Myom. Jak se odstraňuje?

tatranka22
12. čer 2023

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s myomem. Dr. my našel myom v děloze a prý se bude hlídat a řešit se bude jen tehdy, když bude dělat potíže. Potíže už myslím mám, poslední dobou mám velmi silnou menstruaci, a pobolívá mě břicho. To jsem si původně myslela, že mám zánět. V září jsem objednaná a chtěla bych to už řešit, dokud je myom malý, jen nevím jak se myom odstraňuje? Jestli dělají vždy laparoskopii? Děkuji za odpovědi 🙂

lencaa11
12. čer 2023

@tatranka22 Myomektomie znamená odstranění myomu/ů z dělohy. Provádí se v celkové anestézii a to buď laparoskopicky, v případě nevhodného nálezu pro laparoskopii se postupuje dále laparotomickou cestou, tzn. že se dutina břišní otevře klasicky z řezu. Hospitalizace trvá obvykle 3-6 dnů.

lencaa11
12. čer 2023

@tatranka22 ještě jde o to jak je velký zda není silná Ms od něčeho jiného třeba polyp ,endrometrioza atd...

tatranka22
autor
12. čer 2023

@lencaa11 takhle silnou menstruaci mám poslední asi půl rok, na poslední prevenci jsem myom ještě neměla, zkusím se zeptat lékaře, jestli je to tím.. Hodně jsem o tom četla, jen mě zajímala zkušenost jiných

lencaa11
12. čer 2023

@tatranka22 měla jsem myom 20 mm tpřed operací a silnou Ms jsem měla též bolesti atd...byla mi zjištěna Ademyoza a po hystologii polyp který to způsobil + křečové žíly

lenkalubina
12. čer 2023

Byla jsem odstranit myom loni v únoru. Byl 3×4cm a vytáhli ho laparoskopicky...

kessien
13. čer 2023

@tatranka22 Ja byla laparotomicky,vetsi myom.Byla jsem bez obtíží na operaci jsem sla jen proto,ze rychle rostl.

marketajo
13. zář 2023

@tatranka22 ahojky já měla celkem 3 myomy jeden měl skoro 6cm, měla jsem strašně silnou MS a bolestiprvni 2 dny a byla jsem teď v červnu na laparoskopii kde mi všechny vyndali