Zámořská cesta s 4měsíčním miminkem

sonjuletka
14. črc 2015

Ahojky,
chci se zeptat na radu.
Ještě jsem neporodila, ale máme v plánu odletět s 4 měsíčním dítětem na pobyt (10 dní) na Floridu. Ptám se zkušených matek, zda s takto starým dítětem cestovaly, popř. proč ano/ne, zda dají nějaké tipy jak tuto cestu zvliádnout, co si vzít s sebou, jak probíhal let (cca 10 hodin), čeho se vyvarovat... Předpokládám že budu v té době ještě plně kojit.
Popř. matky čtyřměsíčních dětí, troufly byste si s nimi? Tak nějak nemám představu ani co dítě ve čtyřech měsících tak dělá a jaký má režim.
Děkuji všem!

bunny123
15. črc 2015

Ted bych to neresila, az jake mimi bude a podle toho se zaridit. Za me ne, ale zalezi na diteti a jak moc je matka uzkostna. Jistota plneho kojeni ve ctyrech mesicich mi prijde usmevna, ale prvorodicku to omlouva 🙂

zmrz_lina
15. črc 2015

Mam doma téměř 4mesicni miminko a pres 14 dny jsme byli autem u rodiny na jižním Slovensku. Ano, neni to let, ale od nás je to 8 hodin autem. Maly to zvládl naprosto bravurne. Ja bych klidně jela a nebala se toho. Jestli jste cestovatele, je lepší, kdyz si mimco zvyka od malička 🙂

pratensis
16. črc 2015

Myslím, že tvou situaci nikdo dopředu neodhadne. Jediné, co ti tato diskuse může přinést, jsou zkušenosti ostatních maminek. Ale ty máme každá jiné. Na tvém místě bych počítala se všemi variantami a rozhodovala se, co nejpozději to půjde, abys už situaci znala. Za mě - s tak malým mimčem bych necestovala. U nás by to absolutně nešlo, měli jsme veliké potíže s kojením. Syn se kojil velmi často a dlouho, takže jsem prakticky neopouštěla byt (mohla bych si třeba jít sednout ven na lavičku, ale musela bych počítat s tím, že tam můžu prosedět třeba dvě hodiny. A to je pohodlnější kojit doma v leže...). Doteď pamatuju ty nervy, když jsme museli někam jít něco zařídit. Bylo to vždycky buď-anebo: vydrží mi bez jídla, nebo bude vřeštět? Když bude plakat, bude mu stačit krátké nakojení, anebo někde uvízneme? Anebo půjdeme domů na etapy a budem kojit na každé lavičce, patníku... atp. cestou? Ufff... Ale nechci strašit, třeba to u vás bude tak pohodové, že odletíte a pobyt si naplno užijete. 😉

audi1986
16. črc 2015

já bych jela -) myslím si, že pokud dítě je navyklé cestovat od malička, tak je to pro něj velké plus - my jeli první cestu autem do Bruselu v pěti měsících - je to od nás cca 12 hodin jízdy autem a bylo to v pohodě - tam i zpět... jen bych zvážila, jestli těch deset dní za to stojí... když už tak daleko, tak na dýl -)

julietta111
16. črc 2015

@sonjuletka Cestujeme s dětma celkem hodně. Poprvé letěl nejstarší syn v 7měsících na Ibizu, byl to krátký let tak bylo vše v pohodě. Dcera letěla poprvé v 11m do Kanady, zvládla to dobře, velkou část letu prospala, ale letěli jsme tam na 4 měsíce. Kvůli 10dnům bych to neabsolvolala ani kvůli sobě ani dítěti. Ten let je fakt dlouhej. I ten vícehodinový časový posun dá dětěm zabrat, pokažé se srovnávali 2 dny. Výhoda letu s tak malým dítětem je to kojení, že se nemusíš starat o jídlo, pití.