Mám šancu prirodzene otehotnieť?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň,

mám 41 rokov a snažíme sa o bábätko.

Moja otázka znie, či mám šancu prirodzene otehotnieť keď môj výsledok Amh je 1.85, ovulácie pravidelné, vajíčkovody priechodné, partnerov spermiogram tiež v poriadku, napriek tomu, že mi z reprodukčného centra odpísali, že moja šanca prirodzene a insemináciou je 0 %?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

pokiaľ sú výsledky skutočne také ako píšete, tak šanca prirodzene otehotnieť tam je. Avšak otázkou je, prečo ste navštívili CAR. Ako dlho sa už snažíte? Vo Vašom veku nie je vhodné už graviditu, ak je želaná, odkladať. Vaše šance sa každým dňom znižujú. Nehovoriac o náraste možných komplikácií v priebehu gravdiity.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník