Cysta na pravém vaječníku. Jaké máte zkušenosti?

adus4
19. pro 2019

dobrý den , před několika týdny mi doktorka našla cystu na pravém vaječníku, skoro 6 cm..s menstruací měla zmizet ,ale bohužel se tak nestalo ..tak ted ještě chvíli čekám ,a pak mám přijít znovu na kontrolu a uvidíme jestli musím na operaci nebo ne ..., já bych se jen chtěla zeptat na vaše zkušenosti , nebo rady ohledně cyst..(moc se v tom nevyznám ) pohlavní styk asi určitě mít nemůžu co ? , a přítel ted bude mít oslavu takže moc nevím co dělat můžu pít alkohol ? a nebo spíše ne...občas i kouřím, né že bych byla silná kuřačka ,ale tak 5 cigaret za týden si dám má kouření na cysty nějaký větší vliv ? a hlavní otázka..ta cysta je dost velká ,naruší to moji plodnost ? ta cysta samotná nebo i ta operace ? předem moc děkuji za odpovědi, a omlouvám se za tak zdlouhavý dotaz :/

terka80
19. pro 2019

@adus4 pohlav.styk muzes mit ale opatrne.koureni nema vliv na cysty.otehotneni s cystou se da,ale je lepsi bud aby zmizela sama nebo operacne cim driv tim lip.kup si gynex ten pry pomaha na cysty.

kirakira
19. pro 2019

Ahoj Adus, mě teda kdysi cysta praskla právě pri sexu a tak se vlastně na to přišlo.Mazala jsem na laparoskopii a prisla jsem o kousek vaječníku.Pak se mi udělala ještě další cysta chvilku po laparce a doktorka mi předepsala thiamin ktery jsem nějakou dobu užívala a cysta zmizela a uz se nikdy neobjevila.Je to cca 12 let.Myslim že jak to dobře zalecis popř. budeš pak nejakou chvilku sledovana tak neni duvod proc bys nemohla mit děti 😊.Urcite to bude dobrý ✊✊✊.Jo a i kdyby ti třeba vzali kousek vaječníku (ne celý) tak to je jediný orgán který dorůstá 😉😉

adus4
autor
19. pro 2019

@terka80 děkuji za odpověd gynex už mám

amazonkajanik
19. pro 2019

@kirakira vaječník není jediný orgán, který dorusta(i když jsem o tom neslyšela,mamce vzali půlku a nedorostla). Játra mají tuto schopnost taky a to i když se jich odeberou až 2/3. To jen tak vložka mimo 😁

kirakira
19. pro 2019

@amazonkajanik jo jasně, špatně jsem to napsala.Vaječník opravdu není jediný orgán který dorůstá 😉. Já přišla o třičtvrtě vaječníku a po pár letech mi gyn. řekla ze už je stejně velký jako ten druhý (ze maji tu schopnost dorustat). Samozřejmě nevím přesně jak u koho to je.Mě bylo tehdy asi 16 let kdyz mi větší část vzali.

alcar
19. pro 2019

Mivam cysty opakovane, i 5cm a vzdycky drive nebo pozdeji prasknou samy. Nikdy jsem nemusela na operaci, i kdyz nekolikrat uz mi s ni dr. vyhrozoval.

aselluska
Autor odpověď smazal
Zobraz
amazonkajanik
19. pro 2019

@kirakira tak možná proto, žes byla mladá. Kamarádce se smáli, když řekla, že jí dorustaji, jenže s nimi i opakované cysty. Tvrdili, že nikdy přirozeně neotehotni, až najednou v 25 bum a bylo to. Jen bohužel v 8měsíci rodila mrtvé dítě, tak se z toho chuderka sesypala 😣

radkaem
19. pro 2019

Mně praskla cysta při sexu :/ Mýho chlapa to tak vyděsilo, že se mě pak měsíc nedotkl :D:D Bolelo to jako prase, ale po dvou hodinách bolest odezněla, tekutina odtekla jako menzes a bylo to ok.

muchomuurka
1. led 2020

mě cysta samovolně zmizela asi za půl roku. dokola jsem si říkala, že jí tam nemám a ona fkat zmizela. :D