Myom. Máte zkušenost?

katka102030
31. říj 2022

Prosím, je tu někdo se zkušenostmi s myomem?Moje tchyně (50let), má už delší dobu myom velký 8cm
Menstruaci má každých 22 dní a dost silnou a bolestivou, kdy bolesti vetsinou trvají i celou dobu menstruace, která kolikrát trvá i 12 dní.
Jeji gynekolog (již pán v důchodu) říká, tedy vlastně už delší dobu čeká, co se bude dít a myom sleduje.
Já tedy myom nikdy neměla ale zajímalo by mě, jestli by se tohle nemělo řešit již operativně?

similenka
31. říj 2022

@katka102030
Já si myslím, že se řešit nemusí, pokud právě nejsou problémy, ale v tomto případě bych řekla, že myom obtěžuje, zneprijemnuje život, takže by měl jit pryč. Kdyby ženu nijak neomezoval, neobtezoval, tak bych neřešila.

lencaa11
31. říj 2022

@katka102030 ano myom by se měl vyřešit oprerativne hlavně když je tak velky ať taky zjistí zda je to ok a možná vyndat dělohu rovnou

lenkalubina
31. říj 2022

Já měla myom 5x4cm a v únoru mi ho laparo vyoperovali. Nedělal mi vlastně nic, jen jsem otěhotněla a on mohl víceméně za to,že jsem ve 23tt o miminko přišla. Tak šel😉 jinak se myomy sleduji a v případě problémů se dávají pryč

emillyhk
31. říj 2022

@katka102030 Měla jsem myom v 18. Přišlo se na to, když mi praskla cysta v děloze. Velikost si už nepamatuju (tak 3-4cm). Šla jsem na operaci, určitě během čtvrt roku, takže žádné dlouhé sledování. Operace jednoduchá, rychlá, rekonvalescence cca týden klidový režim, dodržet "šestinedělí" bez sexu, bazénu, apod. Na menstruaci to u mě nemělo žádný vliv, i po operaci byla stejná (silná a bolestivá).

levandule_k
1. lis 2022

A působí ten myom tu častou menstruaci nebo je to takový nástup divočejšího přechodu?

Na facebooku jsem členem skupiny Bylinky pro všechny, vede ji jeden doktor, co vystudoval klasickou západní medicínu a zabývá se bylinkami. Má o nich hodně nastudované. Má dobře vychytané bylinkové směsi. Jestli je tchýně ve fázi čekání, co s myomem a je jí blízká bylinná léčba, může zkusit čaj proti myomům. Čaj je možné koupit zde https://www.bylinkovydoktor.cz/eshop/susene-byl...

Jako musí to být peklo mít ms co 22 a trvá 12 dnů....