ANKETA O SRDÍČKA ❤️❤️❤️ Bylinky, koření a zdraví 🙂

denisa_medaprex
Moderátor
25. říj 2020

Hezkou neděli, holky ❤️ Jak to máte s bylinkami, rostlinkami a kořením, věříte jejich pozitivnímu vlivu na zdraví? A na jaké rostliny v honbě za lepším zdravím sázíte? 🍀 Nebo preferujete spíš klasiku - tradiční léky?

Za Vaši odpověď Vám na začátku týdne pošlu 3 srdíčka ❤️❤️❤️

misha_1989
25. říj 2020

@denisa_medaprex i vám pěknou neděli. Co se týče bylinek tak pěstuji základ z čeho vařím a dochucuji jídlo, jsou to:
* pažitka, oregano, majoránka, petržel, tymián, libecek, máta klasická, a máta mandarinkova
Příští rok se chystám na další sázení a rozmnožování bylinek.
Když jsem se snažila otěhotnět věřila jsem že čaje na podporu početí nám můžou pomoct k vysněnému miminku. Když se podařilo tak jsem pila i těhotenské čaje a i na podporu laktace.
A co se dcera narodila a co chvilka máme zadní rýmu a opravdu nic nepomáhá tak ji dělám odvar z tymiánu a koupila jsem i mast na hrudník a moc jí pomáhá. Takže určitě za mě přírodní cesta je účinná. Srdíčka si klidně nechte pro někoho kdo je bude potřebovat víc. Já jedno velké srdce mám co mi právě uslo vedle mě ❤️

misha_1989
25. říj 2020

Ještě jsem zapomněla na levanduly 😊
@denisa_medaprex

evabry
25. říj 2020

@denisa_medaprex Krásnou neděli přeji,moc ráda používám bylinky z mé zahrádky ať už na dochucení pokrmů nebo k výrobě sirupů, mastí- měsíček lékařský. Na mé zahrádce najdete pažitku, libeček,tymián, oregáno rozmarýn, mátu, meduňku,levanduly. Na jaře se mrknu po dalších bylinkach a rozšířim si nabídku 😀 Při začínající nemoci začneme prvně s bylinkami a plody přírody-napr. heřmánkový a šípkový čaj a když nezaberou tak teprve nasadíme léky.

andyskarsgard
25. říj 2020

Ahojky, já právě sadim jen ty obyc. Bylinky, mám ráda jen do jídel.
Jako bazalka, máta, oregano, tymián, rozmarýn, libecek . A měla jsem dokonce letos i šalvěj. Ale to je asi tak všechno.
Moc to nehrotim.

mondeluz
25. říj 2020

U nás se hodně pije kopřivový čaj,jinak ostropectřec a bylinkové čaje .Často nakupujeme v Sonnentoru v Čejkovicích a celkově hodně využíváme přírodní léčbu

kaja9286
25. říj 2020

Ahojky i tobe přeji krásnou neděli taky mám ráda bylinky nejvíc mi vyhovuje máta, oregano, bazalka, šalvěj, a tymián pridavam ho pořád do jídla a má pak dobrou chuť, a ta vůně je nádherná

calvac
25. říj 2020

@denisa_medaprex pestujeme doma rymovnik a delame z nej sirup. Ten davame detem pri ryme. Dale mame zasazenou bazalku. Od kamaradky si bravame rakytnikovy sirup, ktery vyrabi z vlastnich zdroju.

levandulina
25. říj 2020

Já moc koření do jídla neumím přidávat. Mám doma takový to běžný - kmin2, pepř, paprika. Na chalupě nám roste libeček, ten mám ráda v polévkách. A doma mám rýmovník, ten si přidávám do čaje.

petaov
25. říj 2020

Z bylinek sbírám diviznu proti kašli, mateřídoušku a šípky proti chřipce. U bylináře kupuju řepík proti rýmě, svízel na pročištění ledvin.

veve_k
25. říj 2020

Bylinkové čaje, tinktury i oleje do koupele jsou součástí našeho života již od nepaměti. Teď na podzim je to především lichořeřišnice, echinacea, rakytník, medvědí česnek, lipový květ, kočičí dráp, šípek 🙂

kackakastanka
25. říj 2020

v přírodní léčbu věřím a vím proč, z bylinek lichořeřišnice, echinacea, šalvěj, třezalka, lípa, divizna, meduňka, do jídla mám moc ráda libeček, a hodně věřím i kurkumě, tymiánu

barbora_rozek
25. říj 2020

@denisa_medaprex ja mam na bylinky, koreni a spol. 2 zacerecne prace na vysoke skole. Je ale fakt, ze to jsem byla spis teoretik a az na materske se ze mne stal i praktik.

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@misha_1989 🙂 levandule je úžasná, právě na fotce je jeden z mých balkonových výpěstků 🙂 A děkuji moc za tip s tymiánem, miluju ho při vaření a ani jsem nevěděla, že má takový účinek 🌷

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@evabry Super přístup. A tedy, ta zahrádka, to se máte 🍀 hlavně, že pak přesně víte, co používáte a že to zdravé 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@mondeluz Sonnentor je perfektní 🙂 Taky ho mám ráda! Ostropestřec i pěstuješ, nebo už pořizuješ "hotový"? Jednu dobu jsem si z něj kupovala takové kaše, ale bylo to nekřesťansky drahé :-/

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@kaja9286 Přesně tak, tymián je úžasný. V mém žebříčku popularity se střídá s rozmarýnem, ale musím říct, že už pár posledních let tymián jasně vede 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@levandulina Tak to mám podobně. a bez libečku pro mě není polévka 😀

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@veve_k Máš nějakou konkrétní značku bylinkových olejů do koupele? Nebo sama vyrábíš? Musím říct, že lichořeřišnici nikdo moc nezná, ale já na ni jako člověk, který trpíval hodně na angíny, nedám dopustit!

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@kackakastanka Kurkuma je perfektní na imunitu, jen je třeba ji kombinovat s pepřem (aktivní látka piperiny), aby ji organismus dokázal plně využít 🙂

evabry
25. říj 2020

@denisa_medaprex no jééje,doma jsem za babku bylinkářku 😀i když tomu vůbec nerozumím 😀 posbírala jsem poslední pažitku,dala do soli, uložila do lednice a v zimě do pomazánek bude super 😁

kackakastanka
25. říj 2020

@denisa_medaprex jj, vim, ja ji beru prave proto preventivne kvuli vaznemu problemu v minulosti a mam presne v kapslich a snad velmi kvalitni znacku 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@barbora_rozek To jsi dobrá, to muselo být velmi zajímavé vědecké bádání. Na jaké škole jsi své práce psala, jestli se můžu zeptat?

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@evabry A jak to děláš? čiště tu pažitku nastříháš a zasolíš? Jakým cca množstvím? Já vždycky pažitku, kterou nevyužiju, nastříhám a uchovávám v mrazáku, takhle uložení do soli, o tom slyším poprvé. Ale něco mi říká, že na gastronomické využití by to vůbec nemuselo být špatné 🙂

evabry
25. říj 2020

@denisa_medaprex jak jsem psala vůbec tomu nerozumím, ale vždy se zadaří😁 dávám jí nastřihanou do malých skleniček a zasolim přiměřeně, protřepu a uložím do ledničky,recept bude určitě i na netu😁taky jsem pažitku mrazila,ale protože ji používám do pomazánek tak mi to připadne jednodušší jen myslet na to a nesolit pomazánku 😁

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@evabry No to mě na tom právě zaujalo, že už je to rovnou i se solí dva v jednom 🙂 dobře, zkusím to ve stylu Wericha/Buriana "přiměřeně, přiměřeně" 😀 A snad to nějak dopadne 🙂))

misha_1989
25. říj 2020

@denisa_medaprex já bych též nevěřila na účinek ale už jsem nevěděla jak jí pomoct a vřele doporučuji recepty jsou na webu mraky nebo si přímo koupíte tymianovou mast pro děti. Opravdu pomáhá

vercas89
25. říj 2020

Já pěstuji mátu na limonádu. V letních vedrech krásně osvěží. Rozmarýn, tymián, saturejku, oregano a libeček dávám do jídla. Letos jsem nasušila květy divizny na čaj proti kašli. A když mě bolí zuby, tak si udělám odvar z šalvěje a vždy zabere.

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@vercas89 Ta šalvěj je zajímavá! Moje maminka je zubařka a doporučuje vždy heřmánkové výplachy. Rozhodně jí o té šalvěji řeknu. A divizna na kašel je pro mne také novinka, já z těch "rad babek kořenářek" znám a využívám jen cibuli zasypanou cukrem. A teď, za současné situace, je každá rada proti kašli dobrá. děkuji za tip!

evabry
26. říj 2020

@denisa_medaprex přesně tak 😲😁foto vpravo naloženo v olivovém oleji , vlevo v soli,toto je várka týden stará sůl se vcucla do pažitky a zmenšil se objem😲 skleničku jsem původně měla plnou😀

mondeluz
26. říj 2020

@denisa_medaprex kupuju ho hotový