Najde se vůbec nějaký zastánce povinného očkování?

baterie
20. čer 2015

Zajímalo by mě, když se dnes tolik mluví o škodlivosti očkování a spousta rodičů se rozhodne neočkovat a mají pro to dobré argumenty, jestli je někdo stejně radikální zastánce očkování a dokázal by dobře argumentovat, proč je lepší očkovat než neočkovat (a nemám na mysli argumenty typu - nás taky očkovali a nic se nám nestalo apod 🙂 ) Myslíte si, že případné nemoci jsou více nebezpečné než případné nežadoucí účinky? Moc děkuji za názory.

kaculka46
20. čer 2015

@suzanna123
@terezas4 Myslím třeba spalničky,ty se očkují v 15.měsících.Do té doby má být zavřené v izolaci?Nenaočkováná učitelka?To těžko to je móda posledních let.
@lrg

eva518
20. čer 2015

@kaculka46 pardon, ale naše generace proti spalničkám očkovaná nebyla, já sama jsem je prodělala a jsem tady. Takže bych to tak černě neviděla.

suzanna123
20. čer 2015

@kaculka46 pokud se obáváte jmenovitě spalniček, pak můžete jen doufat, že je učitelka /vy atd... prodělala - protože očkovaná proti nim asi nebude. A co se ostatních očkování týče, já obnovuji pouze tetanus - jako ostatně valná většina lidí...

akankeo
20. čer 2015

Ja si nemuzu pomoct, ale prijde mi, ze proste asi nemame dost svych problemu, tak si je vytvarime. Manzel vyrustal v rozvojove zemi, kde se na nemoci, proti kterym se u nas bezne a povinne ockuje umira a vetsinou se pri reseni techto hlouposti usmiva. Jsou lidi, kteri ze zdravotnich dovudu byt ockovani nemuzou a kdo je chrani, proockovana populace. Tohle jsou argumenty, ktere se taky moc neresi. Zijeme v zemi, kde mame spousty privilegii, dostupnou zdravotni peci, ockovani na nemoci zdarma a misto toho, abysme byli za to radi furt padame do nejakych extremu. Mozna by bylo vhodne obcas vyjet z ceske kotliny, podivat se posvete a rozsirit si obzory. Snad staci si o ockovani neco zjistit, zajistit detem klid ve spravnou dobu coz je napriklad u MMR vakciny cely druhy tyden po ockovani coz vetsina lidi co bojujou za ni a proti ni ani nevi, zvazit vsechna rizika a pak se rozhodovat, pokud se mi nelibi kombinovana vakcina, muzu to zkonzultovat s odbornikem a dovezt si vlastni, jak jsem uz psala, staci dojet k sousedum ,treba do Rakouska, nekdo ma bliz Nemecko a zaridit si tim individualni ockovaci plan dle sveho nejlepsiho svedomi...

vera_vila
20. čer 2015

Já nejsem proti povinnému očkování, ale ať se očkuje to, co je skutečně potřeba - proč třeba klukům očkovat zarděnky, když největší problémy hrozí dítěti v matčině lůně v případě, že jimi onemocní těhulka... Já jsem třeba nebyla očkovaná ani na zarděnky, ani na příušnice, příušnice jsem si prošla, přežili jsme to, a nebezpečné jsou především zase pro dospívající chlapce, mohou vést k neplodnosti, pokud vir napadne žlázy... A bohužel, vakcína v těle účinkuje POUZE nějakých 15-20 let, takže když kluk onemocní příušnicemi v 25 letech, tak se taky nikdy rodiny dočkat nemusí a očkovaný může být jak chce... Tak to prostě je... Strašila mě tím doktorka - když jsem odkládala očkování syna až po druhém roce věku - že zrovna u nás nemocnici na infekčním leží 25-letý kluk a chytly to všechny žlázy... A když mu je teď 25, tak byl už proti těmto nemocem povinně očkovaný... Třeba zrovna tyhle nemoci bych nechala očkovat dobrovolně později v jednotlivých vakcínách... Stejně tak i tetanus... Sice nám ho každých 10 let očkují, ale když se něco stane, první, co lékaři udělají, píchnou protitetanovku... Stejně tak těmi nemocemi může onemocnět i dítě ještě před očkováním... A dokonce jsem se setkala i s tím, že děti ve školce očkované MMR přišly domů s příušnicemi a dítě neočkované je nedostalo... Takže asi tak...

eva518
20. čer 2015

@suzanna123 přesně, je lepší si něco o jednotlivých nemocech přečíst než si pak myslet, že na spalničky se běžně umře. To bych tu nebyla - já je teda měla, protože očkování za nás nebylo

eva518
20. čer 2015

@vera_vila sdílím stejný názor.

akankeo
20. čer 2015

@suzanna123 tohle neni zrovna dobry argument. Silny jedinec se popere s kazdou nemoci pokud jiz neni oslaben jinou nemoci. Viz otazka rotaviru u miminek, u vetsiny je to zbytecne, ale pro nektere to vyznam ma.

lenam
20. čer 2015

@kaculka46 Než neočkovaných dětí bych se bála neočkovaných dospělých lidí. Nedávno jsem to řešila. Děti ve školce musí být očkovány, ale učitelky a ostatní personál být přeočkován nemusí. Stejně tak jste pro své dítě nebezpečná pravděpodobně i Vy, pokud nechodíte na pravidelné přeočkování černého kašle,... a možná i těch zarděnek, přiušnic a spalniček, pokud jste je neprodělala jako dítě. Vakcína má trvanlivost cca 15 let, takže pokud jste jako dítě neprodělala dané dětské nemoci a byla očkována v cca 12ti letech, máte šanci uvedené nemoci chytit a přenést je na své dítě. Jinak my očkujeme, ale také se mi nelíbí očkování dětských nemocí. Zrovna u mých kluků přiušnic, protože by si je mohli prodělat jako děti a ne se bát celý život, že je chytí. Hokejista Crosby se nechal přeočkovat na jaře před olympijskými hrami v Soci a v témže roce přiušnice chytil. Takže i když své syny pošlu na očkování ve starším věku, nemají jistotu, že nemoc nechytí. To stejné se zarděnkami apod.

hojda
20. čer 2015

Mne jen zaráží to, jak český národ stale potřebuje, aby mu někdo něco nakazoval??? V jiných zemích to tak není a nic zběsilého se tam neděje. Prostě se lidé naučili být zodpovědní sami za sebe. Proč proboha nechceme připustit tuto variantu? Neočkovaná skupina dětí tu bude stále, ať bude očkování povinné nebo ne. To jsou děti neočkované ze zdravotních důvodů, plus ještě v té skupině očkovaných je plno dětí, kterým se protilátky stejně neudělají...... Tak jaký je rozdíl mezi neočkovaným dítětem, které nechtějí rodiče očkovat, neočkovaným dítětem, které nemůže být očkováno ze zdravotních důvodů a dítětem, kterému se nevytvořily po očkování protilátky?

Druhá věc, která mne v dikuzích zaráží jsou negativní účinky očkování. Přijde mi, že pro polovinu maninek je to něco, co se stane okamžitě po očkování (tj. teplota, pláč, nedej bože okamžitá alergická reakce), ale to není vše, ta vakcína v organismu pracuje dlouho dobu a nikdo přesně neví, co tam udělá (může spustit alergie, exémy, zpomalit vývoj dítěte....) tohle se bohužel neprojeví hned po aplikaci, ale až mnohem později a prokázat přičinou souvislost nebo naopak nesouvislost je dost těžké. 😔 Když se narodil první syn, tak jsem byla zastánce očkování, ale postupem času a po vlastních zkušennost se stale vice přikláním k tomu, aby tohle rozhodnutí nechal stát na rodičích. Stejně za případné poškození dítěte očkováním nechce nést odpovědnost morální ani finanční.... Je to prostě jen jednostranný vztah. Ty rodiči udělej, co ti říkám a pokud ne, tak bude bububu a tyto represe, ale pokud se náhodou po očkování tvému dítěti něco stane, tak od nás nic nechtěj, na to nemáš nárok.

pavlapl
20. čer 2015

Já jsem zastánce očkování. Svoje děti mám naočkované snad proti všemu co jde. Lepší je prevence než pak následnw léčení nemoci. Ani jedno moje dítě žádný nežádoucí účinek po očkování nemělo. Neznamená že se když se u nás některé choroby už nevyskytují že je sem nedotáhnou negři nebo arabáši. Lepší mít deti chráněné než pak mlátit hlavou o zeď že jsem udělala chybu.

hojda
20. čer 2015

@pavlapl A máš jistotu, že se všem udělali protilátky proti všem těm nemocem?

kajalka
20. čer 2015

@gepe S takovým chováním jsem se nesetkala, kdežto s označením "eko, bio, alternativní", v každé diskuzi.

@kaculka46 Pokud by bylo moje dítě nakaženou jakoukoliv chorobou, pak určitě do kolektivu chodit nebude. Jsou přeočkování všichni dospělí v tvém okolí? Ty sama?

hojda
20. čer 2015

@pavlapl Btw. v tvé poslední krátké zprávě je info, že mate pásový opar? To je zase jen krásná ukázka toho, jak očkování zase tolik nefunguje, protože předpokládám, že máte očkování proti neštovicím.

gepe
20. čer 2015

@kajalka ockujes sve deti a psala jsi o tom nekdy, byt jen napr zminkou?
S eko bio apod se ja nesetkavam v kazde diskusi.

kajalka
20. čer 2015

@gepe Nezlob se, ale do toho ti nic není.

hojda
20. čer 2015

JInak z poslední doby mne zaujal tento pořád. V Americe v nedávně době vyšlo najevo, že zatojili důkazy o tom, že vakcína MMR způsoje autismus. Člověk, který to oznamil dostal imunitu od amerického prezidenta! Proč????

https://www.youtube.com/watch?v=8GRwfTkrAnw
anetpierowska
20. čer 2015

@hojda pasovy opar je oslabena imunta, kazdy clovek ho ma v sobe a muze propuknout az po 20letech. Moje mamka ho mela. Prechodila nemoci, jak je to v dnesni dobe zvykem(kazdy si nemuze dovolit zustat doma na PN) a i kdyz jsem tehotna,tak jsem s ni byla v kontaktu.

gepe
20. čer 2015

@kajalka 🙂 diky za dostacujici a relevantni odpoved.

kajalka
20. čer 2015

@gepe A aby nedošlo k nedorozumění-já jsem pro očkování, ale bezpečnými vakcínami. V případě, že stát není schopen takové vakcíny zajistit a ještě udává povinnost, jsem pro zdobrovolnění a výběr vakcín rodičem.

zulitvi
20. čer 2015

Jsem zastáncem očkování.. Ne nějak radikálním, ale jak se furt vykřikuje o nežádoucích účincích, moc nevěřím, že by to způsobilo autismus a jiné vady. A nežádoucí účinky má kde co. Mého bráchu málem zabili podáním penicilinu a milionům jiných zase zachránil život. Za mě je lepší očkovat než se pak potýkat s nějakou vážnější nemocí. A jsem ráda, že mám Vendu s klidným svědomím ockovaneho a jediná reakce byla na poslední synflorix teplota.

hojda
20. čer 2015

@anetpierowska Přiznám se, že pásový opar jsem až zase tolik důkladně nestudovala, ale z logiky věci, pokud má člověk protilátky proti viru neštovic, tak by objevit neměl, ne? Protože pásový opar způsobují viry neštovic??? Ale netvrdím,že to tak 100% je, to se přiznám bez mučení. Zjišťovala jsem si spíše ty neštovice, protože jsem je jako malá neměla a při druhém těhu, jsem si říkala, že přijdu s prvním dítětem vice mezi děti, tak by to mohlo být nebezpečné, ale nemoc byla rychlejší než já. V doby, kdy jsem to studovala, už jsem je měla, naštěstí to bylo před otěhotněním. Můj brácha je taky neměl, dal se oočkovat a ani ne za rok je chytnul od dětí stejně. Zrovna toto účkování má velmi malou účinnost 😔 .

hojda
20. čer 2015

@zulitvi Rozumím tvému přistupu, můj byl hodně podobný, ovšem MMR vakcína v 15 měsícíh mi v tom udělala trošku rozvrat 😔.

takarazestinusakur
20. čer 2015

@kajalka co se týče urážení, tak jsou na tom obě skupiny stejně...název biomatka neberu jako urážku, ale spíš jako o snahu odlišit alternativu od běžného proudu. Název supermatka používám taky a označuje matky, které se příliš starají o to, co dělám nebo nedělám já a mají průpovídky typu "chudák dítě" apod...že se některé maminky tváří, že mají patent na výchovu, je fakt, a že to někdy dávají najevo způsobem až neslušným, pak bych řekla, že výraz "supermatka" je ještě pěkný název... 😉

@terezas4 Ano, dávala jsem se přeočkovat, pracuji s dětmi, takže u pg pracovníků by to mělo být zakotvené v zákoně (můj osobní názor), měla jsem málo protilátek proti zarděnkám, takže ty už mám přeočkované dokonce potřetí...Sama jsem přeočkovaná vším možným už od dětství protože mamka očkování věřila. Já sama mu věřím taky, ale očkuju jen povinné, dobrovolné nechávám být, v Japonsku je dost imigrantů ze zemí, kde se neočkuje, takže za mě očkování rozhodně ano. Vím, že neochrání na 100% ale to pro mě není argument nedělat nic...raději udělám vše, co můžu abych své dítě ochránila, než nedělat nic, a pak litovat.

gepe
20. čer 2015

@kajalka v pohode 🙂 nemusela jsi osvetlovat. Mas pravo na svuj osobni nazor a postoj.

lu777
20. čer 2015

kamarádky děti jedna byla očkovaná, druhá ne a neštovice chytly pak obě a průběh měly stejný...

zrovna tohle očkování mi přijde nadbytečné... dala bych ho jedině pokud by to děti nechytly do dospělosti, pak už to mívá dost silný průběh a může to být problém i v těhotenství

gepe
20. čer 2015

@eva518 za me tedy jeste spalnicky byly ockovany, avsak pouze v ramci monovakciny a jen jednou. Tzn., ze ucinek nyni nulovy. Nejsi o tolik mladsi nez ja, prijde mi divne, ze Ty a Tvi vrstevnici jste jeste za soudruha uz nebyli danou monovakcinou ockovani. Ockovala se cca v 18-19 mesici veku ditete, i kdyz i v prukazu a ocko planu bylo psano: Co nejdrive po ukonceni 1. roku zivota. Preockovani v 1.roce skolni dochazky.
Cimz netvrdim, ze v te dobe, kdy jsi mela byt ockovana uz se neockovala 😀

gepe
20. čer 2015

@lu777 my treba nebudeme nechavat ockovat nestovice. I tak nema ani prvni davku MMR a je maly 22m a jeste mit nejakou dobu nebude.
Nestovice se doporucuji ockovat pokud je dite nedostane do 10. roku veku.

terezas4
20. čer 2015

@takarazestinusakur není to vyloženě urážlivé, ale výsměch v tom je, stejně jako v přírodních nebo květinových matkách...o tom co a kdo je alternativní bychom mohly diskutovat, převážně jsou tak nazýváni rodiče a osoby které se vracejí ke starým osvědčeným věcem
to že už ty si očkování hlídáš a necháváš se přeočkovat svědčí o tom že se o danou věc zajímáš....ale pochybuji že je to tak u všech odpůrců neočkování, vadí mi argumenty že neočkované děti nakazí očkované, popř. miminka, pokud toto někdo tvrdí a proti těmto vystupuje, měl by si pohlídat očkování jak své, tak svých nejbližších, prarodičů a prostě všech co do styku s dítkem přijdou, bo i ti jsou potencionální přenašeči nákazy pokud nejsou řádně přeočkováni

suzanna123
20. čer 2015

@akankeo já myslím, že jste ten argument nepochopila - jde o to, že je fuku, od koho to ten oslabený jedinec chytí...