Aká šanca je otehotnieť prirodzene pri takomto spermiograme?

sandra811
5. máj 2021

Ahojte, manželovi vyšiel takto spermiogram. Mali sme ho bez konzultácie. Myslíte, že je šanca otehotnieť prirodzene? Premýšlame, že pôjdeme do centra. Ďakujem za vaše postrehy 🙂

e1i
5. máj 2021

@sandra811 to je spermiogram z CAR alebo od urológa len. Ak len od urologa na sklicku tak doporucujem urobit v CAR pristrojovo hodnoteny. Chyba tam udaj o morfologii. Tie od urologa su prudko orientačné. Z vlastnej skúsenosti vyšli diametrálne odlišné. Tu nevidno ani referenčné hodnoty aby si videla ako sa moc odchylujes

sandra811
autor
5. máj 2021

@e1i bol robeny v Repromedica

e1i
5. máj 2021

@sandra811 som prekvapena. My sme dostali A4 z PC vytlačený a daleko viac udajov.

sandra811
autor
5. máj 2021

@e1i toto bol vlastne základný spermiogram. Ale rozmyšlam nás objednať na konzultáciu do centra. Vyše roka sa snažíme, ja mám nízku hladinu progesterónu užívam Duphaston 🙂

nafka0483
5. máj 2021

@e1i Je tam patologia 97%, cize spravna morfologia je 3%, akurat ze nie je podelene kde su defekty - ci hlavicky, ci bicik, stredna cast...

e1i
5. máj 2021

@nafka0483 hej ale aj progresivna pohyblivost tam nie je a pod. mna by to neuspokojilo ale tak ja som si predtym vsetko nastudovala z knih odbornych aby ma pri tomto neosidili.lebo isto vies ze neznalemu nafukaju do hlavy co vsetko treba pri IVF a pod. takto so mnou nevykyvali a ja som sa rozhodovala co a ako chcem. ale mozno som mala len stastie na CAR a ich ochotu,resp spravanie voci pacientovi-klientovi ake ma byt,ze sa bavime ako rovny s rovnym.

nafka0483
5. máj 2021

@e1i Je to naozaj len taky uplny zaklad. My ked sme boli, tak vzdy vysledky odkonzultovali, vysvetlili, ale mali sme robene pekne podrobne. Vysvetlili kde mozu byt priciny, ake mame moznosti.

e1i
5. máj 2021

@sandra811 samozrejme odporucam konzultaciu mozno aj vo viacerych CAR ak tam mas nechat nemale peniaze nahodou ak vam odporucia IVF,mala by si prehlad kde,co,ako. konzultacie su bezplatne a mas pravo sa potom rozhodnut kde to absolvujes.nemusis hned v prvom a uz vonkoncom nie v tom kam by ta poslal tvoj gynekolog. moja skusenost ze ma posielali dvaja gynekologovia do jedneho CAR za konkretnym Dr. boli sme tam na SPG a nepresvedcil ma pristup ze by sme to mali absolvovat u nich. isli sme na konzultaciu do Brna a hned sme IVF podstupovali tam,bez hokusov-pokusov na SK s IUI a pod. a uspešne

nafka0483
5. máj 2021

Presne ako pise @e1i pokojne ist na konzultaciu do viacerych a vybrat si podla pocitu - kde sa citite najlepsie, kde sa vam pozdava pristup, system prace a pod.
My sme centrum menili, lebo v prvom sme neboli spokojni, odmietli urobit dalsie vysetrenie, hned ze pridte na IUI. Tak sme isli inde, venovali sa poriadne diagnostike, patrali sme po pricine, aby sme ju mohli odstranit a nakoniec sme nepotrebovali IUI ani IVF.

sandra811
autor
5. máj 2021

@e1i ďakujem Ti 🙂 sme zo západného Slovenska tak premýšlam skúsiť BA a prípadne Brno. Ono ja som si myslela, že to bude v pohode ten spermiogram preto len základný. Uf no každopádne pôjdeme na konzultácie a necháme spraviť podrobnejší spermiogram nech vieme aké máme možnosti

e1i
5. máj 2021

@sandra811 na konzultaciu by nam takyto zakladny ako mas nestacil. bud si dajte urobit ten pristrojovy,nas stal 30 EUR alebo Vám v CAR navrhnu ze si urobia svoj. my sme si priniesli a mne na konzultacii rovno urobili sono a potom sme s Dr prebrali co a ako a do týždna som mala doma papiere pre poistovnu. @nafka0483 nam tiez tuto vraveli o IUI a v Brne povedali ze pri nasich problemoch by bolo IUI zbytocne,isli sme rovno do IVF. ja mam PCO a muz teratozoospermiu (len morfo nizsia),asteno je este aj mensi pocet,sa mi zda,co vobec nemusi byt tak.

e1i
5. máj 2021

@nafka0483 kde ste vy boli?

luccija
5. máj 2021

@sandra811 budem priama pri takom spermiograme a tvojom probléme by som neváhala s IVF.Ale všetko konzultuj možno prídete na iné riešenie.IUI by som neskusala
Spermiogram sa môže upraviť vitamínmi, ale zázraky necakaj....koľko máte rokov?

nafka0483
5. máj 2021

@e1i Jasne, ak su naozaj ferovi, tak povedia podla vysledkov ake riesenie je vhodne. Niektori tlacia do IUI aj ked vedia, ze to bude neuspech. Ja som si ziadala folikulometriu a oni ze ved sme robili - 2x mi urobila sono, raz bolo vindo folikul, raz nevidela nic. Ziadne sledovanie ako folikul rastie, potvrdenie z krvi a podobne. A ani ziadne dalsie vysetrenia nechceli robit - ze to potom ked nevyjdu vklady pri IVF. Tak akoze, ja chcem mat vysetrene veci vopred, nech viem co a ako a nie ze skusit 3 pokusy a ked nevyjdu tak potom zistovat preco...
Boli se v Gyncare - ale zas tam mi uobili HyFoSy a naozaj profi pristup, uplne bezbolestne. Ale vzdy sme cakali skoro hodinu a to sme boli normalne objednani a proste nebola ochota riesit nieco viac.
Presli sme do Helisou - vysetrili podrobne, poslali na dalsie vysetrenia, robili folikulometriu, kedykolvek som zavolala ze sa mi nieco nezda, tak lekar povedal, nech pridem, niekolkokrat urobili krv na potvrdenie ovulacie, atd. Proste uplne iny pristup.

nafka0483
5. máj 2021

@luccija Aj ja budem priama - manzel mal patolgiu 99,5% - lenze my sme patrali po pricine a nasli sme ju a patologia skocila na 82%, cize morfo spravne 18%, ranica je tusim 3 alebo 5.

Ja praveze odporucam vysetrit vsetko co sa da, poriadne zdiagnostikovat a hladat pricinu - ak sa najde, tak riesit. Ak je neriesitelna alebo sa nenajde, tak vtedy ist do asistovanych metod.

sandra811
autor
5. máj 2021

@luccija ved to ze zazraky necakam. Ja mam 27 a manžel 31. Keby sme mali o 5 rokov menej tak to možno necháme “na prírodu”, ale nechcem čakať teraz

e1i
5. máj 2021

@nafka0483 ano preto vravim ze som si dopredu nastudovala ake su moznosti a isla som na hotove ze s dr sme sa bavili ako rovny s rovnym.my chodime do reprofitu a nikdy som necakala dlhsie ako ma objednali. iba ked som ja volala ze meskam tak mi posunuli kartu dalej aby ma vzali ked pridem. tento mesiac akurat riesim KET

nafka0483
5. máj 2021

@e1i Drzim velmi palce 🙂 🙂 aj ja som si musela nastudovat vela veci, ale v Heliose uz bol fakt paradny pristup 🙂

luccija
5. máj 2021

@nafka0483 ja to nemyslím zle len viem, že centra skúšajú 5 cez 9 a potom su ľudia znechutení spravia viac x IUI a už aj psychika robí svoje.vek máte dobrý máte čas ber to tak, že to bol základný spermiogram bez liečby ničoho...
@sandra811

e1i
5. máj 2021

@sandra811 my sme riesili od mojich 31 mm mal 38 vtedy,najprv clostil a folikulometria u mojho dr a planovanie kedy tutu mutu a potom sme sa rozhodli ze ideme do CAR .som mala 33 a v 34,5 som bola mamou. na 3 vklad v poradi. vysiel ET z 2.ivf. kedze po prvych dvoch vkladoch to nedotiahlo do konca tak som doplnala vysetrenia.ak mas fajn gynekologa,odporucam predtym ako zacnete doplnit aj hematologiu (vratane lepivych dosticiek, v BA robia na sustekovej), genetiku paru a reproimunologiu (NR, BA-imunovital alebo PO-boli sme my,najlacnejsie bolo) a endokrinologiu. potom by som s kludnym svedomim riesila IVF lebo urobis max pre to aby to vyslo. vymenny listok ti da aj gynekolog tvoj alebo obvodny a mozes ist do CAR uz s komplet vysledkami a zacat riesit co a ako oni navrhnu

nafka0483
5. máj 2021

@luccija Zalezi aj od centra, ale ano, mnohe len skusaju a tahaju peniaze. Preto odporucam urobit poriadnu diagnostiku, aby sa ukazalo ci su potrebne nejake asistovane metody a ak ano, tak vybrat uz priamo tu najlepsiu a nepodstupovat zbytocne nieco, co je jasne, ze nevyjde. Su to veci narocne na psychiku, aj na samotne telo, aj financne, takze urcite treba rozvahu.

nafka0483
5. máj 2021

@e1i Presne ako pises. Najprv dokladne gynekologicke vysetrenie - folikulometria, hormonalny profil, priechodnost vajickovodov, stery na bakterie. Potom odborne - hematologia, endokrinologia. Obaja genetika a reprodukcna imunologia. Manzel poriadny spermiogram, usg semennikov, stery na bakterie, hormonalny profil (urobi vsetko urolog/androlog).

@sandra811
Ked bude toto vsetko vysetrene, tak viete na com ste, kde moze byt problem, na co treba lieky a podla toho dalej zvolite najvhodnejsie metody.

sandra811
autor
5. máj 2021

@e1i ďakujem za zhrnutie, je to pre nás nové tak som rada že niekto poradí a nasmeruje nás 😊 som rada, že vám to vyšlo 🙏

dejna_
5. máj 2021

@sandra811 kamoškin muž mal rovnakú diagnózu a ona PSCO chodia do iscare...brali vitamíny ako kotvicnik, maca, a mali ísť na inseminaciu..sledovali jej ovulaciu no vo štvrtok jej povedali že folikul nemá dostatočnú veľkosť tak inseminaciu povedali že nebudú robiť ale že môžu to skúsiť takto prirodzene.. dali jej nejakú injekciu tu si pichla v piatok a v nedeľu ráno mali mať pohlavný styk a čuduj sa svete je tehotná 🤩..snažili sa dva roky ( predtým sa im podarilo raz spontánne otehotnieť ale potratila, obaja majú do 30 rokov ) čiže zázraky sa dejú tie vitamíny brali možno mesiac takže čo nakoniec pomohlo 😊 nevie ale vôbec nerátali že by sa to mohlo podariť takto v kvázi prirodzene

sandra811
autor
5. máj 2021

@dejna_ ďakujem za povzbudenie ❤️😊 kamaratke prajem veľa šťastia a zdravia a držím palce

dejna_
5. máj 2021

@sandra811 Je len na začiatku tak sa tešíme a veríme že to konečne vyjde a dočkajú sa svojho bábätka 🥰

sandra811
autor
4. jún 2021

Ahojte 🙂 bola som u gynekologa, budú mi robiť hormonálny profil a robil mi stery. Viem že to bolo na baktérie a ten druhý si nepamätám. V pondelok mo volali že mám baktériu, nasadali antibiotiká a tabletky na vklad zo spodu. Dnes mi volali, že mi vyšlo niečo pozitívne a mám dojsť osobne. Celkom sa bojím čo to bude

dejna_
4. jún 2021

@sandra811 snáď to nebude nič hrozne možno len niečo trošku zvýšené 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre