Čtvrté dítě...

1. bře 2024

Mám tři krásné chlapečka, 10, 8 a 4 roky. Krátce po narození třetího jsem chtěla čtvrté, ale manžel se netvářil. Teď to vypadá, že jsem krátce těhotná. Problém je, že mi je 44, v době porodu 45. Otěhotněla jsem ihned po menstruaci. Bojím se, že budu "stará matka", i když vypadám mladší, co na to řekne okolí. Jinak bydlíme v domečku, finančně nestrádáme. Vždycky jsem chtěla holčičku, to mne taky přešlo. Nevím...

lilian2111
1. bře 2024

Já osobně bych do toho už nešla a využila to, že jsou děti větší trochu k sebe realizaci. Nemohla bych být takhle dlouho doma, asi by jsem zesilela. Plus věk. Za mě už bych do toho já nešla.

4formy
1. bře 2024

Cekam ctvrte a tesim se 😁 ale tohle je na zvazeni kazdeho to musis ty sama jak.to citis...

petlep
1. bře 2024

uprimne me by to zabilo, mit takto pozde dalsi dite. Ale ty jsi na tom s energii asi precejen o neco lepe kdyz o tom uvazujes tak nevim. Jeste by mi tedy vadila predstava, ze dejme tomu kdyz zemru v 85ti bude memu diteti 40 to mi neprijde moc. Ja prisla o tatu ve 43 a za me to bylo brzy no.

radecka1
1. bře 2024

Pokud se na to cítíš fyzicky a psychicky, a nijak nestrádáte, tak bych to, co na tvůj věk řekne okolí neřešila. Jestli vypadáš mladší, tak s malým dítětem ti budou hádat spíš míň a max. si řeknou že jsi blbě vypadající pětatřicítka, což bys mohla považovat za lichotku.

gruyerre
1. bře 2024

Počkej, takže jediný problém je, že se bojíš, že budou mít lidi blbý kecy? Protože z toho, co píšeš, to tak vypadá. To teda vůbec jako důvod neberu, ostatní lidi ať si myslí, co chtějí, to neřeš. Takže jestli jinak jsi s tím v pohodě, tak gratuluji 🙂

mourovatakocka
1. bře 2024

Jestli jde jen o to, co řekne okolí, tak přece cajk ❤️ Do lidí ti může být houbeles, nacvičuj leda zdvořilý úsměv, až se bude nějaký mamlas blbě vyptávat a užívej! Já mám někdy takové výkyvy, že jako do třetice, ale my bychom to nedali, finančně, zdravotně. Takže strašně fandím, když do toho někdo jde ❤️

reeeza
1. bře 2024

Neřeš co na to okolí. Rozhodněte se podle sebe. Život se nedá žít podle toho, co si myslí okolí. To je cesta do pekel. Navíc ne všichni mají předsudky, jak si nejspíš myslíte. Třeba já takové ženy obdivuji.

palja
1. bře 2024

Je to jen na vás. Já bych z dalšího dítěte zešílela. Moje sestra jich má 6 a je strašně spokojená. Je to velmi individuální 🙂

zuzkasim
1. bře 2024

Jsme stejně staré a pro mě je to noční můra. Ale ty očividně nemáš dojem, že bys to takhle opravdu nechtěla, že byste to z jakýchkoliv důvodů nezvládli. Lidi ti nebudou dítě vychovávat, takže na ně kašli. Je to jen na vás 2, tobě a tvém muži. Přeju, ať se rozhodnete jakkoliv, ať toho nikdy nelituješ.

orchidis
1. bře 2024

Za mě je to na poslední dítě dobrý věk. ALE... jak jsem v pětadvaceti vydržela všechno, sekala děcka, studovala, pracovala, koordinovala stavbu a měla na triku celou domácnost, tak teď by mě to zabilo. Ono mě to teda málem zabilo i v těch skorotřiceti.
Tzn, já bych si posledního mazlika rozhodně nechala, ale nepodcenila bych přípravu. Samostatnost starších, jejich zapojení do domácnosti, odpočinek, spánek, vitamíny, zazdrojovat se. Nejstarší vyzvedávat nejmladšího, prostřednímu nacpat péči o myčku, etc, etc, etc... prostě si to do porodu musíš dobře zmenežovat a nastavit.

Pak to zvládneš i v tomto věku. Držím palce.

janylu
1. bře 2024

Mám čtyři děti. Poslední jsem měla ve 42. Taky jsem měla strach z toho, co na to okolí. Hlavně mé ostatní děti. A všichni to vzali skvěle a fandili mi. I tchýně, která mi předtím říkala: “hlavně ne čtvrté dítě, buď ráda za tři zdravé”, byla nadšená. Dnes je maminek po 40 tolik, že se nad tím nikdo nepozastaví. Držím pěsti. ❤️

annasmyckova
1. bře 2024

dítě už je na cestě, takže to už není nějaké coby kdyby...pokud ti to zdraví a podmínky dovolí, nechala bych si ho. Myslím, že se moc nemluví o výčitkách svědomí, které provází ženy po interrupci, hodně jich to nedává psychicky. Z toho já mám respekt. Znám ženy, které počítají, kolik by jejich dítě mělo let, a jaké by to asi bylo pohlaví...

sorboni30
1. bře 2024

Záleží na tobě samé.. ono ty noci a vstavani k mimcu jsou věkem už znát. Mě je 40 let, mám dvouletou dceru a někdy je to mazec a to mám ještě 9 lete dvojčata kluky. Opravdu si dej na papír pro a proti.
Každopádně věk je jen číslo..záleží na tvém zdraví, síle těla. A druhé neřeš. Dneska lidí rádi řeší druhé, protože mají nudny život tak si ho zpestřují druhými

rnika
1. bře 2024

Mám čtyři kloučky. I kdybych čekala další nezaváhala bych ani chvilku a těšila se. Pokud jsi zdravotně ok a jste materiálně zajištění, a dítě je už na cestě - tak za mě není co řešit 😉

andelka
2. bře 2024

Řeš jen sebe. Ne okolí. Jestli touhu máš a kdybys ho neměla, mrzelo by tě to, nejsi si jistá, trápila by ses,co by kdyby..tak je asi rozhodnuto. Já mám též tři kluky, nejmladšímu je 5, 40 už mám taky za sebou, a upřímně, já bych to už nedala. Pro mě by to byla spíš noční můra. Už teď to je kolikrát na hraně z více stránek. Už bychom na to neměli. Ale situaci i pocity má každý jiné. Jednej podle sebe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru