Najít pediatra - neřešitelný problém. Kdo řešil?

14. zář 2023

Holky, řešili jste někdo v poslední době změnu pediatra? Začínám být zoufalá. Popíšu situaci - rozvod, stěhování, střídavka, 3 děti. V tuto chvíli mám doktorku zhruba hodinu cesty (a to bydlím v Brně). První problém - oba rodiče se musí dohodnout, což prakticky moc nejde - ex trvá na tom, že nový doktor musí být v půli cesty (v tuto chvíli to má on výrazně blíž). Druhý problém - většina ordinací nepřijímá nové děti, pokud jo, tak novorozence, a další podmínka je většinou bydlet trvale v dané čtvrti, takže to stejně nesplníme. Třetí problém - velká část pediatrů jsou důchodci, takže mi rovnou říkají, ať si najdu někoho jiného anebo at jsem ráda, že vůbec nějakého pediatra mám. Že jsou matky, co fakt nemají pediatra vůbec... Nechápu, to se to fakt nijak neřeší?!? Jsem z toho fakt hotová. Loňská zima byla šílená, pořád byl někdo nemocný. Navíc moje doktorka vůbec neumí s počítačem nebo není ochotna něco řešit po emailu, i kvůli ukončení OČR tam musím být osobně. No prostě situace fakt naprd. Jaké máte vy zkušenosti? Někdo nějaké rady/tipy (ne ty, že jsem se neměla rozvádět a stěhovat, prosím 😉. Předem díky!

hezz17
14. zář 2023

Ukonceni ocr musis byt osobne vzdy- porad je to papirova forma.
Ke zbytku- ano je to silene, byt vami zustanu u stavajiciho pediatra.

michaela666
14. zář 2023

Situace je fakt tragická, takže bych má tvém místě zůstala u současného pediatra, zvykla si na cestování s nemocnými dětmi a předem volala ať tě objednají na konkrétní čas.

kozaci
14. zář 2023

Jo, s lékaři nic moc.
My třeba kvůli stěhování nemáme zubaře....
(Respektive máme, ale cca 2 hodiny autem, což s malými dětmi je dost komplikace)

zaludova
14. zář 2023

A v jaké lokalitě teda hledáš? Pokud jste u VZP, tak tady je seznam dr, kteří nabírají. Dá se filtrovat dle odbornosti, kraje atd. https://plus.vzp.cz/seznam/

teate
14. zář 2023

My máme pediatra taky asi 40 minut autem. V Praze. V původním trvalém bydlišti. Změna je bez šance. Nejbližší volný je dle pojišťovny až někde mimo Prahu … Takže za mě - zůstaň tam, kde teď jste a buď ráda, že někde jste. 😅

autor
14. zář 2023

@zaludova Díky, ale ne, nejsme u VZP, nýbrž u vojenské. I tak se ráda podívám! Oni ale dost často mají třeba na webu napsáno, že nabírají, a do telefonu řeknou, že teď ne.

j.a.n.i
14. zář 2023

Taky mame doktorku po stěhování hodinu autem, jsem s ni spokojená, tak dojíždíme. Ona vi, ze to mame daleko, tak nam podle toho dava terminy, aby se vse stihlo na jednu navstevu.

saralinda
14. zář 2023

Je to bída. Jsem z Karlovarska - pediatr u nas na malomeste konci a jediná moznost je přejít do jeho druhého působiště - cca 40km. Bez auta tak na 3h cesta, diky prestupum. Nastesti ho obec presvedcila, aby zde ordinoval alespon 1x tydne. I za to jsem rada.

rebe
14. zář 2023

Jsem OZP a tam lze na webu vyplnit poptávku, jakého lékaře a kde hledám. Oni mi ho předdomluví a pošlou kontakt. Zkus, jestli tvá pojišťovna nenabízí něco podobného. Takhle, mají dokonce myslím zákonnou povinnost ti lékaře zajistit, ale nevím, za jakých přesně podmínek.

zaludova
15. zář 2023

Aha, tak to nevím jak o vojenské. VZP ty dr, kteří se tam přihlásí bonifikuje, tak nevím, jestli by vzali pojištěnce i z jiné ZP. Případně se domluvit a do konce září jde ještě měnit pojišťovnu...

drep
15. zář 2023

Můžu se jen ze zvědavosti zeptat? Jak by se to mělo řešit? Jinak povinnost zajistit lékaře má tvá zdravotní pojišťovna jako příjemce tvé zdravotní daně, ale přiznávám se, že si nejsem jistá, jestli tuhle povinnosti mají i v situaci, kdy pediatra máš (jestli chápu správně, tak žiješ v brně a máš doktora někde po brně).

autor
15. zář 2023

@drep Hele, v tuto chvíli máme doktora v Rosicích (tedy jezdíme přes celé Brno a je to ještě kus za Brnem). To vzniklo historicky, dřív jsme tam s ex bydleli. Ono takhle, ta situace obecně není jednoduchá, protože pediatrů je málo a mnoho z nich postupně jde do důchodu a nemá je kdo nahradit. No, a k tomu ještě naše "domlouvání" s exem. Asi tak - doufám v nejlepší (včera jsem se nakonec dovolala do ordinace, kde berou - záleží, zda bude ex milostivě souhlasit, on sám nezařídí nic), jsem připravena na nejhorší - jezdit i nadále do Rosic, když to prostě jinak nepůjde.