Endometrium 1 cm, chronický zánět slepého střeva

lucie594
15. lis 2015

Ahojky,
od pondělí mi bylo velmi zle od žaludku, v utery jsem i zvracela a od te doby cítím v břiše neustálý tlak. Včera jsem už šla na pohotovost, kde mi řekli, že by se měl odoperovat slepak, poslali me ještě na gyndu, kde mi dr. vnitřním ultrazvukem nemohla najit levý vaječník! Pak mi jen řekla, že musím ke svému gynekologovi, aby se začal řešit problém - 1cm vysoka děložní sliznice - menstruaci ještě zdaleka necekam. Řekla mi, že by bylo na povazenou pokouset se uz o miminko vzhledem k endometrioze v rodine. Pry i vyndani slepaku kdyz to neni akutni je lepsi az po tehotenstvi protoze muze zpusobit neplodnost. Prosim jaky na to mate nazor? Je mi 22, nevim co delat, pritel dite nechce ikdyz vi, ze to muze byt posledni sance. ☹ Je mu 24. Moc vsem dekuji za rady.

lv
15. lis 2015

mě slepák vyndávali v 19, skryté záněty vyvolávali srůsty, zajizvení..absolvovala jsem lázně, pro podporu plodnosti. Doporučeno mít dítě hned - což nebylo s kým. Po 9letech jsem vysadila prášky, gynekoložka říkala, že bude třeba stimulace, případně ivf - no a už jsem to nedostala. 1.pokus 🙂 další těhotenství - 2.cyklus - takže plodná jsem ažaž

lucie594
autor
15. lis 2015

díky 🙂 🙂 🙂 🙂

ilonar
15. lis 2015

Mně diagnostikovali endometriozu před třemi lety, měla jsem cystu na vaječníku, bolesti, při laparo zjištěna endo. Zkusili odstranit co šlo, řekli, ať se snažíme přirozeně co nejrychleji o mimi, jinak IVF. Jenže my v té době ještě mimi neplánovali, takže jsme to neřešili a za půl roku jsem musela na druhou laparo, protože narostla další cysta. Měla jsem to prostě tak, že s menstruací se cysty plnily krví a endo rostla. Po druhé operaci jsem začala brát antiko bez přestávky, protože když není menses, endo se zastaví, menstruace je vlastně taková "výživa" pro endometriozu, když to řekne úplně lajcky. Doporučuju brát antikoncepci bez přestávek na menses. Je i známo, že endometrioza se vyhojí v těhotenství, právě proto, že není menses. Letos jsem vysadila antiko, kontroly na gyndě byly v pořádku, žádné cysty, takže nám bylo doporučeno, že tři měsíce se můžeme spontánně snažit o mimi, poté raději IVF (kvůli cystám). Otěhotnět se podařilo třetí měsíc, bohužel se nepodařilo - zamlklé těhotenství, ale podařilo se, podaří se znova. Mně se endo vyhojila užíváním antikoncepce.

pety91
16. lis 2015

Mě to příjde celé jako nesmysl, slepák to nebude. Protože už by jsi byla po operaci-jak byto bolelo 🙂. Endometriozu nemáš, jen jí má někdo v rodině. 🙂 Takže se netlač do nečeho co nechceš. 🙂

zuzapra
16. lis 2015

@lucie594 Ja mela slepaka ve 14 letech. Pred 5ti lety diagnostikovana endometrioza, pote operace. Srusty nemohly rozrusit,protoze mam pulku bricha srostleho. Mam dve deti s IVF,ale me tlacil cas, prvni jsem mela v 35 letech. Co je je pricinou nepl.nevim, ale byt tebou pockala bych jeste,jste mladi a ses zdrava! Jak ti radily,ber antik.v kuse, protoze bez MS neni endometrioza. A i kdyz ji mas, nemusis byt neplodna. Rika se, ze je to na 50%. Nestresuj. Je spoustu voleb a moznosti. Zij,chod pravidelne na gyndu a az prijde ten cas a bude te to citit oba, jdete do toho!

lucie594
autor
16. lis 2015

Antikoncepci nemůžu brát kvůli špatné slinivce, doktor mi jí dal jednou a udělalo mi to zle, od té doby má v kartě napsáno, že antikoncepci už nikdy. Slepák nemám akutní ale chronický. Sama tomu nerozumím, ale děkuji všem za rady a tipy. 🙂