Vztek v těhotenství. Někdo podobně?

ren1at2a
16. lis 2023

Zdravím vás holky, je tu někdo kdo prožívá těhotenství podobně jako já? Poslední dobou jsem pořád naštvaná, rozhodí mě i blbost, většinu dne se rozčiluju a nejhorší je že se mi začali hnusit určitý lidi 🤦🏽‍♀️ prosím vás jak se toho zbavit? Chtěla jsem si těhotenství užít, místo toho jsem jako vztek z pohádky v hlavě 😄

klokanka31
16. lis 2023

@ren1at2a Toho se zbavíš porodem 😃

ren1at2a
autor
16. lis 2023

@klokanka31 tak to chudák manžel a celý okolí 😂😂

cilkat
16. lis 2023

U mě se to kolem 8 tt zhouplu v nevolnosti a totální vyčerpání, který trvali do zhruba 14 tt a pak byly tak asi tři měsíce klidnější ... pak už to byl stav "velryba na suchu"... a pak teda ještě hodně drsná houpačka kolem porodu a tak do půlky šestinedělí (pro změnu osamělost a pláč kvůli kravinám). Holt hormony. zkus nikoho nezabít 😉 .

levandule_k
16. lis 2023

@ren1at2a Tady budou hrát roli hormony, těhotenství je hormonální smršť. Jako emoce jsou "potvory", pokud si to neodžijeme, ale potlačíme to, tak se nám to vrátí. Zkus si dovolit být naštvaná, prostě ti ta emoce dává najevo, že chceš něco jinak, ale to si musíš říct, co chceš ty. Třeba potřebuješ, když přijdeš domů z práce si dát nohy na stůl a nic neřešit, nebo potřebuješ obejmout, ale to se musíš ptát sama sebe.

Manželovi řekni, že teď nevíš, co sama se sebou, že reaguješ dost emotivně a citlivě, že to máš jak na horské dráze, že na něj nechceš být zlá, ale prostě jsi trochu na horu dolů...

Pokud se ti někdo hnusí, tak pokud možno, se s ním nestýkej. Z mého pohledu je to obrana, že ti ten člověk nesedí a teď chceš to nej pro dítě a pro sebe.

eniripsa
16. lis 2023

Jsem ted podruhe tehotna, aktualne v 10tt a s navaly vzteku se potykam asi mesic🤦‍♀️ u prvniho jsem tohle nezazila ani nevolnosti, za to ted si fakt uzivam… nejhorsi je, ze me vytoci i kravina a i kdyz mi nebouchnou saze, tak uvnitr me to neskutecne vre🤦‍♀️ synovi jsou 2 a ctvrt, normalni zivej klucina, ale dava mi fakt zabrat, abych se na nej bezduvodne neutrhla… priznam se, ze po par hodinach me zas prepadnou litostivy stavy, co jsem sakra za mamu a zenu, kdyz bezduvodne startuju na muze a v duchu me stve vlastni dite, ktere vubec nemuze za to, ze si proste hraje🤦‍♀️ asi nezbyva nez vydrzet a doufat, ze ta hormonalni smrst co nejdrive prejde😁

ren1at2a
autor
16. lis 2023

Ježiš holky ani nevíte jak jsem si oddechla že nejsem jediná 😂 třeba dneska jsem měla naprosto klidnej den, bez nějakýho výkyvu, dcera je někdy hodně náročná ale u té se nijak nerozčílim, horší je manžel, strašně mě vytáčí negativní nálada kterou domu přinese a pak to jede, musim se někam schovat abych ho nekonfrontovala 😄 tak vám přeju spoustu úsilí a hodně pevný nervy 😄 snad to přežijeme ve zdraví 😄

adus97
22. pro 2023

@ren1at2a nevím jestli to jde nějak změnit. Mám to taky teď. 🙈 A taky jsem byla takhle "nasírací" i v prvním těhotenství a přešlo to až po cca 1/2 - 3/4 roce po porodu. 🙈 Kolikrát že mě i vypadly slova, který jsem říct nechtěla.

kubesovaadelka
22. pro 2023

@ren1at2a měla jsem tak na začátku těhotenství. Všechno mě vytočilo a určité lidi mě rozčilovali jen co jsem je uvidela. Hold hormony. Časem se to spraví

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru