Obavy. Jak se jich zbavit?

9. říj 2023

Ahoj, snad se tu nenajde nikdo zlý. Ale ráda bych se tu trochu vypsala ze svých strachů a ocenila bych, kdybyste mi tu někdo napsal své názory(prosím, bez výčitek apod..)
Jsem na konci druhého těhotenství. První dítě 4roky. Jsem velmi riziková, protože mám několik onemocnění.
Mám strach ze dvou věcí.
1. Že budu muset jít akutním cisarem. Z důvodu toho, že bych se po celkové narkóze třeba nemusela probudit?? a také proto, že jsem hodne se svým prvním dítětem napojena a neumím si představit, že bychom bez sebe (hlavně z jeho strany) byli tak dlouho.
2. Celkově ze smrti. Hrozně bojuju s tím, že kdyby se něco stalo, co by bylo s mým prvním dítětem. Samozřejmě vím, že tu má tatinka a další lidi...ale beze mě??? Hrozně se tím trápím a nevím, jak se těch obav zbavit. Nemyslet na to, co by se mohlo stát.

honatko092
10. říj 2023

Jak se narodila první dcera? Proč máš strach, že budeš muset jít akutním CS?

drep
10. říj 2023

Já se s dovolením vyjádřím z pozice anesteziologa. Na sekci je jednoznačně preferovaná jako nejméně riziková spinální anestezie (nikoliv epidurální). Ta jehla je naprosto miniaturní, je mnohem menší (hubenější) než flexila, která se píchá do žíly., je tak tenká a měkká, že se musí píchat přes trochu silnější zaváděcí jehlu, protože by ten první první průchod mezi obratlovými trny těsně pod kůží nepřežila a zlomila se. Z anestezií je celková nejrizikovější, to je prostě fakt, ale i tam ta rizika jsou v řádu promilí. Ideální by tohle bylo probrat v dostatečném předstihu v anesteziologické ambulanci, kde ti to pořádně vysvětlí a zodpoví všechny dotazy

autor
10. říj 2023

@elfka21 ahaaa, to jsem nevěděla...tak mockrát děkuji 🙂

autor
10. říj 2023

@honatko092 protože před 2 týdny měl 3,2 kg a domtori mi rovnou řekli, že pokud na další kontrole bude odhad 4kg, že budu muset jít cisarem, kvůli mým nemocem

autor
10. říj 2023

@honatko092 ale první byl normální porod, ale šílený...proto mám strach celkově..museli mu pomáhat ven a bylo to prostě opravdu hrozné....

autor
10. říj 2023

@drep děkuji 🙂

mata2hari
10. říj 2023

Můžu Tě potěšit, ne každý akutní císař musí být v celkové narkóze 😉 já “rodila” přirozeně, alespoň ze začátku, tak mi po čase napíchli epidural a když jsem na tu sekci nakonec musela, umrtvili mě jen do půl těla 👍

autor
10. říj 2023

@mata2hari a jak ty vnímáš tu injekci a císaře? Bolelo to? Jestli se mohu zeptat

honatko092
10. říj 2023

Rozumím. Pokud ti řekli, že nad váhu 4 kg bude muset jít císařem, nejedná se o akutní, ale plánovaný císař. Musíš si opakovat, že každý porod je opravdu úplně jiný. Já jsem zažila první porod 10 hodin šílených bolestí, ukončen pro nepostupující porod akutním CS v celé narkóze, 6 měsíců poporodní deprese a trauma...a druhý porod proběhl přirozeně v autem s manželem a dulou na telefonu, protože jsme nestihli dojet do porodnice. To jen na ukázku, jak moc můžou být porod odlišné. Máš nějakou svou porodní asistentku nebo dulu? Mem moc pomohla dula při mém druhém porodu zpracovat trauma a obavy 😊 Držím palce ♥️

mata2hari
11. říj 2023

Ona to nebyla injekce jako taková…zavedení příjemný nebylo, ale že by to jako nějak hodně bolelo, to si nemyslím..já hlavně věděla, že se mi pak uleví 🤷🏻‍♀️ císař byl pro mě vysvobozením, po 23 hodinách, kdy se dceři navíc přestalo dařit.. ranní vstávání nebylo nic moc, přeci jen je to velká operace břicha, ale jinak dobrý, domů jsme šly 5.den., vše se hojilo dobře a pak jsem už normálně fungovala. Bude to dobré, ať budeš rodit jakkoliv, neboj 😉

autor
11. říj 2023

@honatko092 tyjo, taky "pěkné"...nemám nakonec. Sháněla jsem, ale já chtěla hlavně psychickyckou podporu i před porodem. Právě kvůli tomu co teď řešit tady..ale nikdo takové služby momentálně nenabízel...nevím, proč..a u nás v nemocnici je to o tom, že přijde jen k porodu..což nevím, jestli úplně potrebuju, když tam budu mít manžela

autor
11. říj 2023

@mata2hari dekuji

lenkalubina
11. říj 2023

Co třeba prázdniny u babičky? S kamarady? Vánoce? Může to být fakt cokoliv...úplná maličkost...něco z čeho jsi měla radost

autor
11. říj 2023

@lenkalubina dobře..dnes, až uslim malého, zkusím se nad tím zamyslet a něco vymyslet. Děkuji za rady ❤️🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru