Jak pracovat se strachem?

10. únor 2024

Ahojte, vie mi niekto prosim poradit? Aspon zo skusenosti, alebo nejkau knihu, alebo hocico.

Mame jedneho synceka, prisiel k nma takzo s IVF, uzivala som rozne lieky na udrzanie. Mal hypotoniu, musela som s nim cvicit. Bol mi zvlastny (prilis zlaty, mily a ookojny chlapcek 🤦🏻‍♀️), hned som spozornela, lebo ved kamoskine deti vsetky vrieskaju a stale!!!! samozrejme, potom uz ten strach isiel dole kopcom extremnou rychlostou. Ja som si zacala nahovorit sebe, ze urcite ma autizmus. Nepozeral sa do oci, ked sa hral, ignoroval ma. Proste klasika. Nechcel ukazovat, zacal az v 14. mesiaci, v 18. mesiaci nastal zlom, akoby ho vymenili, zacal intenzivne opakovat, rozpravat, hrat sa funkcne, miloval ludi, a aj miluje. Proste, chcem ty povedta, ze tento strach ma ubral o najkrajsie momenty mojho raneho materstva. Proste, extremne som ho sledovala..... Cca po 2. rokoch som s aukludnila a vylucila moje sprostosti. Kedze to bolo pre mna tazke, prave preto som nechcela mat dalsie dieta. Kvoli strachu, ze musim to nanovo prezit, sledovat, atd....
Napriek tomu, ze sme si davali pozor, ako stale pocas 13. rokov, dokonca sme pouzivali gel... tak sa nam zadarilo. Namiesto stastia som hned citila strach. Samozrejme som nemsierne a velmi velmi vdacna, lebo ani sme sa nesnazili, a Boh nas takto prekvapil. 🙏🏻 Je to neskutocne! Avsak, CHCEM konecne si uzit to tehotenstve aj prve roky, ale ide mi to tazko. Hned stopnem tieto myslienky a si hovorim, ved vsetko je v poriadku. Zijeme pri parku, vzduch je cisty, stravujem sa zdravo, moja rodina aj my sme zdravi, a roedsa len ta myslienka....

Zacalo sa to tym, ked mi jedn akamoska po porode povedala, ze ty nevies, ci je dieta zdrave, ked sa narodi..... A toto mi blika hlavou.

janule0123
10. únor 2024

Ty to nevíš ani po tom co se narodí … 🙂 mas to jednodušší v tom, ze mas doma to zdravé dite .. ze všechno nakonec bylo ok… vem si ten strach, ze se to bude opakovat, kdyby zdravé nebylo …proste si rikej ze první bylo vše ok, ze bude vše ok i u druhého … nectí internet. Nehled na diskuze… vytahni se z terminove skupiny a uzivej první dite a druhy těhotenství .. čím min informaci tím klidnější budeš

lv
10. únor 2024

Stejně jako před dvěma lety (a vícekrát a ne sama) doporučuju řešit u psychologa, terapií. Pomůže ti to, uleví a prospěje to i okolí.

levandule_k
10. únor 2024

Prober to s psychologem. Tady se můžeš vypovídat, ale zpracovat si strach, úzkost, to chce odborníka. Některé věci musíme jen přijmout, jsou mimo naši kontrolu a strach nám nezabrání v tom, aby se to stalo.
Jako doplněk můžeš zkusit knížky z oblasti osobního rozvoje, meditaci na uklidnění.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru