Rada ohledně cysty. Jak to bude s ovulací?

6. dub 2021

Ahoj baby omlouvám se za dotaz
Před měsícem mi dr našel cystu na vaječníku řekl ze při menstruaci by měla prasknout a zmizet
No menstruace zatím nedorazila je to už 10 dni bohužel jsem v karanténe takže se tam ani nedostanu dalších 10 dni
A pokud to chápu dobře cysta je na vaječníku takže není menstruace ani ovulace = anovulacni cyklus ALE když vajíčko tenhle měsíc půjde z druhého vaječníku už by mohla byt ovulace ne ? Takže proběhne ovulace a pak až menstruace nebo proste musím dostat tu vyvolavačku přes to vlak nejede ?

medakote
6. dub 2021

Můžou nastat obě situace. Buď a ovulační cyklus nebo ovulace z druhého vaječníku. Zažila jsem osobně obě varianty. Pokud má menstruace delší zpoždění, tak, pokud vyloucime těhotenství bych spíš myslela anovulacni cyklus, alespoň tak jsemto mivala ja. Při menstruaci většinou zmizí, pokud je to ten folikularni typ, ale existují i typy, které samy neprasknou, a pak se musí odstranit. (opět osobní zkušenost s oběma typy).

cherie24
6. dub 2021

Já teda nevím, ale já mám cysty úplně normálně a ovulaci normálně mám. A při MS mi teda cysty nepraskají. Některé tam jsou měsíce, jiné vznikají a mizí a nikdy to doktorka neřešila. Je to prý hormonální nerovnováha a mám si koupit B komplex

autor
6. dub 2021

@medakote
@cherie24 holky moc děkuji