Cysta na vaječníku. Je někdo, komu zmizela?

rendlik86
28. črc 2020

Dobrý den,

dnes mi doktorka našla cystu na vaječníku. Před 3 měsíci jsem v 9.tydnu těhotenství samovolně potratila,pak jsem byla na vyšetření a ta cysta tam už byla. Nezmizela,ani se nezmenšila, takže za 2 měsíce mám další kontrolu a pokud bude stejná, čeká mě operace. Bojím se. Je tady někdo,komu cysta zmizela?

kocila
28. črc 2020

@rendlik86 ano,s menstruaci mi sama zmizela

rendlik86
autor
28. črc 2020

@kocila a za jak dlouho? Já ji tam mám určitě už 3 měsíce a už jsem měla od té doby 2 menstruace

camillaq
28. črc 2020

Měla jsem cystu, dr tvrdil že se už nevstreba, že musím na operaci. Bylo to v prosinci, měla jsem přijít v lednu, že se domluvíme na terminu. Nasadila jsem kapky gynex a cysta tam už v lednu nebyla. Dr se divil a marně ji hledal a nenašel.

rendlik86
autor
28. črc 2020

@camillaq gynex jsem brala, když jsem se snažila otěhotnět. Určitě ho znovu nasadím. To by bylo fakt paráda,kdyby to pomohlo... Z operace mám fakt strach, nehledě na to, že mám doma malý dítě a nechci bez něj být ani den

lilian2111
28. črc 2020

@rendlik86 mě pomohl 2-3x denně thiamin

rendlik86
autor
28. črc 2020

@lilian2111 jako vitamin B, v prášcích? Teď jsem si o tom četla,ale o gyn.problemech tam nic nebylo...

lilian2111
28. črc 2020

@rendlik86 Jj 🙂 měla jsem 5cm velkou a po třech dnech praskla. Sice bolest jako 🐷 ale byla pryč. Třeba se ještě někdo ozve kdo má zkušenost. Mě to tenkrát poradil přímo někdo tady

rendlik86
autor
28. črc 2020

@lilian2111 díky moc... zkusím ten gynex, ten mám doma a koupím si i ten thiamin, asi tím nic nezkazim

lachtanice86
28. črc 2020

Ja na cysty trpím, cysty nemizí, na laparo kvůli cystam jsem byla 4x, nejmenšímela při zákroku8cm, největší 11cm.. Důvod je, ze cysty vznikají kvůli endometrioze. Gynex, kontryhel na to brát nesmím, stav mi zhoršují

martt
28. črc 2020

@rendlik86 Nepíšeš jak velikou cystu máš. Já jsem před rokem byla na gynde tam mi nasel cystu 3cm za cca 2 měsíce na kontrole byla 3,5 cm a ještě se tam udělala druhá 2 cm. Doktor si mne tenkrát pozval za 3 měsíce na kontrolu a už jsem tam neměla ani jednu.

e7
28. črc 2020

Měla jsem asi 5x6cm. Zmizela hned s první MS ale bylo mi strašně. Takové bolesti břicha to jsem nezažila 😰 hlavně při MS naštěstí jsem byla na PN protože jsem zkolabovala ještě ten den co mi to lékař řekl 🙈 v práci bych ty bolesti nedala

lilian2111
28. črc 2020

@rendlik86 ty já bych ten gynex úplně nedoporucila.... 🙈

rendlik86
autor
28. črc 2020

@lilian2111 jakto?

lilian2111
28. črc 2020

@rendlik86 mě neudělal vůbec dobře

kaja2016
28. črc 2020

@rendlik86 Zkus nejaky byliny. Ted si nepamatuu z hlavy ale na ty cysty konkretne neco pomaha. Kotvicnik nebo jetel? Nevim, nejake dobre bylinkarstvi ti poradi... Ja cysty na vaj.mivam, nedojde me pak kvuli tomu menstruace, ale na operaci to teda nikdy nebylo

kaja2016
28. črc 2020

Myslim ze i ten caj mojzisova je na to. A pomohl by asi i s otehotnenim a naslednym udrzenim. I kdyz v 9tt to spis bylo spatne embrio. Priste se zadari!

aselluska
29. črc 2020

@rendlik86 operace se neboj, nic to není. Naopak jsem ráda, že jsem na ní šla. Zjistili mi další problémy, takže bych čekala mnohem déle, bez by mě Dr poslala na laparku.

astyna88
29. črc 2020

Ja mela cystu v tehotenatvi o vel detske hlavicky. Zmizela do ctyr mesicu,ale o te asi nemluvis....

mintovka
4. srp 2020

@astyna88 Dobrý den, píšete že jste měla také cystu, mně dnes na kontrole v 8+3tt doktorka našla cystu na vaječníku 62mm, když jsem se ptala jestli to může ohrozit plod, říkala že spíš ne, ale že může přeškrtit vaječník :( Každopádně i tak se bojím, aby se něco nepokazilo.. Můžu se zeptat Vám se cysta vstřebala sama? A vyšetřoval lékař původ cysty, mám na mysli jestli je naplněná vodou nebo krví atd? Moc děkuji za odpověď 🙂 Mám strach a potřebuji si přečíst, že to někdo měl podobněva dobře to dopadlo..

astyna88
4. srp 2020

@mintovka

Dobry den,ja jsem mela cystu o prumeru cca 10,5cm,takze obrich rozmeru. Dokonce jsem si i sama nahmatala a obcas na tom miste citila tupy tlak. Mela jsem jen hlidat,abych se trosku setrila, neuhodila se do toho mista nebo kdybych mela krece,jet hned do nemocnice. Na uzv v 22.tt uz byla vice nez polovicni, na uzv ve 29.tt jiz patrna nebyla. Na kontrole v 6n neni patrna take. Puvod byl hormonalni ze zluteho teliska.

mintovka
4. srp 2020

@astyna88
moc děkuji za odpověď 😊 jsem ráda, že to u vás dobře dopadlo a budu taky doufat, že třeba ta moje cysta bude mít podobný odchod 😁 a jestli to dobře chápu, tak se teda pozvolna vytratila, žádné větší bolesti jste při tom neměla?

calvac
5. srp 2020

@rendlik86 ja jsem mela cystu o velikosti mensiho micku. Vubec jsem nemela potize. Gyndar se divil, ze me nebolelo ani bricho. Zmizela sama. Byla naplnena vodou.