Blíží se ovulace?

simni
10. kvě 2024

ahoj pripájam sa🙂v únoru mi odebrali pravy vajecnik po mimodeložním s následkem krvacania do brucha bolo to na poslednu chvílu.tento cyklus som sa rozhodla zacat merat bt prvýkrat hodne sem precitala ale stale to neni ono a zacala som robit aj ovu testy od 10DC.myslíte ze by zajtra mohla vyskocit teplota a v ten den nastáva ovu?ale zase ovu test mi len dneska zacal sílit sa mi zdá,budem robit ešte jeden navečer🙄mam pravidelny cyklus jak hodinky 28dní.pridávam foto.ďakujem za názor😇

lencaa11
10. kvě 2024

@simni podle testu je ovulace na cestě testovat dál

kometa04
10. kvě 2024

Ahoj, zpravidla když teplota vyskočí, značí to, že už je po ovulaci. Ta bývá v den posledních nízkých teplot. Držím palce ;)

miriam305
10. kvě 2024

@simni Zatím to vypadá dobře, jak povídají ostatní. Test je zatím negativní, ale sílí - když bude pozitivní (stejně silné čárky), do cca 2-3 dnů může proběhnout ovulace. Bazální teplota by zatím měla být nízká, stoupne až po ovulaci, protože teplota stoupá pod vlivem progesteronu, který se tvoří ze žlutého tělíska (z prázdného obalu od vajíčka). Zvýšení teploty by tak mělo být zaznamenáno až po ovulaci. Jestli ovulace proběhla určitě, zjistíš tak, že se bude alespoň další tři dny teplota držet nahoře.

simni
autor
10. kvě 2024

@miriam305 a myslíš že ak až dnes sa budeme snažit večer tak je neskoro?pokial teda od zajtra stupnu teploty tak ovu mam dneska

miriam305
10. kvě 2024

@simni Nemusí to být pozdě. Pro tyto případy je vhodné sledovat ještě další znaky blížící se ovulace jako plodný hlen a poloha čípku, to pak člověk ví víc. Taky zatím nevyšel pozitivně ovulační test, ale některým ženám nevychází nikdy i když ovulují. Jestli je to pozdě by nejpřesněji stanovil gynekolog ultrazvukem.

miriam305
10. kvě 2024

@simni Jo a taky kdyby dnes byla ovulace, tak by zítra měla teplota stoupnout nad 36,4°C (pokud pamatuju dobře, musí to zvýšení být vyšší než pět posledních teplot, aby to zvýšení bylo dost vysoké na ovulaci a ještě tak vysoko musí být alespoň i další tři dny).

simni
autor
12. kvě 2024

@miriam305 ahoj takže k dnešnému dňu vyzera moje testovanie takto😊

lencaa11
12. kvě 2024

@simni to je krásně pozitivni šup šup na snažení ☘️☘️🍾

simni
autor
12. kvě 2024

@lencaa11 dneska to zrovna asi nevyjde tak snad nebude zajtra večer neskoro aj ked ovu by mala vlastne nastat az dva dni po pozitivnom teste

lencaa11
12. kvě 2024

@simni může bejt od pozitovního testu kdykoliv 12/36 h

simni
autor
15. kvě 2024

@lencaa11 Ahoj prosím potrebujem poradit. Prvýkrát som zacala merat bt a robila ovu testy od 10DC. Pozitivny bol 15DC jak som dávala predtým test,bolesti v podbríšku boli 15,16DC ale nechápem ten moj graf :? je pravda ze od 16DC meriam o tri hodiny skorej 3:30hod pretoze mam ranní smenu a inak to nejde predtym som od zaciatku merala 6:30hod aj cez vikend. pripočítava sa tam nieco ked meriam o tolko skor nez zvycajne? je možné že kvoli tomu nevidim vyskocenu teplotu na grafe? okrem tej teploty by som povedala ze vsetko nasvedčuje ze ovu prebehla. Prosim poradte :( prikladam foto