Co do lékárničky na dovolenou pro 2leté dítě?

mecoun
5. čer 2015

Ahoj maminky,
jedeme s dvouletou dcerou za týden k moři a chtěla bych - hlavně pro ni - vybavit lékárničku, abychom byli "na vše" 🙂 připraveni. Poradíte mi, co berete na cesty pro Vaše děti s sebou? Určitě vezmu nějakou desinfekci, něco na horečku a na štípnutí hmyzu...a co dál?
Děkuji 🙂

wendak
5. čer 2015

ahoj, mě napsala dr. toto: Určitě musíte mít Nurofen , Paralen či Panadol, O- septonex kapky do očí, na průjem Smectu a Enterol, při průjmu podávat rehydratační roztok - Kulíšek. Na kašel stačí Stoptussin .
, ale chci se tady také poptat jestli ještě něco je potřeba, zdá se mi toho nějak málo.. Jaká dezinfekce je dobrá? Mám malou 21m, díky

ludmilad
5. čer 2015

Já vždycky beru, ať jedeme kamkoliv - Nurofen, Paralen, náplasti. K moři jsem měla ještě Enterol a Panthenol.

shine2015
5. čer 2015

Paralen, nurofen oboje jak čípky tak sirup, pak jsme si nechali napsat rectodelt, kdyby nemohla dýchat např kdyby nás potkala laryngitida, ten se ale používá když se dítě začíná dusit, je to cipek, ale pro můj klid ho vozime vsude s sebou, mame dvě male děti a prostě nechci riskovat. Pak náplasti, dezinfekci betadin, urcite beru kapatko do nosu olynth, otrivin apod kdyby měly ucpany nos. A kapky d oči.

zuzuzuz
5. čer 2015

Ja ti to rozdelim na nutne a vhodné, cestujeme hodne tak uz mam vyzkousené...
Nutne: fenistil kapky, na alergickou reakci jakehokoliv druhu- hmyz, slunicko atd., kapky do očí desinfekční i zklidňující , nurofen a paralen ci panadol, enterol a smecta na prujem, desinfekce, náplasti
Vhodné: kapky do uší otipax (jsou ale na predpis) , bepanthen desinfecní mast ( super místo definfence a nepálí)

konidana
5. čer 2015

To co psaly holky výše, jen dodávám, že nikde v Evropě není problém cokoli z toho dokoupit v místní lékárně.

naho31
6. čer 2015

Já si dělám seznam. 🙂
Lékárnička
na snížení teploty - panadol, nurofen při teplotě nad 38,5 diazepam
na rýmu - nasivin
na kašel - tussin
zánět spojivek - opthalmo septonex, ev.mast
bolest ucha - otipax
na alergii - fenistil kapky
na průjem - smecta
na kožní a slizniční záněty - bactroban
proti opruzení - Bephanten care mast
na opruzení - Aviril mast
na opalování - faktor 50
na spálení - panthenol spray, bephanten
na odřeniny / desinfekcní Bephanten
na bolest v krku u batolat - tamtum verde lemon

veverka.terka
12. čer 2015

@naho31 moc pěkný seznam 😉 🙂 já ještě beru nějaké náplasti a aobvazy a dezinfekci Dettol, neštípe 🙂 a na průjem Hylak Forte. ale taky si myslím, že všude v Evropě i jinde, kde je to na dobré úrovni, se dá vše koupit, když je případ nouze 🙂 dokonce i Ebyptě sem musela cosi kupovat v lékárně a měli to 😉 🙂