Kontrola z Úřadu práce. Jak je to možné?

terez317
1. bře 2024

Jsem máma samoživitelka. Konečně mi potvrdily příspevek na dítě a bydlení ( půl roku jsem na to čekala)
Táta od dcerky knám chodí na návštěvy aby mohl s dcerou trávit čas. Dnes jsem odskočila s malou do obchodu.
Táta mi opravoval skřín..
Volal mi že přišly báby s úřadu ať příjdu domů.
Jak je možné že přišly ??!!
Zrovna jak byl z nás, musel mě "někdo" nahlásit na úřad kdo přesně věděl že bude u nás.
Řekli že mi končí veškeré příspěvky. Když táta knám chodí..

lencaa11
2. bře 2024

@terez317 určitě vám nevezmou dávky skrze návštěvu tam bude něco jiného i kdyby jim někdo volal tak to by muselo bejt jiný důvod ...

merope
2. bře 2024

Matka je povinna dítě dávat otci a pokud je maličké, tak je logické i to, že bude u té matky doma a ne někde mimo. Ale je mnoho holek, co nahlásí, že otec s nimi nebydlí a pak žádají o příspěvky. Dá se nějak prokázat, že otec opravdu bydlí jinde a za malou jenom chodí?

krisstina93
2. bře 2024

To je blbost. On musí prokázat ze bydlí jinde, ale kvůli tomu, ze mas někoho na návštěvě ti nevezmou dávky.

kamino
2. bře 2024

Také si myslím, ze pokud tam neměl oblečení, osobní věci,má nájemní smlouvu v jiném bytě, byl jen návštěva, tak by to nemuselo skončit tak drsně.

petrasipkova1
2. bře 2024

@kamino jenze je pravděpodobně ze tam věci měl, jako u kazde druhé minimálně. 5 let na UP mi otevřelo oči 😂

kristyn86
2. bře 2024

Vis,jak je mozne,ze prisly baby z urady? Protoze dle zakona muzou 😂 A ne vzdy se chodi na udani. A je to fakt potreba,protoze 85% lidi,co pobiraji davky lzou. Pracuji na up 12 let (s pauzou na deti). Pokud nepodvadis,tak tam zajdi to vysvetlit a dokazat.

xleni
2. bře 2024

@petrasipkova1 jojo, já jsem se taky kolikrat nestačila divit.

martinka_33
2. bře 2024

@petrasipkova1 jedna známá, taková čůza vych*aná to tak taky delala a to jeji pritel byl policajt, to by jeden rekl ze kdyz má hájit zákon, tak ho bude aspon dodrzovat, no nic 😅

martinka_33
2. bře 2024

@kristyn86 a jak se to pak dokazuje kdyz opravdu byl ken ma navsteve? Staci kdyz ma najemni smlouvu? Nebo ze plati energie ve svem byte? Nebo cestne prohlaseni kdyz bydli i rodicu? (Nekteri typci se stehuji po rozchodj k mamince 😅)

kristyn86
2. bře 2024

@martinka_33 Ano,staci najemni smlouva na jiny byt apod. Jako blbe se dokazuje,kdyz je u rodicu,kteri jsou vlastnici bytu. Ovsem kontrola se da opakovat a pokud tam tatinek bude na navsteve i v 8 rano v pyzamu,tak ehm,ehm...Na jinych davkach pak muzeme zkoumat veci v byte atd...Konkretni byt radeji nechci 😉 Ale samozrejme nekdy je to slovo proti slovu...

mourovatakocka
2. bře 2024

@terez317 A byla ses ptát přímo na úřadě? Vysvětlit, jak to bylo? Mohly přijít samy od sebe, mohlo to být na udání nějakých těch přejících, co ví všechno a všechny mají automaticky za podvodníky. Domluvit se s nimi, že to byla jen návštěva, to snad není zakázané, aby táta viděl dítě a nedej bůh taky udělal něco užitečného. To se mi nějak nezdá, i když u nás bych se asi dvakrát nedivila...

martinka_33
2. bře 2024

@kristyn86 tak prespavacka ne? 😁 A takovej kamionak je vlastne na navsteve doma cely zivot 😅 No nic, jestli nekdy budu samozivitelka, tak bezdomovce si radeji hledat nebudu 😃 Ten by spatne dokazoval ze je jen na navsteve.

kristyn86
2. bře 2024

@martinka_33 My mame takovy exemplare,co spolu neziji,ale deti spolu plodi 😂 A nebo proste maminky,ktere maji xy deti,ale otec u kazdeho neznamy.

terez317
autor
3. bře 2024

@krisstina93 samozrejme trvale bydliste ma jinde. Toto jsme jim rekli. A bába že na trvale bydliste uz se nehraje".
Jste tady jste. Řekli jsme že to jako zakazují se stykat s malou. A báby že nic nezakazujou

terez317
autor
3. bře 2024

@kristyn86 aha... hlavně že kolik takhle žije lidí cigáni a slabší lidi a oni vše můžou..

terez317
autor
3. bře 2024

@martinka_33 aha to mě nenapadlo. Ano žije u rodiču

terez317
autor
3. bře 2024

@mourovatakocka prisly na udani. A jako opravdu nemam naladu letet na urad abych jim vse vysvetlila.. jako vim ze budu muset

terez317
autor
3. bře 2024

@mourovatakocka musel nas udat nekdo kdo vi ze pobiram davky. A to podle me sousedi v baraku nevi

nat
3. bře 2024

@terez317 přijít můžou kdykoliv to mi věřte,nejsou povinné Vám hlásit,kdy dorazí.Muzou přijít na udání,ale taky nemusí....

orchidis
3. bře 2024

@terez317 Je to možné proto, že někdo dobře věděl, že s příťou odrbáváte stát a my vám to platíme 🙂. Tak vás nahlásil, kontrola na to přišla a seberou ti dávky. Za mě byste je měli vrátit i zpětně. Tak takto je to možné. Dámy si dobře zdokumentovaly, na základě čeho s vámi zahájí správní řízení. A výkřiky, že Romům to prochází beru jako typickou vlastnost lidí, kteří tyhle levárny dělají a obhájí si před sebou cokoli.

mourovatakocka
3. bře 2024

@terez317 Snaž se v sobě neřešit jestli udání nebo ne. Důležité je to vysvětlit, pakliže nepodvádíte, měli byste to nějak dokázat. Pokud to skutečně byla jen návštěva, neměl by přece být problém. A vůbec neřeš udání, mohla to být jen kontrola po tom, co ti dávky uznali, zda je vše ok.

martinka_33
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka_33
3. bře 2024

@terez317 chápu, ze to je dost ponizující, ale bohuze ti nic jinehi nezbyde si od tatky (a nejlepe i keho rodicu) nechat napsat čestné prohlásení, ze zije tam a jit to na úřad vysvetlit. Kdyby neexistovali vycuranci, nemuselo by to fungovat takhle, ja myslkm ze ani pro ty urednice neni moc prijemny se nekomu hrabat ve skříních... Udavace si Bozi mlýny najdou a kdyz ho nahodou najdes driv, tak ho muzes udat ze po hafanovi nesbira bobky nebo jinou kravinu at ma taky co vysvetlovat 😁 Bez udani si myslim ze by to byla opravdu blba nahoda, ze by se trefily zrovna kdyz tam tatka byl. O kdyz si ani neumim predstavit jak urednice bezi na zavolani hned na kontrolu 🤔 To je vazne cely divny. Preju at se to brzy vysvetli.

kristyn86
4. bře 2024

Bohuzel je tolik podvodniku..Ja delam jine davky,ale chodime k novym zadostem,pak i k bezicim se delaji kontrolni a to bud nahodne nebo tam,kde mame podezreni. Na udani jsem snad jeste nikdy nebyla,ale my jsme Praha a tady se lidi mezi sebou neznaji.
A pokud beres penize od statu,tak pro to musis neco strpet. Jestli nechces,aby ti nekdo strkal cumak domu tak nech dite tatinkovi na hlidani a bez na brigadu. A jinak fakt vypada divne,kdyz ti otevre misto maminky s deckem chlap,ze tu je kvuli diteti,ktere tu ale neni 😉 a ze spravuje skrin...Takovych pohadek jsem uz slysela a videla,ze proste na tobe je dokazat kdyztak opak.

kristyn86
4. bře 2024

@martinka_33 Jj,socialni smir...Ale i bili stoji za to...Je to cela ta soc.bublina a je jedno jestli jsou modry nebo zeleny...Ale tam se to predava z generace na generaci...Deti od 15 let v evidenci uchazecu o zamestnani,holky v 16 matkami, kluci v 18 z domu...bez prace...Holky,slovo prace je to nejsprostejsi slovo 😂😂😂 Ty lidi se i osypou a nemuzou z toho spat...
Samozrejme toto nemyslim na autorku..

maxulekapcule
4. bře 2024

@kristyn86 tož ono je to těžký, u nás třeba minulý týden otec deti přespal, aby si užil i to mladší, který mu zatím "nepůjčuju". Pár spolu netvoříme už tři roky, ale bydlí u rodičů....

martinka_33
4. bře 2024

@kristyn86 jj bývalého teta pracuje na úřade a to byly strašné příbehy co vyprávela 😮 A mas pravdu, ze nejen o cikánech..

pavicka
12. bře 2024

@martinka_33 wuuuaaa
Co treba?

oveckaluky
12. bře 2024

@terez317 Protože když berete příspěvky jako samoživitelka, tak kontrolují, jestli skutečně bydlíte sama. Návštěva moc neobstojí, mně tehdy koukala i na boty v chodbě, jestli tam jsou fakt jen moje a dcery, apod. A není to na udání, když jsem tehdy žádala o příspěvek, rovnou mě na to upozornily, že občas možná někdo zazvoní. Ale byla u mě jen jedna jednou...

oveckaluky
12. bře 2024

@martinka_33 Hele mně tehdy fakt kontrolovala i boty v chodbě, jestli tam nejsou pánské (a to u nás nikdo na návštěvě nebyl). Prý pokud by tam byly, musela by se podívat i do skříní...