Kontrola z Úřadu práce. Jak je to možné?

terez317
1. bře 2024

Jsem máma samoživitelka. Konečně mi potvrdily příspevek na dítě a bydlení ( půl roku jsem na to čekala)
Táta od dcerky knám chodí na návštěvy aby mohl s dcerou trávit čas. Dnes jsem odskočila s malou do obchodu.
Táta mi opravoval skřín..
Volal mi že přišly báby s úřadu ať příjdu domů.
Jak je možné že přišly ??!!
Zrovna jak byl z nás, musel mě "někdo" nahlásit na úřad kdo přesně věděl že bude u nás.
Řekli že mi končí veškeré příspěvky. Když táta knám chodí..

exbordelar
12. bře 2024

Dokazat, ze bydli jinde se urcite da. Je spoustu moznosti. Napr. pozadat operatora, aby zaslal vypis, kde nejcasteji chytal signal, coz je vetsinou v praci a nebo doma. Kdyz uz by selhaly vsechny mozne zakladni vysvetlovaci prostredky a porad by vam neverili 😅
A jinak jak se pise vyse - pokud nechces, aby te stat takto kontroloval, dej dite casteji hlidat tatinkovi a ty penize navic si radeji vydelej. Mne by se to take pricilo, aby mi nekdo narusoval soukromi. Nicmene kdyz to bez tech socialnich davek nejde, budes to muset strpet...

fatal_error
12. bře 2024

@petrasipkova1 muzu se zeptat, jak to je, kdyz matka s otcem ditete nejsou sezdani, ziji na hromadce, on ma trvale bydliste u sve matky, ale na byt maji spolecnou hypoteku? tam nemuze ta zena predstirat, ze je "samozivitelka" nebo ne?

jinak ja znam falesnych samozivitelek nekolik a kolikrat to je i tak, ze otec ditete ma trvaly bydliste v nemovitosti, kterou pronajima a k tomu vydelava v zamestnani, takze ma 2 prujmy (mzda a najem), ale ani jeden se nepocita, takze "samozivitelka", ac jsou ve vate, vesele sosa stat na davkach. clovek az cumi, jak je to rozsireny.

oveckaluky
12. bře 2024

@kristyn86 Na které dávky ještě chodí kontroly? Klidně do IP... 🙂

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
journals
12. bře 2024

@andromeda818 Matkám podvodnicím? Tomu fandíš? 😖

kristyn86
12. bře 2024

@andromeda818 I na davky SSP -prispevek na bydleni se chodi 😉

kristyn86
12. bře 2024

@oveckaluky Hmotna nouze (tam dost) a ze SSP prispevek na bydleni,tam tedy ojedinele. Tot vse...

kristyn86
12. bře 2024

@andromeda818 A myslis,ze rozpocet je bezedny? Me nevadi,ze nekdo cerpa davky,kdyz je potrebuje. Ale podvadeni mi vadi.

oveckaluky
12. bře 2024

@kristyn86 Děkuju. 💖

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
journals
12. bře 2024

@andromeda818 Člověk, který vidí dál než na špičku nosu by tohle nikdy nenapsal. Navíc sama píšeš, že jsi dávky čerpala 🙈

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
journals
12. bře 2024

@andromeda818 ehm, říká se tomu solidarita? Ať už jde o přerozdělování dávek nebo podpora okupované země?
… pořád nic?

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
journals
12. bře 2024

@andromeda818 a chápeš, že sousedka Nováková zase nemusí chtít být solidární se samoživitelkami (důchodci, lidmi s postižením…) a tak by pak zase nikdo nedal nic na tebe?

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
journals
12. bře 2024

@andromeda818 na to nějak nemám slov 🤦🏻‍♀️ ale vlastně jsi tu pěkně uvedla příklad toho, jak to fungovat opravdu nemá. To raději peníze poslat na Ukrajinu, než je dávat někomu kdo je přeci nepotřebuje, ale nárok má, tak co 😖

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
journals
12. bře 2024

@andromeda818 TVOJI RODIČE proboha!!! Jak sis mohla vzít zpátky něco o co jsi se ty v té době absolutně vůbec nepřičinila? 😳🤦🏻‍♀️

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
oveckaluky
12. bře 2024

@andromeda818 Sympatické? No, děvče, sebevědomí teda máš.😂

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
journals
12. bře 2024

@andromeda818 ok, tak jestli se rodiče rozhodli nevyužívat zdravotnictví, nepoužívali veřejné komunikace, nekomunikovali s institucemi a žili v naprosté izolaci a pustině, tak OK

Tak jako… hustý, hustý že tu je někdo schopný napsat něco takového 😶

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
oveckaluky
12. bře 2024

@andromeda818 No, nejchytřejší ale rozhodně ne... zkus trochu potrápit tu jistě sympatickou kouli, co máš na krku, a třeba ti to dojde. Mmch, nemáš pravdu, já před 21 lety kontrolu z úřadu měla.

journals
12. bře 2024

@andromeda818 ne? Nechodili do školy? Nebyli nemocní? Maminka nebyla doma na mateřské? Oni nebudou v důchodu? Jsou si jistí, že ve stáří nikdy nebudou potřebovat žádnou zdravotní péči?

Koukni, občanská výchova se to na základce myslím jmenuje…