...

petra_pf
11. led 2016

Nejlepší zkušenost mám se Sebamed - dětské mýdlo a šampon, důležité je co nejméně chemie.

bimmka
11. led 2016

U prvního dítka jsem se řídila zkušenostmi ostatních maminek, taky jsem volila cestu nejdražší nemusí být nejlepší, ale zase nejlevnější také ne. Myslím, že jsemnakonec vybrala velmi dobře a syn měl krásnou kůži a k tomu hezky voněl, miminkovsky. U druhého dítka jsme nic neměnila, jen přidala ještě jednu značku, která nám také sedla a i když je malý už relativně velký, stejně u kvalitní kosmetiky zůstávám a on nevyžaduje sprchové gely s mimoněma a podobnýma barevnýma obrázkama, což jsem jedině ráda.

levandulela
11. led 2016
Uživatel levandulela je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od levandulela.

Reklamu moc neřeším, koukám se na složení, ale něčemu stejne nerozumím. Používám ozkoušené značky a ty, které mají vyzkoušené kamarádky. Jinak mám zvláštní vztah k johnson's baby .. pamatuju si, že ho mamka používala, když mi byly tak tři roky a miluju tu jejich vůni 🙂

netanel
12. led 2016

Já preferuji přírodní kosmetiku jak u sebe, tak i u budoucího dítěte. Zatím mám doma vzorečky Weledy a něco od Eone.

dendy88
12. led 2016

poridila jsem podle zkusenosti jinych maminek, byla jsem spokojena tak jsem u toho zustala

pavlak5
12. led 2016

Nehodnotím výrobek ,podle toho ,zda je na nej reklama .Pro mě je dobrým doporucením ,když se vyrobek prodává v lékarně a je hypoalergení a neparfemovaný ,také ve mě dobrý pocit vyvolají jednoduché "čisté" obaly ,složení a reference kamaradů s kožními problémy ...,ti když se po něčem neosypou ,tak už nikdo 🙂

renyb
12. led 2016

hodně jsem se řídila doporučením a složením a zkoušela co nám bude a nebude vyhovovat a podle toho používala