Práca a dojčenie

boka79
21. apr 2013

Ahojte dievcata, chcela som zalozit tuto diskusiu , hlavne pre tie, co pracuju a dojcia pritom. Ako ste zvladli zaciatky, ci ste vydrzali s dojcenim napriek nocnemu vstavaniu, praci a , ci vam nekleslo mliecko. U nas to vyzera tak, ze maly je doobeda u opatrovatelky, tam papa ranajky a obed a ostatne sa snazime dojcit, samozrejme, ze dostane aj prikrmy. len velmi malo pije z poharika, len tak par glgov.
Tesim sa na kazdy prispevok.

majka1981
21. apr 2013

@boka79 ahoj, ja som zacala chodit do prace ked mal syn 11 mesiacov - chodila som 3x do tyzdna (pon - str) na 6 hodin, s cestou a prestavkou to bolo 8 hodin co som bola od neho prec (bol pri mojej mame). na zaciatku boli prsia dost plne, ale zvykli sme si. teraz pracujem pon - stvrtok tiez 6 hodin a uz je v jasliach, vzdy po prichode ho nakojim. v noci budi nadalej na kojenie, takze to co cez den zmeska si dobieha v noci. kvoli praci som nikdy neuvazovala odkojit... aj moj syn bol ten slabsi jedak - velmi zle prijimal prikrmy, teraz je to lepsie lebo viem, ze v jasliach sa naje dobre a ked som s nim, tak ho nakojim a niekedy sa da prehovorit, aby najprv papal normalne jedlo a potom si da mliecko. nie vzdy to tak klapne. co bola pre mna velka vyhoda je, ze ked bol chory (co bol v porovnani s inymi detmi menej casto a vzdy kracsie, bez antibiotik atd) tak mal ten najlepsi napoj, ktory na svete existuje: materske mliecko. nikdy som si nemusela robit starosti, co by mal papat ked je chory a vymyslat mu nieco ine - ked nechcel to co som pripravila, tak mal mliecko a rychlo vyzdravel 🙂 .
Dalsia velka vyhoda kojacej pracujucej matky je, ze ked nieco nestihne - bud nakupit a navarit a dieta je uz velmi hladne, tak ho rychlo nakoji a pokracuje v praci, co ine matky davaju blbosti detom, a deti potom vynechaju hlavne jedlo, lebo sa nasytili vopred.

boka79
autor
21. apr 2013

@majka1981

hej mas pravdu, ja tiez o tom neuvazujem odstavit, len moj mlady pan si este kojenie nepyta, ja mu ponukam a v robote este aj odsavam, lebo este nemame ukotvene dojcenie, cakam, kedy to tak povediac pride. Mam pocit, ze odkedy robim, menej pije, neviem, ci je dalsi strajk na ceste..Mozno koli tejto zmene, ked sa smiem opyata, kolko krat chce este cez den mliecko pit?

boka79
autor
21. apr 2013

@majka1981

a ako je to so spanim? moj zaspava na prsniku, od jula musi u opatrovatelky aj spat na obed, ako to je u vas?
Inak moj maly tiez toho nepoje vela, ale daco si da

kattrin5
21. apr 2013

@boka79 moja ma 7 mesiacov a ja zacinam o mesiac v praci planujem pumpovat, no uvidime, nastastie mala nema problem pit aj z flasky aj prsnik a zaspava sama v postielke s hrajucim mackom, a tiez v noci spava krasne od 7 do 7 a dva krat sa budi na papanie...dufam ze to tak aj ostane...inak som bola aupair pred t pre 4 mesacneho chlapceka a jeho mama pumpovala a nechavala mi pre neho mliecko, takto sme boli az do roka, ona mliecko stratila takze musela ale do roka je celkom dlha doba🙂 neboj urcite to zvladnemw. A to ja mam od aigusta aj skolu aj pracu aj babo🙂

majka1981
21. apr 2013

@boka79 moj chce cez den ked som s nim cez vikend aj 6 x a v noci tiez, niekedy viac niekedy menej. ked je v jasliach tak je to teraz styri krat. na svoj vek este velmi casto. so spankom nikdy nebol problem, ked som s nim zaspava na prsniku a niekedy zaspi bez neho vedla mna. s ockom zaspi len vtedy ked nie som doma, ked som doma tak jednoznacne vyzaduje prsnik a maminku. so starkou a v jasliach bolo vzdy dobre.

boka79
autor
21. apr 2013

@majka1981

no takze sa nemusim bat, ako moj maly zaspi u opatrovatelky, lebo doma vacs. na prsniku, alebo vedla mna, ked mu prsnik vadi 🙂 Ja sa len bojim, ze sa mi odstavi, kedze doobeda nie som doma a on si este nejako aktivne nepyta prsnik, cize pije, ked mu ponuknem a aj to nie az tak vela, v noci pije viacej a castejsie.

boka79
autor
21. apr 2013

@kattrin5
no jasne ze zvladneme, neviem si predstavit, ze by som ho teraz odstavila, padlo by nam to obom tazko, hlavne pri zaspavani a v noci a predsa je to take krasne..

majka1981
21. apr 2013

@boka79 mohla by si poziadat opatrovatelku, aby mu nedala olovrant po spanku,aby si ho mohla hned nakojit ked prides.
este nezacal pri opatrovatelke? neko som zle pochopila, ze uz tam je.
ak tam este nie je, tak skorej ako odtavenie mozes ocakavat navrat k prsniku, vynahradi si tymten cas, co si prec 😉

boka79
autor
21. apr 2013

@majka1981 je u opatrovatelky praveze, ale len doobeda, uspavame doma, on sa tam napapa obedu a potom o pol hodinu uspavame

sharlotta
21. apr 2013

@boka79 ja som zacala pracovat, ked mala mala 7 mesiacov. Po 2 mesiacoch som to vzdala. Bola som ustvana a uplne grogy, lebo v noci nespala dobre.

boka79
autor
21. apr 2013

@sharlotta
no zaala si v obdobi, ked maju sep. krizu a spanok sa zhorsi, verim, ze to bolo tazke.

sharlotta
21. apr 2013

@boka79 ona nespala nikdy dobre, takze ja som bola chronicky nevyspata.

boka79
autor
21. apr 2013

@sharlotta
poznam to, moj maly sa este teraz budieva aj kazdu hodinu, ale zvykla som si, spi somnou v posteli, to mi uz nevadi..

sharlotta
21. apr 2013

Ale vyskusaj a uvidis. Ak by sa aj nahodou stalo, ze sa ti maly odstavi, tak to nie je ziadna tragedia.

boka79
autor
22. apr 2013

@sharlotta no pre mna by to bola tragedia, asi by som si aj poplakala, ale uvidime, ako bude priroda chciet, tak bude

irin12
3. nov 2014

Chcem oprasit staru temu.......... ahojte, ked bude mat maly 1 rok vraciam sa do prace, este nemam stanovenu smenu, ale podla informacii, ktore mam asi to bude rano od 6-14:30, 2 dni v tyzdni ako to riesit s dojcenim, premyslala som kupit Nutrilon- Aptamil (v UK) ale nechcem mu vobec dat/ucit na UM, pre mna je kojenie posvatne, ten cit k malemu a k dojceniu samotnemu je neopisatelne a rychlejsie, pohodlnejsie ako zaabat vodu s UM, maly sa budi v noci 2 krat.