Nechci dítě a nikdo to nechápe! Někdo, kdo to tak cítil stejně?

valkyra7129
8. únor 2024

Předevčírem jsem si udělala těhotenský test a vyšel mi pozitivně. Teď jsem si udělala druhý a taktéž. Jsem plně rozhodnutá jít na potrat ale přítel o tom nechce ani slyšet. Nedostalo se mi podpory ani od sourozenců. Mám už dvě děti a tento měsíc mi bude 35let. Už to je pro mě první problém. Mám spoustu dalších důvodu proč ho nemít a nemám žádný důvod ho mít. Nikdy jsem po dětech nějak extra netoužila a teď jsem momentálně ráda, že ti dva už jsou ve věku kdy nepotřebují tolik mojí pozornost a já se můžu věnovat i sobě. Ten kolotoč kolem mimina a další roky jen pliny řev kojení noční vstávání už nechci zažít. Chci se zeptat žen, maminek hlavně těch, které se taky rozhodly pro ukončení jak to probíhalo? Co jste cítili? Podpořil Vas v tom někdo? Děkuji za každou zkušenost.

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veronikav31
12. únor 2024

@andromeda818 pokud by se stalo a mé dceři by se nedařilo počít,tak bych jí byla nápomocná jak by to šlo. Krom toho existuje i CAR a umí pomoci.Sama mám dceru díky nim, není to žádná ostuda, je spoustu párů co toto podstupují a hodně se jich nebojí o tom mluvit, jak běžní lidé,tak i známé osoby.

veronikav31
12. únor 2024

@andromeda818 to je její věc,ne tvoje.

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vrabcak0007
12. únor 2024

@andromeda818 jako jestli myslíš, že jsem nechutná tím, že syna učím se postavit k jakémukoliv těžkému problému čelem, promyslet poctivě všechny možnosti řešení a jeho případný přístup k tomu (ať je problém či jeho řešení jakékoliv), tak jo...budu ráda takhle nechutná...jako přiznávám, maličko cynický to může být, jsem cynik, ale aspoň je vidět, že je důležité být srovnaný se svým rozhodnutím (ať se týká čehokoliv)...ale teď mi řekni, kdo je víc nechutnej jestli ty nebo já - já byla na potratu a nelituju toho, ale může se stát, že si v budoucnu některý ze synů nedá pozor a se svojí dívkou (oba velice mladí - třeba 16/17 let) se dostanou do podobné situace. Ačkoliv můj názor bude jasný, já i přesto ani na jednoho z nich nebudu tlačit a budu je podporovat, ať se rozhodnou jakkoliv, i kdyby si to slečna (nebo má hypotetická dcera) rozhodla nechat a moc by mimčo chtěla. Kdežto ty, podle tvého chování tady, bys mladý podporovala jen v případě, kdy by se rozhodli pro ten "jediný správný" názor, která máš ty a který bys jim cpala horem dolem, protože o opaku bys nechtěla ani slyšet.

veronikav31
12. únor 2024

@andromeda818 já 11 těhotenství měla s jedním a tím samým přítelem se kterým jsem i nyní, z toho mám 2 děti(jedno přes ivf, druhé přirozeně pomocí léků), jinak zamlklá těhotenství z toho 2 revize. Kdo nezažije, nepochopí. Vím, že nic není 100%,ale věda jde dál,co je nemožné nyní, za 10,20 let bude standart. A opravdu kdybych čekala třetí dítě,jdu na potrat.

veronikav31
12. únor 2024

@andromeda818 a ptala se tazatelka na to? Ptala se úplně na něco jiného. Ostatně mě je na 🤮 z tebe, jak vehementně svůj názor sem cpeš a nic jiného tě nezajímá. Je to její tělo, její rozhodnutí

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klokanka31
12. únor 2024

@veronikav31 Její tělo to je, ale to dítě není jen její

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veronikav31
12. únor 2024

@klokanka31 je. Nebo myslíš, že jej porodí a postará se o něj chlap? To těžko.Ano,jsou výjimky, ale narození aby byl doma na mateřské asi on nebude.

veronikav31
12. únor 2024

@andromeda818 to nechtěj vědět co si o tobě myslím 😉

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veronikav31
12. únor 2024

@andromeda818 adopce existuje,to je pravda,ale ten proces trvá hodně dlouho a víme jak to v kojeneckých ústavech chodí.Prostě,když nechce někdo dítě,tak ho prostě nechce a je lepší to utnout hned v začátku. Nehledě na to, pokud by dítě bylo nějakým způsobem postižené,tak je jedno zda je bílé nebo tmavé, umístění při adopci je v tomto případě minimální.To je můj postoj a evidentně nejsem sama co jej má

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klokanka31
12. únor 2024

@veronikav31 Víš co je vtipný? V x diskuzích se řeší jak má chlap úplně stejný právo na děti, ale tady to evidentně neplatí. Divný ne?

veronikav31
12. únor 2024

@andromeda818 no, tazatelka evidentně nechce čekat do porodu až se bude moci dítěte vzdát, proto těhotenství chce ukončit.

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
prejeta_zaba
12. únor 2024

@klokanka31 práva stejný ale povinnosti nikde, že? 👏

lauriak
12. únor 2024

@klokanka31 tebe ale uteka pointa, ze chlapovi nejde o dieta. Ide mu o to aby zenu priviazal k sebe a nemohla od neho odist. Keby sa chce starat o deti tak ma dalsich 5 na ktore, podla autorky, kasle. Tu sa nejedna o chudaka, ktory caka svoje prve dieta a zena mu upiera pravo byt otcom. Treba sa na veci pozerat v sirsich suvislostiach.

valkyra7129
autor
12. únor 2024

Mockrát děkuji za Vaše názory. Jsem moc ráda za každý úhel pohledu.

drep
12. únor 2024

@andromeda818 přijde mi teda naprosto tristní, když do diskuze na potencionálně závažné téma pindá “uživatelka”, která se sama definuje jako troll. Jako řešit iluzorní nevěry a Luďka, dobrý, ale deptat nešťastnou ženskou může jenom 🐄

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikoleta5805
16. dub 2024

Ahoj, jsem teď v úplně té samé situaci. Úplně přesně to mám jako ty. Akorát je mi 31. Své děti mám a jsem ráda že už jsou trošku odrostlé. Ted jsem zjistila že jsem tehotna, mám nového přítele, nejsme spolu moc dlouho, on děti ještě nemá, a nechce o potratu ani slyšet ale já jsem si stopro jistá že to děcko nechci. Jak si dopadla?

valkyra7129
autor
22. dub 2024

@nikoleta5805 ahoj podstoupila jsem interupci. Vše dopadlo v pořádku. Pokud bys chtěla nějaké info jak to probíhalo napiš mi do zprav. 🙂

nikoleta5805
22. dub 2024

@valkyra7129 Jdu zítra taky. Tabletkovou formou ještě. Tak doufám že to bude v pohodě.

valkyra7129
autor
22. dub 2024

@nikoleta5805 já šla raději na mechanickou. Po pročtení diskuzí na emiminu a tady na konikovi kde holky psaly, že by do tabletkove už nešly. Stejně pak musely ještě na mechanickou protože se nedocistily. Samozřejmě pár holek psalo, že pro ně byla tabletkova ideální. Tak držím moc palce ať to dobře dopadne. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru