Jsem velký stresor - má to vliv na otěhotnění?

shannondrake
11. kvě 2016

Téměř z každé diskuze vyplývá, jak důležitá je psychická pohoda pro otěhotnění. Jenže já jsem od mala hrozný stresor. Stresuji se úplně vším, 90 % jsou to zbytečnosti, ale pro člověka, co k tomu má sklony moc rady ostatních nezabírají. Momentálně se 4 měsíc snažíme o miminko a mám velký strach, že právě k kvůli mé neuvolněné povaze se nám nepodaří otěhotnět. Chtěla jsem se poradit s ostatními, kdo třeba má podobné zkušenosti, jestli se Vám podařilo otěhotnět atd. Moc děkuju

monikagurthova
11. kvě 2016

Je to bohuzel tak, stres ma velky vliv nejen na otěhotnění, ale i na celkový prospěch těhotenství. Najdi si nějakou činnost, co te zllidni a odbourá stres. A hlavne po porodu budeš ten stres směrovat k miminku, ono to vyciti a bude stresovane a neklidné a hlavne v prvních týdnech je pece o miminko, se kterým se szivas hodne stresující a chce to opravdu co nejméně přenášet na dítě a byt co nejvíce v klidu. Doporučuji nejdřív vyřeš tenhle problem, chápu, ze je to povahou, ja jsem taky stresar, ale me na to pomáhá zahrada, hackovani, procházky v přírodě a tak. Pokud se ne zadari doporučuji vyhledat odbornou pomoc.

iritia
11. kvě 2016

@shannondrake taky stresuju kvůli každé maličkosti...taky se nám zatím nedaří už od září ☹ prostě se snažit hodit se do klidu a třeba to půjde 😉

verka4d
11. kvě 2016

No to sice jo,ale já taky docela stresuju a děti máme díkybohu 4. Když jsme chtěli první,byla jsem tím skoro posedlá,fakt 🙂 Když se nezadařilo první ani druhý měsíc,bylo mi do breku,mimi jsem opravdu moc chtěla,nakukovala jsem ostatním do kočárků a tiše záviděla... A i když jsem na to pořád myslela,třetí měsíc se zadařilo 😎 Takže stres je teda fakt nic moc,ale rozhodně to není fyzická překážka pro otěhotnění!! 😉 Přeji hodně štěstí a ať to vyjde co nejdřív 🙂