Nástup do práce a ukončenie dojčenia 16 mesačného syna

bejata
19. máj 2012

Poraďte prosím ak to niekto praktizuje, že dojčí a pracuje ... teda chodí do práce mimo domov a dieťaťa.
Šestnásť mesačného syna dojčím ráno, na obed a večer. Musím nastúpiť do práce, čo znamená, že budem cca 12 hodín mimo domu. Trápim sa otázkou či ukončiť dojčenie (však je už dosť veľký 🙂, alebo ponechať dojčenie aspoň večer a v noci.
Ak budem doma, napr. cez víkend, tak môžem dojčiť aj ráno a na obed, alebo striktne trvať na tom, že môže cuckať len večer? Vydržím to v práci, alebo si mám mlieko v práci odsať? Môžu sa mi prsia zapáliť ak ich nechám tak - naliate, až do večera?

anjelicek26
19. máj 2012

@bejata - podla mna stoji za snahu vecer + noc + rano, cez den uz mu mliecko az tak netreba a cez vikend by som asi tiez neponukla - uz kvoli produkcii (a problem v pondelok s plnymi prsiami) a aj by si maleho zblbla... ja som dcerku kojila este prve tri mesiace, co som uz chodila do prace, ona mala ale uz dva rocky a teda len rano, vecer, noc..

annalena
19. máj 2012

@bejata ja som tiez malu kojila popri praci (nastupovala som do roboty, ked mala 12 mesiacov)......vecer, v noci 1-2x a rano, dodrziavala som to tak aj cez vikendy a mala si vlastne uz cez den ani nepytala 🙂

luciferkax
19. máj 2012

Ahoj. S9ce nepracujem, ale ja by som ešte dojčenie ponechala, predsalen, drobec sa bude po celom dni tešiť na spoločné tulkanie. Obedné dojčenie si odpustí, ked bude mať zábavný program :D ja by so mpovolila cez víkend cuckať kolko chce. Neviem, ako tebe, ja dojčím 15 mesiacov, a prsia sa mi nenalievajú tak drasticky, ako po pôrode. Síce sú plnšie, ak vynechám napr. poobedné dojčenie adám namiesto toho jogurt (ak sme mimo domu), teraz sa mi už nerrobí zápal ani bolavé miesta.. Tak isto niekedy drobec v noci papá dvakrát, inokedy aj 6 krát, tvorba mlieka sa mi tak ustálila, že vždy je tak akurát :D :D Určite by som si už neodsávala, resp. moje prsia by to enpotrebovali :D zas, neviem, ako u teba :D

carodejnica
19. máj 2012

@bejata Ja som išla do práce, keď mala dcéra 2 roky. Dojčenie som rozhodne neukončovala, už len z dôvodu, že som jej nechcela robiť ďalší šok. Dojčením som jej vlastne pomohla prekonať separáciu.

zitaje
19. máj 2012

@bejata Nevidim dovod ukoncit dojcenie - maly bude zrazu cele dni bez mamy a este aj bez mliecka? Ved preco, nech si uzije aspon rano - vecer, pripadne v noci, a cez vikend - to uz je na tebe, ako ti to bude vyhovovat, no a ako bude maly chciet.
Ale v zasade suhlasim s @luciferkax , cez vikend by som ja osobne nejake striktne obmedzenia nezavadzala, prave naopak, nech si maly uzije. No vsak uvidis, ako sa to vyvinie 😉

strapco13
19. máj 2012

@bejata suhlasim s babami...neukonci dojcenie..dojci ho vtedy ked si s nim..bude to potrebovat, odchod do prace je velka vec, zmena pre teba a j pre dieta..ak ponechas dojcenie, tak to zvladnete lahsie 😉

bejata
autor
19. máj 2012

@anjelicek26
@annalena ráno mu už nemôžem dať pretože vstanem a odídem skôr ako sa malý zobudí... A čo myslíte to obedné dojčenie mám zrušiť skôr a malého pripraviť na odlúčenie, alebo proste len zrazu odísť z domu a on zostane bez ranného a obedného mliečka? Bojím sa odstavovania, pretože malý nepoužíva cumlík ani fľašku. Bude ťažké cez obed ho uspať.

strapco13
19. máj 2012

@bejata kde bude maly? doma s niekym, ci skolke..zamestnavatel by ti mal umoznit nadojcit ho cez obed a aj inokedy ak mas moznost
ked nemas toto moznost byt s nim cez obed tak ten, co ho strazi ho uz nejak uspoi, neboj sa..dieta velmi rychlo pochopi, ze ked nie je mama, nie je mliecko a ze mliecko bude az ked mama pride..neboj sa, deti to zvladnu vacsinou lepsie..hlavne ak bude vediet, ze ked sa vratis, tak bude mat vsetko co potrebuje

nibiru
19. máj 2012

@bejata o kolkej rano dojčis?skus pred odchodom do prace v spanku ponuknut prsnik mne ho sice okolo 4-5.00 mala uz sama vybera a obsluzi sa povetcine v spanku ani neviem že dojčim.ked bola menšia tiež som dojcila pred uplnym zobudenim nakolko vtedy sa najpokojnejšie najedla.ja by som sa snažila nechat to ranne(skororanne) a večerne myslím že to je aj tak napotrebnejšie cez den stači normalna strava.

bejata
autor
19. máj 2012

@strapco13 Malý bude doma s manželom. Tvoja odpoveď ma veľmi potešila, tiež si myslím, že najlepšie bude - ak som doma, tak ho aj cez obed uspím ja a keď doma nebudem, tak si bude musieť manžel poradiť ... skúšobne zabrali pesničky na mobile 🙂 ale potom spal len krátko a zobudil sa s plačom, a tak manžel chcel, aby som to vyriešila tak, že cez obed prestanem kojiť. Nevedela som si predstaviť ako vysvetlím malému, že nemôže cuckať pri zaspávaní keď som pri ňom.

bejata
autor
19. máj 2012

@nibiru ráno dojčím pred úplným zobudením (malý sa začne mechriť a sám ku mne prilezie) a to je ako kedy, ale práve najčastejšie to je okolo piatej až šiestej. Ja sa budem musieť o piatej vytratiť z postele, pretože ak by začal cuckať vtedy, tak by ma nepustil 😖 niekedy si tak pocuckáva s prestávkami aj dve hoďky. Myslíš, že ak by sa sám nezobudil, tak mám mu aj tak okolo švtrtej ponúknuť?

luciferkax
20. máj 2012

Byť tebou, nechám ho aj pred nástupom do práce manželovi, nech ho párkrát uspí na obed bez prsníka... časom to pôjde. a čos a týka dojčenia, ja som to tak občas robila, ked so m šla k lekárovi, synčeka som nadojčila nadránom, ked sa budil, okolo piatej, a utekala na krv :D ked vstal o pol 7 tak bol napapkaný :D

annalena
20. máj 2012

@bejata tiez si myslim, ze to maly rychlo pochopi....napr. ja mavam v robote nocne sluzby, asi 4-5x do mesiaca, cize ked som malu este kojila, tak tiez velmi rychlo pochopila, ze nieje mama v noci, nieje mliecko, v tie dni ho nemavala ani vecer....ja som sa trapila, ze co a ako to bude bezo mna zvladat a cuduj sa svete, ona sa vtedy ani v noci nezobudila, co sa inak budila pravidelne na svoju "davku" 😀 spala az do rana a pockala si na mna a prve co urobila ked som dosla, ze sa nakojila 😉

beton
20. máj 2012

@bejata urcite neodstavuj. je to este male dietatko, ktoremu tvoje mliecko prospieva. navyse ako uz pisali baby, dvojity sok...bez mamy, aj bez mliecka...manzel maleho urcite cez obed zvladne. ale vysvetlovala a navadzala by som ho na zaspinkavanie bez dojcenia postupne, nie zo dna na den. uvidis ako zareaguje. je uplne mozne, ze od teba neprijme zmenu, ale od ocka ano. mozno by stalo za to pouvazovat, ze by ti ho cez obed doniesol na dojcenie alebo by si chodila obedovat domov a to vybavila takto. neviem, ci je to realne, ale napad....

bejata
autor
22. máj 2012

@beton vďaka za radu, žiaľ domov chodiť nemôžem, pretože robím ďaleko ☹ Mužovi sa ho podarilo už párkrát uspať, ale potom spal veľmi krátko. Hádam to nejako zvládneme a malý si časom zvykne.

beton
23. máj 2012

@bejata len veeeela trpezlivosti a doslednosti a pojde to 🙂