Znovu na ÚP. Dostala bych opět podporu?

12. lis 2023

Dobrý den..na konci srpna mi skončil rodicak..od září jsem na úřadě práce.. pokud bych nastoupila do práce a z nějakého důvodu to nevyhovovalo, můžu pak znovu na ÚP? Podporu bych ale asi nedostala že. Po takové krátké době že?
Neříkám že to tak dopadne, ale jen se informativně ptám abych věděla co a jak.

oveckaluky
12. lis 2023

Pokud si vyčerpáš podporu, musíš mít odpracovaný aspoň rok, abys dostala další. Na ÚP se ale evidovat můžeš. Ale teda přemýšlet dopředu, co když mi práce nebude vyhovovat, je při nejmenším zvláštní.

autor
12. lis 2023

@oveckaluky a když celou nevyčerpám? Možná zvláštní ale tak mě to zajímalo protože sem na úřadě práce poprvé tak prostě nevím jak to chodí. To je všechno 🤷

j.a.n.i
12. lis 2023

Když ji nevycerpas celou, tak ji pak můžeš docerpat.

oveckaluky
12. lis 2023

Tak budeš potom pokračovat, než ji vyčerpáš. A před rodičovskou jsi pracovala? Podle toho se počítá podpora.

j.a.n.i
12. lis 2023

@oveckaluky Jestli před rodičovskou pracovala nemá na výši podpory žádný vliv

oveckaluky
12. lis 2023

@j.a.n.i Aha, tak já myslela, že teda má. Buď se počítá z platu, nebo z rodičáku, ne?

j.a.n.i
12. lis 2023

@oveckaluky No, z platu by se pocitala jen pokud by melo neco v poslednich 2 letech odpracováno, co bylo pred tremi a vice nikoho nezajímá.

oveckaluky
12. lis 2023

@j.a.n.i Jj, to vím, ale kdyby dala výpověď nebo jí vypršela smlouva během nebo těsně po mateřské, tak se počítá z platu, ne?

j.a.n.i
13. lis 2023

@oveckaluky No, pokud pocitame standardní rodicak, tedy do e let, tak ne, protože za posledni 2 roky nema odpracovany ani den. Z platu by se ji to pocitalo pouze ve chvili, kdyby se jrste po RD vratila do práce a teprve pak byla ukončena.

oveckaluky
13. lis 2023

@j.a.n.i Jo takhle... děkuju. 🙂

martulka88
13. lis 2023

Jen tě upozorňuji - do důchodu se ti počítá do věku 55let 1 rok v evidenci (doba, kdy nepobíráš podporu). Nad 55let je to další 1 rok. Můžeš být na ÚP klidně 10 let, ale nebudeš mít žádnou podporu a budou ti pak chybět "roky" na důchod.

j.a.n.i
13. lis 2023

@martulka88 Nad 55 2 roky, ale jinak souhlas.

veruuu_kubesovic
13. lis 2023

Tak snad si najdeš takovou práci, která ti vyhovovat bude...
A když ne? Máš 3 měsíce na to odejít ve zkušebce bez udání důvodu a to bych si během té doby hledala novou práci, jinak znovu na UP

autor
13. lis 2023

@veruuu_kubesovic tak samozřejmě že se snažím najít takovou aby vyhovovala🙈. Ale tady na vesnici to není vůbec jednoduché. A zvlášť kombinovat se školkou. Když musím zavést i odvést. Nemám auto, ani nikoho kdo by pomohl s tou školkou víte. Tudíž mé možnosti sou dosti omezené 🙄

martulka88
14. lis 2023

@j.a.n.i Když jsem byla pár let zpět, paní říkala 1rok 🙂 2 roky celkově. Ale to už asi ani důležité. Děkuji za opravu 🙂