Těhotná, deprese, myšlení na nejhorší 😭. Co dělat?

28. čer 2023

Potřebuju radu 😶😶 jsem v 24tt a mám šílený deprese. Dcera(3r) zlobí, fakt neskutečně a já to nezvládám. Neustále jen řve, řve (i bez důvodu).. celé dny je super, máme se rádi a pak úplně jak když jiný dítě. Já se snažím ale nakonec fakt rupnu, řvu, dám na zadek.... A pak brečím, brečím, brečím. Pak zase pár dní klid a znova. Nakonec začnu myslet na nejhorší... Jak by jim bylo beze mě lépe, že odejdu, že bych měla umřít.... Miluju svojí rodinu ale nechci aby moje dítě bylo že mě ve stresu, brečelo..😭
Jenže nemám peníze na psychologii, kde bych mohla hledat pomoc 😭. Já už fakt nemůžu, jsem úplně v prdeli😭😭😭

stastnamaminkaa
28. čer 2023

Skus sa obratit na nejaku nemocnicu. Niektore poskytuju psychologov aj zdarma, dokonca aj na oddeleni gynekologie.
Asi mas len rozhadzane hormony a ono to prejde. Drzim palce 🍀

cilkat
28. čer 2023

Nešlo by se obrátit na nějakou odlehčovací službu? Já vím, jsou na ně často velké čekačky, ale pravděpodobně jsi i hodně vyčerpaná ... Nebo teřba posalat dceru aspoň na víken někam s babičkou? případně jen s tátou a prostě se zkusit dospat?

miryp
28. čer 2023

Pakliže jsou zde myšlenky na smrt, pak se nech hospitalizovat na psychiatrii. Není na tom nic, za co by ses měla stydět, odpočineš si tam, nabereš síly, získáš nadhled... Znám spisovatelku, která ty pobyty bere jako lázně, pravidelně si tam chodí odpočinout a vždy jí to pomůže...

lenkalubina
28. čer 2023

Já chodím k psychiatricce a na terapie k psychologovi na pojišťovnu. Nemůžete poprosit třeba praktického dr o doporučení?🤔

autor
28. čer 2023

@lenkalubina zkusím se zeptat, děkuju 😉

lv
28. čer 2023

Dceři by bez mámy nebylo líp, jdi k praktikovi, na gyndu, nebo gyndu v nemocnici, napíší ti lehčí léky na deprese, které se můžou v těhotenství. Je to vlivem hormonů, ale bez léčby to nepůjde a jsou vysoká rizika i po porodu, drz s, zase bude dobre. Vzdor ve věku dcery je normální, vyroste z toho.

janule0123
28. čer 2023

To budou hormony, moje dcera má tyhle stavy taky… jednou za čas bouchnu, začnu řvat a pak brecet 🤣a omlouvam se ji..když to byl prestrel … pritulime se a dobrý … Jinak se me nelíbí to co píšeš nakonec, ty myšlenky; ze by jim bez tebe bylo lip; ještě jako těhotná… určitě to budou hormony, ale nech si napsat odborníka, protože bych se bála ať to nepreroste v něco jinyho; po porodu to bude ještě jiná liga … a tam by ten problém mohl přerůst .. kamarádka byla už parkrat kousek od sebevraždy poporodu … dochází k lékaři a bere leky již několik let .. bez tohoto by to nedopadlo asi dobře, k lékaři ji vzal manžel, když ji videl stát v okně v 7 patre …v těhotenství problémy neměla, obecně bych neřekla nikdy ze by byla nějak psychicky min odolná, ale hormony po porodu s ni “zatrepali” .. není se za co stydět, kazdymu to říkat nemusíš a lepší to řešit zavcas …

pilzzee
29. čer 2023

To jsou hormony. Jedine psychiatrie a nechat predepsat neco, co ted muzes brat. Mne v tehotenstvi taky hrabalo, ale silene 😀

ivkasolavova
29. čer 2023

Jak píšou holky určitě k obvodákovi nebo se objednat na psychiatrii ,tam se nic neplatí . Není se za co stydět ,chodí tam plno lidí do kterých by to lidi neřekli . Však nikdo to vědět nemusí ,ale určitě to řeš . Malá z toho vyroste třeba má období vzdoru ,zkouší co může a co ne . Držím vam palce

veronicka89
29. čer 2023

Hlavne potrebujes pauzu...ty nemas partnera ? Maminku... mala nechodi do skolky?

ada22
29. čer 2023

V prvé řadě si potřebuješ pořádně odpočinout i psycholog jde na pojišťovnu. Nějaké pojišťovny mají i program kdy ti psychologa proplati

lidija1234
29. čer 2023

Ahoj,je na tobě zvážit jak moc závazné to je. Já jsem momentálně ve 22t a už jsem zažila aspoň dva týdny kdy jsem byla maximálně vyhořela. Každý večer brečela,křičela na malého protože je to sním někdy opravdu náročné pak to obrecela....litovala že jsem znovu těhotná a myšlenky na nejhorší. Furt jsem si říkala že se.musim dát do kupy a snažit hlavně sebe uklidnit a hele teď už je to 14 dní co jsem zase.spokojena máma😁nevím jestli to bylo fakt blbý období nebo jenom hormony ale.zlepsilo se to 😊musím tedy přiznat že kdyby tyhle moje stavy přetrvávaly pobavila bych se o tom s gynekoloskou aby.me třeba někam dal poslala. Hlavu vzhůru snaž se být co nejvíc v klidu vždy si to opakuj když bude malá zlobit a věřím že se to u tebe zlomí tak jak u mě 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru