Letecky s miminkem, vaše zkušenosti a rady

martinamit
5. bře 2017

Chci se zeptat vás maminky co létáte s malými prcky, jak to snáší a co vše kolem a kolem. Párkrát jsem už letěla , ale to jsme ještě neměli prcka. V létě bude mít 9 měsíců , sporťák moc skladný není asi půjčíme golfky. Poletíme 1,5 hodiny s Tarom a zpátky s ČSA. Zatím jsem ještě u těchto společností nic nehledala na netu, tak se ptám na vaše zkušenosti. Moc děkuji Martina

msimankova
5. bře 2017

@martinamit muzes mit s sebou navic male prirucni zavazadlo pro dite, jidlo a piti pro nej na cestu, kocarek je jedno, jen se musi dat slozit. U odbavovaci prepazky si ho das oznacit a u letadla ho nechas dat do zavaz. prostoru, nekde ti ho vrati zas u letadla, nekde u kufru.

kikitt
6. bře 2017

Ahoj. .sestra letěla s osmimesicnim 2 tam a dvě hod zpátky. Upne bez problémů. Ani nepipl. ..a druha sestra poletí s osmi měsíčním AZ ze Zélandu do ČR. Uvidíme, jak to zvládne. Ale mamka lita často a pokaždé je v letadle nejake miminko. ..a nektere poplakava ,nektera jsou hodna. ..

cabadajovimah
6. bře 2017

ahoj, ja byla s devitimesicni dcerou v loni na dovolene, let 2,5h. Nechali jsme si odbavit jako zavazdlo i vajicko, ve kterem byla mala nez nam vydali kocarek a taky pri transferu. Do letadla jsem mela nositko, ve kterem mi mala usnula. Doporucuju mit do kabiny cepicku kvuli klimatizaci, a urcite naucit pit z lahve kvuli vzletu a pristani at mimi neboli ouska...

martinamit
autor
6. bře 2017

@cabadajovimah ta čepička je dobrý nápad, díky. Už nekojíme takže to nebude problém. Jen se bojím aby neplakal nebo se nevztekal, je už dost hlasitý 🙂

cabadajovimah
6. bře 2017

@martinamit nase se vztekla tam i zpet nekolikrat a proste to museli ostatni vydrzet :D jo a je super, ze s ditetem nikdo neresi kolik jidla a piti mas do kabiny...Jo a do zavazadla urcite malou deku

craki
6. bře 2017

Leteli jsme do Brazilie z 9m. A bylo to super.O pul roku pozdeji vyzadoval mnohem vice energie...
Cepici jsme nemeli a pohoda. Deku jsem ale mela, jelikoz jsme leteli v noci. Jidla, presnidavek a um vcetne vody jsme meli kolik jsme chteli, na letisti jen chteli vyndat vse co je detske jidlo a projeli to zvlast.
Kocarek jsme nechali idhabit i k letadlu, ale v kocarku jsme vozili jen veci, maly tam nechtel byt, asi se bal. Byl v nositku a bez neho bych neletela. Napr v noci se uklidnil jenom v nem.
Jinak jak holky psaly, mit sebou dudlik nebo vodu/um/caj na piti pri startu a pristani, at ma jak vyrovnavat tlak v usich...
Jinak ja mela sebou pohyblive knizky, ale maly stejne chtel koukat kolem, nosit se po letadle a pod....