Trojčata. Má někdo?

9. čer 2021

Ahoj, ma někdo z vás trojčata? Mam 3 deti dvě uz velké nejmladšímu 2 roky a dnes jsem se na ultrazvuku dozvěděla ze tam jsou 3 miminka. .jsem 12tyden a nedovedu si představit co delat a jak to zvládneme:(

marselina
9. čer 2021

Juuu to je nadílka miminek.💗💗💗gratulace 🍀

cherie24
9. čer 2021

Tak ve 12 týdnu už se toho asi stejně moc dělat nedá ne? Chápu, ze to musí být neskutečný šok a 6 dětí to je taky docela mazec, ale párkrát se to tu už řešilo a myslím, že na fb je hned několik stránek s trojčátky, tam jistě najdete podporu od těch, kterým se taky zadařilo hned na 3 dětičky na ráz 🙂

barulina
9. čer 2021

Ahoj a jaktoze až ve 12. Tt. Byli schován jo? Já myslela že při dnešních ultrazvucich to jde videt hned. Toto vubec nemyslim zle. Vicercata me vzdy desila z hlediska toho, že by se mě to stalo. Ale když už by bylo, holt se musi. A vy jste dva velké deti máte taky, bude to zahul, ale zvládnete. Hlavne zdraví a držím pěsti ve všech pripadech

sudylichozrout
9. čer 2021

No teď už dělat nemůžeš vůbec nic... Donosit, porodit, milovat, vychovat 🙂

ema90
10. čer 2021

Muselo by pro vas byt tehotestvi ohrozujici na zdravi, potom to resit jeste lze…

Ja nedavno porodila dvojcata a je to zahul.
Ze tri by me uprimne jeblo, takze asi budu jedina, kdo vam gratulovat nebude.
Kazdopadne hodne stesti a pevny nervy.

alilali
10. čer 2021

@ema90 Nezlob se, ale přesně takový kecy úplně miluji 😀 "Že tři by mě upřímně jeblo, tak asi budu jediná kdo Vám gratulovat nebude...", Bože můj...

xvitko13
10. čer 2021

@alilali A máte trojčata nebo dvojčata? Nám se k 2lete narodila dvojčata a nebudu lhát, že to nebyl mazec. Byl. Takže reálně 2 léte dítě a k tomu trojčata, to je na jednu ženu opravdu dost...hold se bude muset pořádně zapojit tatínek a širší rodina, bez toho to opravdu nepůjde...ale zvládnout se to musí ❣️ a děti to pak vrátí 🥰

abig
10. čer 2021

Musí to být šok, ale bude vám poskytnuta pomoc od státu, paní na hlídání do věku 3 let trojcatek ...
Máme v obci taky trojčata, rodina už měla 2 děti a to hned do roka po sobě a trojčata přišla na svět ve věku 18m nejmladšího ... Zvládají to, ale je fakt, že žiji s prarodiči ...
Jsou určitě "spolky" trojčata, kde pořadí a pomůžou ..
Hodně sil a žádný stres ..

ema90
10. čer 2021

@alilali A co jako? Nebudu ji mazat med kolem huby. Chtela bych videt kdo by mel opravdu uprimnou radost z trojcat, ty hrdinko 😀

ejmate
10. čer 2021

Trojčata nemám a upřímně bych se taky bála, kdybych je čekala. Ale pokud máš přítele/manžela, na kterého se můžeš spolehnout nebo někoho z rodiny/přátel, kdo se zapojí a pomůže, tak to zvládnete 🙂 Jinak myslím, že s trojčaty už máte nárok na nějakou státní pracovnici, která vám s miminky pomůže. Jestli máte starší děti, zkuste je víc zapojit do domácích prací, pokud jste finančně za vodou, klidně bych najala paní na úklid a občasné vaření, aspoň že začátku. Držím palce, ať všechno zvládnete 🍀❤️🍀

molindule
10. čer 2021

@ema90 Med kolem hudby fakt mazat nemusíš, ale aspoň trochu empatie by neuškodilo.

Zakladatelko, přeji hodně sil a zdraví ❤️

leniczka23
10. čer 2021

Tyyyyy vole..to bylo jediný co mě napadlo

@ema90 mě nepřišlo na tom tvém psaní absolutně nic špatného, naopak, velmi upřímná odpověď.

ema90
10. čer 2021

@molindule Jelikoz se mi pred par dny narodila dvojcata, tak si myslim, ze mam pravo na to se vyjadrit k vicecetnymu tehotenstvi objektivne. Vy, co tu pisete jak to bude vse super a jak gratulujete a bla bla je vychovavat nebudete a vetsinou dvojcata nebo trojcata ani nemate 😀.
Ja jsem pouze uprimna a pisu tazatelce at se obali pevnymi nervy. Nevidim duvod proc bych ji mela psat jak je to tutu nunu, kdyz to tak neni.

kafr
10. čer 2021

Napadá mě: jak staré jsou ty starší děti? Pokud jsou dost velké na to, aby s miminky pomohly, tak to bude sice náročné, ale zvládnutelné. Oblečky po dětech jistě nějaké máte, dají se i sehnat balíky za pár korun. Sama oblečení po dceři dávám (zadarmo) mamince trojčat v našem městě, ani ji neznám, požádala mě o to kamarádka.
Finančně bude zřejmě největší pálka kočárek, plenky a výživa (nedovedu si představit kojit trojčata).
Suma sumárum... Bude to mazec, ale co už... Babi říkala, že Bůh naloží jen tolik, kolik unesete. Takže někdo by se z toho třeba hroutil a uvažoval o potratu, ale vy to dáte, však na to požehnání nejste sami 😘

2hanah
10. čer 2021

@molindule však právě tu empatii projevila😂😂 ženská, co už má 3 děti si reálně umí představit, jaké to je, mít trojčata najednou a z toho musí být vykolejená každá, má nárok i nepříjemně, proboha má jen jedny ruce a dvě prsa🤦🏼‍♀️ a myslím, že tohle se ani odkojit nedá, jedny trojčata znám taky a sousedka se tříleťákem nemohla odkojit ani dcojčata, technicky se jí to nedařilo, aby jedno z dětí neřvalo hlady a nemuselo čekat, čímž nechci říct, že se to zakladatelce nepodaří. A švagrová porodila sama bez partnera a rodičů v cizině dvojčata a myslela jsem, že se z toho zblázní, musela hned najít chůvu na výpomoc. Bude třeba dodržovat přísný režim, aby se to dalo zvládnout, hlavně první měsíce a roky. Přeju moc sil, zdraví a hoooodně pomoci od okolí.

marketa2016
10. čer 2021

Mrkni na FB na stranku Jak se žije s trojčaty. Ti mají 2 děti školkové a chtěli třetí a narodila se trojčata. Má tam i videa, jak vypadá běžný den apod. Popravdě klobouk dolů před ní a celou její rodinou, protože já mám "jen" jedno školkové dítě a k tomu dvojčata, která budou mít už 2 roky a je to náročné, nebudu říkat, že to je jen zalité sluncem, ale zvladnutelné to je. U trojčat máš nárok na pomoc v domácnosti, kterou bude platit stát, hlavně mít podporu prarodičů.

te_reza
10. čer 2021

Bože empatie.... vždyť má pravdu.
Upřímně-mě by mrdl*o. To byla moje noční můra, teď nezbývá než zatnout zuby a vydržet ✊ hodně štěstí.

leniczka23
10. čer 2021

@te_reza přesně, já bych si to šla hodit když už jsme u té upřímnosti 🤣🤣🤣

te_reza
10. čer 2021

@leniczka23 no já bych to brala jako u první várky, ale jako 6...no jako smířit se s tím člověk musí, že jo. Ale že je zhroucená se fakt nedivím.

zuzkasim
10. čer 2021

Proč anonymně? Jestli ti jde o opravdovou pomoc, tak podle místa bydlště jsou někteří schopni pomoci i konkrétně.

cherie24
10. čer 2021

@ema90 já je sice nemám, ale popravdě bych za to byla neskutečně ráda, protože třeba pro mě je těhotenství příšerné utrpení, já bych chtěla 3 děti, partner dokonce 4, ale já jsem si naprosto jistá, že 4 těhotenství rozhodně nedám. Mě by to vyřešilo vytoužený počet dětí a radši bych byla 3 roky na palici z vícerčat a pak mít partu obdobně starých děti, než být 4x těhotná. Ale paní je v trošku jiné situaci.

felixfelicis
10. čer 2021

@ema90 A nepsala jsi tu před pár měsíci, že přesně takové řeči, že se z dvojčat zblaznite, nesnasis? Když už ty děti v břiše má a asi se bojí, co bude, musí být fakt "příjemný" poslouchat, koho vseho by ze 3 mimin jeblo. To je totiž to samý, co rozjasane gratulace, jen naopak. Nemusis mazat med kolem pusy, ale třeba poradit, kam se může obrátit o pomoc, nebo jak si to může zorganizovat. Jinak je lepší napsat radši nic.

lucie7411
10. čer 2021

@barulina me trojcata vloni take nasli az ve 12.tydnu..

barulina
10. čer 2021

@lucie7411 jj, vsak ja se ptám, že jsem myslela, že to je vždy vidět hned

lucie7411
10. čer 2021

Ahoj, ja tohle presne zazila vloni.. mas moznost redukce..me trojcata zjistili ve 12.tydnu, kdo nezazije, tak nepochopi tu paniku a strach, misto radosti plac😓 nam to 1 vzdalo, nakonec zustala dvojcata..klidne mi napis do zpravy, jak ja Te chapu❤

loylii
10. čer 2021

@alilali no taky koukam.. hroznej komentář... a jebe ji už teď.. já dvojcata mám a nejebe mi vůbec.. mít o jedno dítě více, nic se nedeje! Naopak😆

xnikolan
10. čer 2021

@barulina zrovna včera mi tchýně vykládala, že kousek od nás mají jedni taky trojčata, měli dvouleté dítě a čekala dvojčata, nakonec se narodili tři, to třetí bylo tak schované, že ho na utz celé tehotenstvi nikde neviděli až při porodu, nechápu. Shodou okolností je moje sestřenice (učitelka) má ve školce.

bubinko1506
10. čer 2021

Uf, gratulujem a drzim palce, nech to vsetko zvladnete. Mame doma dvojcata a niekedy je to s nimi fakt dost narocne, ale vacsinou sa s nimi da vydrzat takmer vsetko (maju uz 4,5 roka). Hlavne sa snaz teraz byt kludna, nech malicke vydrzia v brusku co najdlhsie. Pri trojickach je myslim aj nejaka pomoc od statu a starsie deti uz mozes tiez trosku zapojit do prace. Este raz drzim palce, urcite to zvladnete

kevi1
10. čer 2021

@felixfelicis ja si tiez pamatam, ked to tu pani pisala, ze tie negativne reci nema rada.

cherie24
10. čer 2021

@kevi1 tak ono to ničemu nepomůže že. Každý je taky schopný zvládat jinak. Někdo má dost i s jedním a někdo zvládá s přehledem 5 dětí. Ale řeči, že by se člověk zbláznil a že to bude hrozné. Myslím, že to si autorka dost dobře uvědomuje a proto má z toho strach a nepotřebuje ještě přidávat do kotle... Teď už to stejně nezmění, takže spíše potřebuje namotivovat a zahnat aspoň trochu obavy 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru