Musí být ovu test v těhotenství pozitivní?

denissima
23. zář 2019

Ahoj,
ráda bych se zeptala, jakou máte zkušenost s ovulačními testy. Jsou v těhotenství vždycky pozitivní? Dneska jsem 38. DC, MS nikde, ovulační testy jsou negativní. Můj normální cyklus je dlouhý 30 dnů. Otěhotnět se snažím, trvá to už rok a já už opravdu nechci dělat další těhotenský test a vidět jen tu jednu čárku a zbytek hnusný sněhobílo. Kdo to zná, tak asi chápe 😀
Moje otázka tedy zní:měla jste některá negativní ovulační test i v těhotenství? Mám si dělat těhotenský test, nebo je to zbytečné (vzhledem k tomu negativnímu ovu testu)? Když jsem si v těhotenství ovu test dělala, tak pozitivní byl... Ale zkoušela jsem to jen jednou.
Děkuju za vaše poznatky 😊

alcar
23. zář 2019

Ano, pozitivni ovulacni test znaci bud ovulaci nebo graviditu.

denissima
autor
23. zář 2019

@alcar Taky si myslím. Díky.

petulejan
23. zář 2019

Je to tak. Na mě ovulacni testy moc nereagovaly co se týká ovulace ale jakmile jdem byla těhotná tak zarily obě čárky krásně 👍

denissima
autor
23. zář 2019

@petulejan Tak to zpoždění bude mít asi jinej důvod, těhotenství to nebude, když je ovu test negativní... No počkám, kdy MS přijde 😀

petulejan
23. zář 2019

@denissima skus jít raději na gyndu,na testy je možná ještě brzy,každá to má jinak. Já pocítila příznak už snad šestý den.

denissima
autor
23. zář 2019

@petulejan Ještě pár dní počkám a pak tam zajdu. Zrovna teď se mi to musí zpozdit, když čekám na MS a pak na folikulometrii. To je k vzteku, fakt.

ilema
23. zář 2019

@denissima tak já jsem asi výjimka, četla jsem to v diskuzích a tak jsem pro zajímavost zkoušela ovulační testy a nic, druhý den jsem si ještě před ms dělala těhotenský test a už tam byl slušně viditelný duch, těhotná jsem byla a jsem, moc tomu teda sama nerozumím, že někomu ovu testy ukazují těhotenství, když reagují na jiný hormon, ale u mě to nefungovalo...

petulejan
23. zář 2019

@denissima to tedy naštve 🤦‍♀️ moc na to myslíš. Držím palce 🍀

snazilkakamilka24
23. zář 2019

Tak ja porad nahanela ovu, delala testy, tri dny byly pozitivní.. carky jak dalnice a nebyla to ovu, ale tehu 😁

vineta
23. zář 2019

@denissima A když si těhotenský test neuděláš, budeš klidnější? Taky se snažíme o dítě a ještě nikdy mi nepomohlo odsouvat to zklamání na později. Udělala bych těhotenský test a bylo by jasněji.

denissima
autor
23. zář 2019

@petulejan díky 😊

denissima
autor
23. zář 2019

@vineta No asi máš pravdu, ale když já tak nemám ráda ten pohled na tu jednu čárku 😁 Tohle jsem s prvním dítětem neznala, to bylo hned. Zato teď si ten rok snažení fakt "užívám" 🙈

vineta
23. zář 2019

@denissima Já to chápu, jen já většinou čím dýl si tu naději držím, tím potom hůř. Držím ti palce 😘

denissima
autor
23. zář 2019

@vineta Taky držím palce, ať se brzy zadari 😉

alcar
23. zář 2019

Pokud dojde k oplodneni, tak se LH podili na vyvoji zluteho teliska (ze ktereho pak vznika placenta). Vysoka hladina pretrvava zhruba do zahnizdeni embrya a pak jeho ulohu prebira HCG. Tudiz nekdy v dobe 3-4.tt je jeho hladina jeste porad vysoka a zaroven zacina rust HCG. Pokud k oplodneni nedojde, tak se zlute telisko prestane vyvijet a hladina LH rychle klesa. Proto v dobe zmeskani ms muze byt pozitivni jeste i ovu test a to znaci tehotenstvi.