ANKETA O SRDÍČKA ❤️❤️❤️ Jak se udržujete v pohodě, i když tomu doba zrovna nepřeje?

denisa_medaprex
Moderátor
22. říj 2020

Hezký podvečer, holky ❤️ Máte nějaký osvědčený recept na to, jak mít dobrou náladu a být v pohodě i za současné situace, která je dost stresuplná? 🙄 Já sama se snažím být hodně venku, chodit pěšky a užívat si nečekaných výhledů, jíst zdravě (alespoň z většiny tedy 😝), tu a tam si zacvičit a být v kontaktu, i když teď už radši ne přímo v osobním, s lidmi, co mám ráda 🌞 A taky, protože jsem v poslední době hodně doma, propadla vůním v aromalampě. Aktuálně frčím na citrusových plodech, citronové trávě a levanduli. A těším se, až vyzkouším borůvku (ne plod, ale listy borůvčí!). Také vás baví různé vůně nebo třeba vonné svíčky?

Za Vaši odpověď Vám do neděle pošlu hned 3 srdíčka ❤️❤️❤️

lachtanice86
22. říj 2020

@denisa_medaprex treba dnes jsem byla běhat. Cca 5km na sluníčku s hudbou v uších a byla to balada

juliemichal
22. říj 2020

v pohodě se v této době udržuji,tak,že se pomazlím mými lásky,hlavně s tím nejmladším ♥

uzivatelkapetra
22. říj 2020

Nedostala jsem se do stavu, kdy bych byla ve stresu z toho, co se teď děje. Zejména kvůli mojí těžce flegmatické povaze a tomu, že žiju na vesnici a mám vlastně malé hospodářství (slepice, kačky,husy, koně, psy, atd).
Doporučuji vynechat média,nebo omezit na maximální minimum. Polovina článků na internetu primárně straší

miba10
22. říj 2020

@denisa_medaprex neříkám,že nemám strach,ale stres ani moc ne. Nebo asi nemám na něj čas 😂ty moji mrňavý rabiri mě nenechají moc přemýšlet nad tím co se děje. Jinak maličko předěláváme dům,takže pro mě dobrý relax 😉

marinazhodonina
22. říj 2020

Relaxujeme s dětmi při dobrém jídle (a a bohužel to na nás začíná být i vidět 🙂 🙂 , zapálíme si aromalampu nebo vonnou svíčku, upečeme nebo uvaříme spolu, napustíme si vanu, přečteme dobrou knížku, zahrajeme si nějakou hru či karty, zavoláme babičce - když už k ní teď nemůžeme osobně ☹ ....možností je spousta. Hlavně že jsme všichni spolu. To překonáme 🙂

kridav
22. říj 2020

Mně třeba teď hodně baví chodit do práce, protože tam máme hodně srandy 😍. Ale jinak doma trochu háčkuji, a trochu cvičím, když mi to čas dovolí. Ale celkově se snažím být stále pozitivní, moc neposlouchat zprávy, když potřebuji tak si je vyhledám. Život mě baví, i když to teď tak trochu stojí za 💩😊

krisvm
22. říj 2020

Snažíme se mít nějaký pravidelný režim, se kterém si nakládáme po svém, abychom nepropadli pocitu, že se "nedá nic dělat". Já jsem dokončila kurz jógy, takže začínám s hodinami zdarma a online, abych si začala v jejich prezentování víc věřit 🙂 Manžel začal fotografovat, a dělá to kudy jde 🙂 Snažíme se jíst barevné jídlo, nějak to prohlubuje pocit, že se o sebe "staráme". Nedávno nás potkala nehezká událost, takže se snažíme náš organismus posílit, aby příště ty události byly celkově pozitivnější. Vstáváme dříve - spolu a každý sám cvičíme, na balkoně vypijeme čaj a sníme vločky s jablkem a skořicí, během dne se snažíme myslet na to, co se děje v konkrétní okamžik, dýchat, hýbat se, večer před spaním vezmeme pejska na dlouhou procházku - a snažíme se pěstovat v sobě co nejméně vzteku a negativních emocí. <3 (zní to ideálně, ale někdy je to zápřah haha)

levandule_k
22. říj 2020

Nesleduji televizi, zprávy čtu jenom sporadicky 🙂 Snažím se chodit ven (do přirody) a celkově si to moc nepřipouštím, co se má stát se stane a fakt tomu nezabráním tím, že se budu stresovat.

andyskarsgard
22. říj 2020

Relaxem u seriály nebo čtením knížky.

klokanka31
22. říj 2020

@denisa_medaprex Mě udržuje při dobré náladě moje 5 měsíční princezna. Stačí když se usměje, a hned je mi všechno ostatní fuk. Rády spolu chodíme s kočárkem na procházky, a taky už myslíme na Ježíška, budou to určitě ty nejkrásnější Vánoce ☺

levandulina
22. říj 2020

Oblíbila jsem si pálení vonných vosků. Zatím nemám nějaký nejoblíbenější, ale baví mě to hledání ☺ Jinak chodíme ven, užíváme si přírody, pokud je ještě sluníčko.

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@lachtanice86 To věřím! Ještě, že zatím si pořád jít zaběhat můžeme 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@juliemichal ❤️

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@uzivatelkapetra To máš pravdu, Péťo. A věřím, že malé hospodářství je sice dost pracná záležitost, ale na duši balzám! 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@miba10 Jasně, kreativní manuální relax je to nejlepší. Ještě ve společnosti malých rarášků 😀

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@marinazhodonina Určitě to překonáte / překonáme, Marino 🙂 je fakt, že s tím láskyplným vařením a ochutnáváním se pojí ten nepříjemný jev, že se kalhoty v oblasti pasu nějak podivně smrskávají 😀 Já se snažím vařit lehčí jídla na bázi zeleniny, aby byly zdravější a dietnější. Ale ne vždycky se to povede 😀 Jakou vůni do aromalampy teď prefefuješ? U mě se to střídá s ročními obdobími. Už se štěluju, až bude větší zima a přesedlám na skořici, vanilku a těžší vůně 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@kridav To je teda perfektní přístup. A co děláš za práci, jestli se můžu zeptat, že tam zrovna teď máte plno legrace? Ze svého okolí znám spíš přesný opak, buď práce žádná (a depka) a nebo sice práce je, ale nálada v ní také nic moc. Tak je super vidět, že někde na pracovištích pořád panuje pohoda 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@andyskarsgard A máš teď, Andy, tip na nějaký seriál, co zvedne náladu? Já jsem teď dokoukala už po několikáte Černobyl, ale ten zrovna na dobrou náladu dvakrát není 🙄

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@krisvm Teda, to zní jako z učebnice pohodového a zdravotního životního stylu, a jak to taky hzeky popisuješ, tak to působí i strašně přirozeně a nenáročně. Ale zejména to nepěstování vzteku a negativních emocí, to je mi jasné, že nebude žádná sranda 😀 a ty Tvé kurzy jógy? To děláš na YouTube nebo na nějakém svém profilu na sociálních sítích? Zní to super totiž 🙏

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@klokanka31 Tak to Ti rozumím, že Ti dělá jenom radost a ani nevnímáš nic moc negativního kolem. A to je dobře 🍀 a Ty první Vánoce, to bude taky krása. Dokonce to vypadá, že by letos mohly být i na sněhu ❄️

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@levandulina Jaké vosky používáš? Já jsem se zatím dostala jen k tomu, že v aromalampě pálím zbytky vonných svíček ze sklenic, u kterých už mi vyhořel knot. Ale zásoby dochází, tak zvažuji, že budu pořizovat už také jenom vosk 🙂 Tak budu ráda za tip!

krtcice
22. říj 2020

S rodinou se stále vídáme, takže jsem v tomhle v pohodě 😉 teda byli jsme doma celkem 16 dní zavření, koronu jsme měli 😀 teď už ok tak žijem tak nějak normálně, chodíme ven, jinak se snažím najít si čas pro sebe (do školky chodí teď jen prostřední dcera, starší je ve 3.třídě takže domácí učení a k tomu 2 5 leté batole) plus vaření, domácnost... nejvíc se zrelaxuju ve vaně plné teplé vody a pěny a s knížkou v ruce. Když je sklenka vína, tak to je vůbec ráj 😀

pafca4
22. říj 2020

já se snažím odreagovat tím, že píšu knihu pro děti 🙂 Konečně jsem si udělala čas na to, sepsat příběhy, které jim vyprávím před spaním...

mimi1004
22. říj 2020

Mým koníčkem je háčkování (vyjma rodiny), takže se snažím dohánět resty a kochám se nádhernými klubíčky v eshopech 🙂 Zrovna před hodinkou jsem jeden šátek dokončila 🤗

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@krtcice Je, to jsem zrovna udělala, naložila se do vany s knihou. Jen na to víno jsem zapomněla 🤦‍♀️ A koronu jste měli celá rodina dohromady? Jak jste to zvládali?

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@pafca4 to je super 👏👏👏 v podstatě přesně to, co říkají odborníci, že by se měl v těch těžších časech věnovat člověk své vášni. Plánuješ knížky vydávat nějak ve větším?

evabry
22. říj 2020

@denisa_medaprex
Tato doba je opravdu divná 😞je mezi námi strach,arogance 😞 ale nesmíme propadnout panice a udržovat si dobrou náladu 😀😀 mě pomáhá hudba, telefonáty a procházky s rodinou😍

krtcice
22. říj 2020

@denisa_medaprex jj, všichni. Nejdřív manžel, ten ti měl z nás nejhorší, ale žádná hrůza, první večer horečka 39,5, po léku kleslo, druhý den zvýšená teplota a bolest hlavy, třetí den bez teplot, jen moc neměl asi 3 dny chuť k jídlu. Od čtvrtého dne vše ok.
Já: Jeden den lehčí kašel, večer spuštění rýmy, třetí den ztráta chuti, jinak ok, fungovala jsem normálně.
Děti: absolutně bez příznaků.
Na testy jsme museli že manžel potřeboval neschopenku a dr ho poslal.

krisvm
22. říj 2020

@denisa_medaprex ten kurz jsem začala v březnu, měl trvat tři měsíce, ale díky covidu se protáhl skoro na sedm, skončil 19. září. dělala jsem ho v angličtině, takže teď si zvykám na to dávat instrukce v cizím jazyce a zároveň trénuju i v českém, protože mám pocit, že právě díky tomu, že vše probíhalo v aj, hledám v češtině slovesa, aby při praxi nezněla násilně, ale plynula... 🙂 takže začínám úplně pomalu, jeden den v aj, jeden den v čj, od základů, na fb 🙂
jinak, celý ten kurz byl původně manželům vánoční dárek a já jsem si říkala, že zešílel, že jsem nikdy pořádně žádný sport nedělala a tak, ale jógu jsem měla ráda, myslím, že je to celkově styl život než jenom sport 🙂 takže nakonec mu za to vděčím 🙂 a právě jsme studovali i filozofii a tak, a jedním z pravidel myšlení je právě pěstování nenásilí, což zahrnuje právě ty negativní myšlenky vůči druhým, sobě, okolnostem atd. tenkrát, ještě před kovidem, jsem manželovi říkala, že nevím, jestli do takového rozpoložení někdy dospěju. od té doby mi to připomene vždy, když vybočím 🙂 řeknu něco proti někomu nebo něčemu a hned to mám zpátky: pěstuj nenásilí ! :D 🙂